Jedynie prawda jest ciekawa


Komisja ds. reprywatyzacji naprawia gigantyczną aferę w stolicy

27.07.2017

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy uchyliła decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie działki przy ul. Chmielnej 70. Poinformował o tym przewodniczący komisji Patryk Jaki. Decyzja zapadła na niejawnym posiedzeniu organu, który zajmuje się usuwaniem skutków afery reprywatyzacyjnej w stolicy. Decyzja ma klauzulę natychmiastowej wykonalności.

Dawna Chmielna 70 to działka tuż obok wejścia do Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Jej wartość oszacowano na ok. 160 mln zł. Działka w 2012 r. trafiła w ręce Marzeny K., Grzegorza Majewskiego i Janusza Piecyka. W zeszłym roku okazało się, że grunt otrzymali niesłusznie, bo jego dawny właściciel z Danii uzyskał już odszkodowanie. Ujawnienie zwrotu działki pod dawnym adresem Chmielna 70 dało początek aferze reprywatyzacyjnej.

Rozprawa Komisji Weryfikacyjnej w sprawie zwrotu Chmielnej 70 odbyła się 13 lipca. Zeznania składali - były urzędnik Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Krzysztof Śledziewski i beneficjenci decyzji stołecznego urzędu Grzegorz Majewski i Janusz Piecyk. Marzena K. odmówiła składania zeznań. Przed Komisją nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W poniedziałek negatywną opinię na temat tego zwrotu wydała Rada Społeczna działająca przy komisji weryfikacyjnej.

tvp.info/MBB

Fot. wikimedia.org

Warto poczytać

 1. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 2. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 3. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 4. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 5. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 6. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 7. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook