Jedynie prawda jest ciekawa


Kombatanci chcą degradacji Kiszczaka

16.06.2015

Do Bronisława Komorowskiego i Tomasza Siemoniaka został wysłany list z prośbą o degradację Czesława Kiszczaka.

Jak informuje portal niezależna.pl kombatanci domagają się degradacji Czesława Kiszczaka do stopnia szeregowego. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie napisało list do Bronisława Komorowskiego i szefa MON Tomasza Siemoniaka.

„W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwracam się do Panów jako najwyższych urzędników Rzeczypospolitej Polskiej odpowiedzialnych za naszą armię z uprzejmą prośbą o podjęcie stosownych kroków w celu zdegradowania do stopnia szeregowego generała broni Czesława Kiszczaka jako konsekwencji skazania go prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu za udział w związku przestępczym o charakterze zbrojnym, jakim była Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego – napisało POKiN

Jak dalej zaznaczają kombatanci, treść art. 327 § 2 kodeksu karnego  mówi, że „sąd może orzec degradację w razie skazania za przestępstwo umyślne, jeżeli rodzaj czynu, sposób i okoliczności jego popełnienia pozwalają przyjąć, że sprawca utracił właściwości wymagane do posiadania stopnia wojskowego, a zwłaszcza w wypadku działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”.

Ma to ścisły związek z wyrokiem sądu. Kiszczak prawomocnie został skazany za stan wojenny- dwa lata w zawieszeniu. 

niezależna.pl/es

fot. YouTube

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook