Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

19.04.2018
respectus19042018
Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

– W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin – to pierwsze słowa, które padają w nowym spocie przygotowanym w ramach kampanii #RespectUS.

Mocne, momentami brutalne i wstrząsające wideo nie zakłamuje historii i pokazuje w bardzo dosadny sposób, że Polska była ofiarą zarówno rosyjskich, jak i niemieckich zbrodniarzy.

Nowe wideo prezentuje dobrze dobrane przykłady polskiego bohaterstwa, przypominając tych, którzy zginęli z rąk sowieckich i nazistowskich okupantów. Co najważniejsze - spot został przygotowany w języku angielskim - może więc i powinien trafić do tych, którzy przekłamują polską historię.

–  W świecie, w którym fakenews stał się wykładnią prawdy, a historyczne fakty przegrywają z polityką i emocjami, prosimy jedynie, abyś sam wyciągał wnioski, zestawiał fakty i dedukował. Samodzielnie dochodził do prawdy. Skoro czytasz ten tekst oznacza to, że jesteś na dobrej drodze. Będziesz musiał przejść po niej sam – tak o celach kampanii #RespectUS mówią autorzy na swojej stronie internetowej.

W najnowszym spocie przypominają m. in. postać sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK, Danuty Siedzikówny „Inki”, którą w zamordowali Rosjanie, a także rodzinę Ulmów, zamordowaną przez Niemców za ukrywanie Żydów.

Przy okazji pierwszego spotu wyemitowanego w ramach kampanii #RespectUS autorzy przypominali, iż „międzynarodowa kampania przypisywania Polakom współodpowiedzialności za Holocaust to jedno z najbardziej szokujących i skandalicznych wydarzeń najnowszej historii Polski”. Na swojej stronie internetowej prezentowali wówczas również wstrząsający spot, w którym zakrwawiony, brudny mężczyzna – Polak – przepraszał wszystkie narody, za rzekome grzechy i przewiny naszego narodu.

Więcej o pierwszym spocie kampanii: Mocny spot! Wstrząsające słowa „Tylko jedno mnie przenika do głębi, że mnie nikt nie przeprasza”

fot. screen z YT


Warto poczytać

 1. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 2. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 3. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 4. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 5. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 6. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 7. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 8. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook