Jedynie prawda jest ciekawa

Kolejny spór o lekarzy. Rzecznik chce karać

02.02.2012

„Lekarze wyciszyli swój protest, apteki pracują normalnie. Rzecznik praw pacjenta Barbara Kozłowska jest jednak na posterunku i wciąż odbiera telefony i listy od pacjentów, którzy ucierpieli przez pieczątkowy protest” – pisze „Super Express”. Gazeta zaznacza, że prawnicy Rzecznika doliczyli się już 2120 spraw zgłoszony przez pacjentów. „Rzecznik będzie je badać i jeśli stwierdzi, że są naruszane prawa pacjenta, będzie karać lekarzy i przychodnie. Kary mogą sięgnąć pół miliona zł!” – zaznacza gazeta.

Zapowiedzi Rzecznik spotkały się w reakcją Naczelnej Izby Lekarskiej. Apeluje ona, by Rzecznik odstąpiła od postępowań wobec protestujących medyków. Myślę, że premier powinien w końcu wezwać na dywanik panią rzecznik i przypomnieć, że jej zadaniem jest występowanie przeciwko naruszeniu zbiorowych praw pacjenta - mówi Maciej Hamankiewicz, prezes NIL.

Pani minister wymachuje szabelką, tylko nie wie, kogo ma bić. Dlaczego nie zajmuje się prawami pacjentów, którzy przez ustawę refundacyjną muszą płacić za leki horrendalne kwoty? Wczoraj miałem pacjenta z guzem nowotworowym i z obrzękiem mózgu. Za wszystkie leki, których potrzebował, będzie musiał zapłacić 100 proc. To jest skandal. Jak ludzie mają się leczyć? To lista refundacyjna i jej autorzy działają na szkodę pacjentów i naruszają ich prawa, a nie my, lekarze - mówi wzburzony prezes.

saż
[fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 6. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 7. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 8. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook