Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejny spór o lekarzy. Rzecznik chce karać

02.02.2012

„Lekarze wyciszyli swój protest, apteki pracują normalnie. Rzecznik praw pacjenta Barbara Kozłowska jest jednak na posterunku i wciąż odbiera telefony i listy od pacjentów, którzy ucierpieli przez pieczątkowy protest” – pisze „Super Express”. Gazeta zaznacza, że prawnicy Rzecznika doliczyli się już 2120 spraw zgłoszony przez pacjentów. „Rzecznik będzie je badać i jeśli stwierdzi, że są naruszane prawa pacjenta, będzie karać lekarzy i przychodnie. Kary mogą sięgnąć pół miliona zł!” – zaznacza gazeta.

Zapowiedzi Rzecznik spotkały się w reakcją Naczelnej Izby Lekarskiej. Apeluje ona, by Rzecznik odstąpiła od postępowań wobec protestujących medyków. Myślę, że premier powinien w końcu wezwać na dywanik panią rzecznik i przypomnieć, że jej zadaniem jest występowanie przeciwko naruszeniu zbiorowych praw pacjenta - mówi Maciej Hamankiewicz, prezes NIL.

Pani minister wymachuje szabelką, tylko nie wie, kogo ma bić. Dlaczego nie zajmuje się prawami pacjentów, którzy przez ustawę refundacyjną muszą płacić za leki horrendalne kwoty? Wczoraj miałem pacjenta z guzem nowotworowym i z obrzękiem mózgu. Za wszystkie leki, których potrzebował, będzie musiał zapłacić 100 proc. To jest skandal. Jak ludzie mają się leczyć? To lista refundacyjna i jej autorzy działają na szkodę pacjentów i naruszają ich prawa, a nie my, lekarze - mówi wzburzony prezes.

saż
[fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 2. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 3. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 4. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 6. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 7. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 8. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook