Jedynie prawda jest ciekawa

Kolejna kompromitacja PKW

04.11.2014

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że Państwowa Komisja Wyborcza nie przedstawi nam szybko wyników wyborów samorządowych. Powód? Awaria systemów komputerowych z którą PKW nie potrafi się uporać.

System komputerowy, umożliwiający szybkie licznie głosów wyborczych mimo licznych napraw i testów, wciąż nie działa. Wyniki wyborów możemy więc poznać z opóźnieniem – informuje RMF.FM.

Problem polega na przesyłaniu danych. System miał umożliwić obwodowym komisją wyborczym wpisywanie wyników wyborów do niego i elektroniczny przesył danych.

„Niestety na razie przesyłanie tych danych nie jest możliwe. Nie zmieniły tego dwie próby. Następną zaplanowano na piątek” - informuje RMF FM.

PKW zapewnia, że system będzie gotowy na czas. Jeżeli Państwowa Komisja Wyborcza nie będzie w stanie na czas, czyli do 16 października, uruchomić nowego systemu komputerowego, wyniki wyborów poznamy z kilkunastogodzinnym opóźnieniem.

RMF FM, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

 2. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 3. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 4. Pieczynski 18.01.2018

  Mówił że "oberwał za poglądy", tymczasem napastnik był chory psychicznie. Nowe fakty w sprawie pobicia Pieczyńskiego

  Aktor zdążył już oskarżyć o atak polską nietolerancyjność. - Z naszych ustaleń wynika, że choroba agresywnego mężczyzny objawia się w panicznym strachu przed osobami w czerwonych kurtkach - ujawnił portal wpolityce.pl

 5. IIWSwiki 18.01.2018

  "Nie ma żadnej zmiany stanowiska w sprawie reparacji"

  Nie ma żadnej zmiany stanowiska polskiego rządu ws. reparacji, dotychczas to nie rząd zajmował się tą sprawą, prace prowadził zespół parlamentarny a miały one na celu ocenę stanu prawnego - stwierdził w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 6. MariaKiszczakYT 18.01.2018

  Kiszczak wyznaje: ujawniłam teczki Wałęsy bo bałam się o życie

  - Na co miałam czekać? Bałam się o swoje życie, że stanie się ze mną to co z małżeństwem Jaroszewiczów - przekonuje Maria Kiszczak w reakcji na oskarżenia Lecha Wałęsy, że zaniesienie teczek do IPN było "prowokacją"

 7. CzarneckiThunwiki 18.01.2018

  Czarnecki: nie nazwałem Róży Thun szmalcownikiem

  Nie nazwałem europosłanki PO Róży Thun "szmalcownikiem"; nie mogę przepraszać za słowa, których nie wypowiedziałem, porównałem negatywne postawy w polskiej historii - powiedział w czwartek w Polsat News wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki (PiS)

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook