Jedynie prawda jest ciekawa


KOD z opozycją manifestowali w Łodzi

18.02.2017

Kilkaset osób, głównie polityków i samorządowców, w tym lider KOD Mateusz Kijowski, wzięło udział w Łodzi w marszu pod hasłem "Ratujmy samorząd". Uczestnicy protestu przeszli z pl. Wolności przed siedzibę łódzkiego PiS.

Protestujący w wystąpieniach odnosili się przede wszystkim do proponowanych przez PiS zmian w ordynacji wyborczej, według których już w przyszłorocznych wyborach samorządowych nie mogliby startować w nich wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, którzy swoje funkcje sprawowali co najmniej przez dwie kadencje.

Jak mówili uczestnicy marszu, nie godzą się na kolejne - ich zdaniem - "łamanie konstytucji poprzez wprowadzanie prawa działającego wstecz", bo odbierającego możliwość powtórnego kandydowania w najbliższych wyborach samorządowych tym, którzy obecnie są gospodarzami wsi, miasteczek i miast. Marsz - z inicjatywy wydawanego w Łodzi pisma "Liberte!" - zorganizowały: Komitet Obrony Demokracji Region Łódzki, Platforma Obywatelska, Nowoczesna, SLD. 

fot. [Fratria]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook