Jedynie prawda jest ciekawa


KOD-owcy wolontariuszami WOŚP!

14.01.2017

Na łamach „Gazety Wyborczej” zachwycił nas łzawy wywiad z „Kubą” Karysiem, przedstawianym jako zwykły przedsiębiorca, który ratuje Polskę. Trochę pogrzebaliśmy i szybciutko wyskoczyło, że pan Karyś to jak najbardziej dojrzały 46-letni już Jakub, a przedsiębiorca o tyle specyficzny, że przez wiele lat produkujący programy telewizyjne dla TVN. Cóż za przypadek!

Ale mniejsza o to. Nasz zwykły-niezwykły przedsiębiorca, lider tzw. KODna Podkarpaciu, płacze rzewnie nad tym jaką kompromitację ściągnął na ruch Mateusz „Faktura” Kijowski. Przekonuje:


"Mimo wielu rezygnacji w całym KOD-owym świecie jeżdżę po Podkarpaciu, przekonując wszystkich do jednego: nie rzucajcie legitymacją, błagam. To jest wasza legitymacja, a nie jakichś ludzi, którym nie ufacie. Wiem, że to wielka słowa, ale, cholera, Polska wasz potrzebuje".

Cóż, szczerze mówiąc nie widać by Polska ofertą KOD była zainteresowana, za to liczne grupy żerujące dotąd na Polsce, jak najbardziej. Ale to nasza opinia.To co tam teraz w skompromitowanym aferą fakturowym KOD robią?

"Działamy - już w niedzielę finał WOŚP i pomagamy w Rzeszowie, a w Przemyślu to nawet nasze dziewczyny i chłopaki wzięli się do kompleksowej realizacji wszystkiego i po prostu robią WOŚP. Oczywiście bez znaczków KOD, ale jakie to ma znaczenie w tak ważnej chwili?".

Panie Jakubie, pozwolimy sobie zaoponować. Po wyjściu na jaw co najmniej wątpliwego sposobu operowania pieniędzmi w KOD, ma to duże znaczenie. Mamy nadzieję, że tym razem pieniądze z puszek trafią tam gdzie powinny i zostaną wydane tak, jak się ludziom dającym obiecuje.

W końcu trzeba ufać ludziom!

Rodzi się też pytanie: ile KOD-u jest dziś w WOŚP? Czy wsparcie dla WOŚP oznacza teraz udział w akcji tej politycznej organizacji?

wu-ka/wPolityce.pl

[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

 2. dontusk23042018 23.04.2018

  Tusk: nie odpowiadałem politycznie za projekt wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu

  "Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu"

 3. Wiezienie1 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

  Mateusz P. osiągnął pokaźne korzyści majątkowe współpracując z wywiadem Rosji; pracował też na rzecz Chin - zarzuca mu prokuratura w akcie oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. Lider partii Zmiana jest w areszcie od maja 2016 r

 4. Lis23042018 23.04.2018

  Lis próbował uderzyć w Kaczyńskiego posuwając się do manipulacji. Nie wyszło

  Zdjęcie wychodzącego z domu Donalda Tuska stało się dla redaktora naczelnego "Newsweeka" okazją do manipulacji

 5. tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 6. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 7. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 8. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook