Jedynie prawda jest ciekawa


Klucz do wojny w rękach Platformy

24.10.2011

Wszystko zależy od tego, jak się zachowa PO oraz czy Leszkowi Millerowi uda się uratować SLD – komentuje dla portalu Stefczyk.info Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”. W jego ocenie najwięcej do powiedzenia będzie miała PO.

- Jeśli Platformie będzie zależało na tym, żeby mieć permanentną wojnę religijną w Sejmie, będzie podsycała spory i licytację - mówi Szułdrzyński.


Dziennikarz dodaje, że jeśli w Sejmie rozpocznie się lewicowa licytacja można się spodziewać, że prawica będzie odpowiadała.

- Zamiast dyskusji np. o CO2, czy kryzysie będziemy wtedy mieli permanentną wojnę religijną w Polsce – tłumaczy Szułdrzyński.

Wiele wskazuje na to, że Platformie będzie więc na rękę podsycanie strategii „licytacyjnej” na lewicy. Może to bowiem pozwolić na omijanie niewygodnych dla rządu o PO tematów. Michał Szułdrzyński wskazuje na jeszcze jeden aspekt sprawy, który może sprzyjać konfliktom.

- SLD stoi obecnie przed niemalże rozpadem. Jeżeli Leszek Miller odniesie kilka sukcesów i zjednoczony rozpadający się Sojusz Palikotowi może być trudno. Może się okazać, że poza kilkoma hasłami nie ma niczego do zaproponowania. Jeśli Miller odbuduje postPZPRowską elitę, miejsca dla Ruchu Palikota nie będzie. On się okaże gwiazdą jednego sezonu – uważa dziennikarz. Nie wykluczone więc, że formacja Palikota, by walczyć o byt zacznie ostro konkurować z SLD.

saż
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 2. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 3. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 7. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

 8. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook