Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Klucz do wojny w rękach Platformy

24.10.2011

Wszystko zależy od tego, jak się zachowa PO oraz czy Leszkowi Millerowi uda się uratować SLD – komentuje dla portalu Stefczyk.info Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”. W jego ocenie najwięcej do powiedzenia będzie miała PO.

- Jeśli Platformie będzie zależało na tym, żeby mieć permanentną wojnę religijną w Sejmie, będzie podsycała spory i licytację - mówi Szułdrzyński.


Dziennikarz dodaje, że jeśli w Sejmie rozpocznie się lewicowa licytacja można się spodziewać, że prawica będzie odpowiadała.

- Zamiast dyskusji np. o CO2, czy kryzysie będziemy wtedy mieli permanentną wojnę religijną w Polsce – tłumaczy Szułdrzyński.

Wiele wskazuje na to, że Platformie będzie więc na rękę podsycanie strategii „licytacyjnej” na lewicy. Może to bowiem pozwolić na omijanie niewygodnych dla rządu o PO tematów. Michał Szułdrzyński wskazuje na jeszcze jeden aspekt sprawy, który może sprzyjać konfliktom.

- SLD stoi obecnie przed niemalże rozpadem. Jeżeli Leszek Miller odniesie kilka sukcesów i zjednoczony rozpadający się Sojusz Palikotowi może być trudno. Może się okazać, że poza kilkoma hasłami nie ma niczego do zaproponowania. Jeśli Miller odbuduje postPZPRowską elitę, miejsca dla Ruchu Palikota nie będzie. On się okaże gwiazdą jednego sezonu – uważa dziennikarz. Nie wykluczone więc, że formacja Palikota, by walczyć o byt zacznie ostro konkurować z SLD.

saż
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 4. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 5. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 6. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook