Jedynie prawda jest ciekawa


„Kijowski nie odróżnia honoru od honorarium”

06.01.2017

"Czy Pan Kijowski rzeczywiście wykonywał zlecenia dla Komitetu Obrony Demokracji, czy była to fikcja?"

– Mateusz Kijowski nie odróżnia honoru od honorarium. Czy Pan Kijowski rzeczywiście wykonywał zlecenia dla Komitetu Obrony Demokracji, czy była to fikcja? Myślę, że z wiedzą, która mamy teraz, można stwierdzić, że Mateusz Kijowskie to człowiek bez honoru. On po prostu oszukał KOD. Opozycja powinna zastanowić się nad współpracą z tym człowiekiem. Fakty, które znamy są dla Kijowskiego kompromitujące – stwierdził w trakcie programu „Gość poranka” minister Maciej Wąsik z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Wąsika Prawo i Sprawiedliwość ma „mandat do rządzenia i nie dojdzie do żadnych przedwczesnych wyborów.” – Damy radę zrealizować swój program. Na sali plenarnej czy na sali kolumnowej, ale damy radę. 16 grudnia w Sejmie widziałem w oczach posłów Platformy Obywatelskiej błaganie, żeby marszałek użył wobec nich siły. Tak się nie stało i się nie stanie – powiedział.

W jego opinii „opozycja już dojrzała do tego, aby 11 stycznia rozpocząć prace w Sejmie.” – Budżet jest przegłosowany i nie ma powodów, żeby robić reasumpcję tego głosowania. My jesteśmy gotowi iść na pewne kompromisy, propozycja marszałka Karczewskiego jest tego przykładem. Przed 11 stycznia potrzebna jest rozmowa i kompromis – rzekł Wąsik.

– Platforma Obywatelski patrząc na sondaże, mam nadzieje, ze zrozumie, że bycia opozycją totalną jest nieopłacalne. Myślę, że głosy rozsądku dojdą do przewodniczącego Schetyny i 11 stycznia posłowie wrócą do swojej pracy – dodał.

– Jeżeli sala plenarna w Sejmie nadal będzie zablokowana, to zaczniemy obradować w sali kolumnowej. Problemem była okupacja sali sejmowej przez opozycję, a nie uchwalanie prawa przed rząd. Cała Polska widziała zdjęcia, filmy o posła Nitrasa, który grzebał w rzeczach Anny Zalewskiej – powiedział na koniec.

[fot. PAP/Leszek Szymański]

TVP Info, „Gość poranka”/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 5. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 6. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 7. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook