Jedynie prawda jest ciekawa


Kempa: Polacy chcą realizacji programu PiS

25.04.2017

- Polacy chcą realizacji programu PiS, tendencja poparcia dla rządu jest bardzo dobra — powiedziała w TVP INFO Beata Kempa.

Polacy chcą realizacji programu PiS, tendencja poparcia dla rządu jest bardzo dobra — powiedziała we wtorek w TVP INFO szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

Oceniła też, że wniosek o referendum ws. reformy edukacji wpłynął za późno i powinien być przeanalizowany przez prawników.

Komentując ostatnie sondaże dotyczące oceny pracy rządu, Kempa powiedziała, że „tendencja, jeśli idzie o statystyki w tym zakresie, jest bardzo dobra”.

Z przeprowadzonego w kwietniu sondażu Kantar Public wynika, że w porównaniu z sondażem z marca odsetek ocen pozytywnych działalności rządu wzrósł o 3 punkty proc., a ocen negatywnych - spadł o 1 punkt proc. Obecnie 50 proc. ankietowanych źle ocenia działalność rządu, pozytywnie o pracy Rady Ministrów mówi 41 proc. badanych.

Tendencja pokazuje, że Polacy chcą jednak realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości i jeśli idzie o tendencję poparcia dla rządów PiS - jest ona bardzo dobra. Oczywiście dużo w nas pokory, musimy wciąż pracować bardzo dużo i być konsekwentni w realizacji planu, na który umówiliśmy się z Polakami w 2015 r. — powiedziała.

Podkreśliła, że „bardzo mocnym akcentem i elementem” PiS jest „dobry program i konsekwencja w jego realizacji”. Wskazała, że w obecnym roku działania rządu były skupione wokół gospodarki i ochrony zdrowia.

Przypomniała, że realizowana jest także reforma edukacji. Pytana o możliwość przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w systemie edukacji powiedziała, że „wniosek wpłynął za późno”.

Władza musi być roztropna — podkreśliła.

Wskazała, że obecnie należy zadbać o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, a także o kwestie ekonomiczne i organizacyjne związane z reformą.

W czwartek w Sejmie złożono ponad 910,5 tys. podpisów zebranych pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Z inicjatywą przeprowadzenia referendum wystąpił Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Trzeba ten wniosek (o referendum) po prostu zbadać. Prawnicy niech zobaczą, czy pytania, które zawarli wnioskodawcy, są zgodne konstytucją, zgodne prawem — powiedziała Kempa.

[fot. wPolityce.pl]

ems/PAP

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 7. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 8. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook