Jedynie prawda jest ciekawa


Kempa o KSAP: Kształci przyszłych liderów

31.03.2017

Celem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jest szkolenie wysoko profesjonalnych pracowników administracji oraz przyszłych liderów - powiedziała szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa w piątek podczas uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom KSAP.

"O początku istnienia szkoły jej celem jest szkolenie nie tylko wysoko profesjonalnych pracowników administracji, ale przede wszystkim jej przyszłych liderów. Od absolwentów KSAP wymagamy rozległej wiedzy, ale także umiejętności organizowania i kierowania zespołem, a także swego rodzaju charyzmy" - powiedziała Kempa. 

Jak oceniła, przykładem takiego absolwenta KSAP był b. szef BBN Władysław Stasiak, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 

Kempa, w imieniu premier Beaty Szydło, pogratulowała absolwentom ukończenia Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Oceniła, że absolwenci KSAP to ludzie młodzi, bardzo ambitni i pełni zapału. Jak przekonywała, jeszcze wiele trzeba jednak zmienić, żeby administracja publiczna stała się "administracją na miarę potrzeb i oczekiwań obywateli". 

"Wierzę, że dacie się poznać jako urzędnicy fachowi, rzetelni i zaangażowani w pracę (...). Bądźcie zawsze wzorem profesjonalizmu i nienagannej postawy etycznej" - zwróciła się Kempa do absolwentów. 

Szefowa Kancelarii Premiera wspominała b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jana Karskiego, który zasłynął jako kurier i emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego oraz świadek Holokaustu. 

"Karski i Kaczyński - dwaj wielcy Polacy, patrioci i państwowcy, ludzie dla których służba ojczyźnie była najważniejszym obowiązkiem i najwyższym nakazem - konsekwentnie dążyli do celu, wbrew wszelkim przeciwnościom" - podkreśliła Kempa. 

"Niech będą oni dla was wzorem do naśladowania, swoistą busolą wskazującą właściwy kierunek postępowania, zwłaszcza w chwilach trudnych, których przecież w swojej pracy w administracji nie unikniecie. (...) Bądźcie godnymi następcami Jana Karskiego i Lecha Kaczyńskiego" - apelowała szefowa Kancelarii Premiera. 

Szef Służby Cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański podkreślił, że absolwentom KSAP należy się szacunek i uznanie za ich "prospołeczną" decyzję o służbie dla Polski. Jak zaznaczył, dyplom KSAP, to "certyfikat profesjonalizmu". 

Wyraził też nadzieję, że absolwenci KSAP "zawsze zachowają lojalność wobec Rzeczypospolitej i będą pracowali dla jej dobra". Przypomniał, że od kilku miesięcy patronem KSAP jest b. prezydent Lech Kaczyński. Dyrektor KSAP Wojciech Federczyk przywołał słowa premier Beaty Szydło o tym, że służba publiczna to wielki zaszczyt, ale jeszcze większy obowiązek. Krajowa Szkoła Administracji Publicznej rozpoczęła działalność we wrześniu 1991 r. 

Wzorowana jest na francuskiej Ecole Nationale D'administration. Kształci urzędników służby cywilnej, przygotowanych do pełnienia funkcji kierowniczych, eksperckich i menedżerskich w administracji publicznej.

wkt/PAP

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 3. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 4. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 5. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 6. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 7. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 8. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook