Jedynie prawda jest ciekawa


Kempa o KSAP: Kształci przyszłych liderów

31.03.2017

Celem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jest szkolenie wysoko profesjonalnych pracowników administracji oraz przyszłych liderów - powiedziała szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa w piątek podczas uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom KSAP.

"O początku istnienia szkoły jej celem jest szkolenie nie tylko wysoko profesjonalnych pracowników administracji, ale przede wszystkim jej przyszłych liderów. Od absolwentów KSAP wymagamy rozległej wiedzy, ale także umiejętności organizowania i kierowania zespołem, a także swego rodzaju charyzmy" - powiedziała Kempa. 

Jak oceniła, przykładem takiego absolwenta KSAP był b. szef BBN Władysław Stasiak, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 

Kempa, w imieniu premier Beaty Szydło, pogratulowała absolwentom ukończenia Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Oceniła, że absolwenci KSAP to ludzie młodzi, bardzo ambitni i pełni zapału. Jak przekonywała, jeszcze wiele trzeba jednak zmienić, żeby administracja publiczna stała się "administracją na miarę potrzeb i oczekiwań obywateli". 

"Wierzę, że dacie się poznać jako urzędnicy fachowi, rzetelni i zaangażowani w pracę (...). Bądźcie zawsze wzorem profesjonalizmu i nienagannej postawy etycznej" - zwróciła się Kempa do absolwentów. 

Szefowa Kancelarii Premiera wspominała b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jana Karskiego, który zasłynął jako kurier i emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego oraz świadek Holokaustu. 

"Karski i Kaczyński - dwaj wielcy Polacy, patrioci i państwowcy, ludzie dla których służba ojczyźnie była najważniejszym obowiązkiem i najwyższym nakazem - konsekwentnie dążyli do celu, wbrew wszelkim przeciwnościom" - podkreśliła Kempa. 

"Niech będą oni dla was wzorem do naśladowania, swoistą busolą wskazującą właściwy kierunek postępowania, zwłaszcza w chwilach trudnych, których przecież w swojej pracy w administracji nie unikniecie. (...) Bądźcie godnymi następcami Jana Karskiego i Lecha Kaczyńskiego" - apelowała szefowa Kancelarii Premiera. 

Szef Służby Cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański podkreślił, że absolwentom KSAP należy się szacunek i uznanie za ich "prospołeczną" decyzję o służbie dla Polski. Jak zaznaczył, dyplom KSAP, to "certyfikat profesjonalizmu". 

Wyraził też nadzieję, że absolwenci KSAP "zawsze zachowają lojalność wobec Rzeczypospolitej i będą pracowali dla jej dobra". Przypomniał, że od kilku miesięcy patronem KSAP jest b. prezydent Lech Kaczyński. Dyrektor KSAP Wojciech Federczyk przywołał słowa premier Beaty Szydło o tym, że służba publiczna to wielki zaszczyt, ale jeszcze większy obowiązek. Krajowa Szkoła Administracji Publicznej rozpoczęła działalność we wrześniu 1991 r. 

Wzorowana jest na francuskiej Ecole Nationale D'administration. Kształci urzędników służby cywilnej, przygotowanych do pełnienia funkcji kierowniczych, eksperckich i menedżerskich w administracji publicznej.

wkt/PAP

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook