Jedynie prawda jest ciekawa


Każdy zapłaci na media publiczne

16.03.2016

W życie wejdzie nowa ustawa regulująca opłatę abonamentową.

Do końca marca powstać ma tzw. duża ustawa medialna. Będzie ona określała sposób wyłaniania nowych władz mediów publicznych oraz sposób finansowania.

Powstanie Rada Mediów Narodowych, która przejmie część kompetencji KRRiTV. Czabański zapewnia jednak, że to nie Rada będzie wybierała prezesów radia i telewizji. Te stanowiska zostaną obsadzone w wyniku konkursu. Władze mediów państwowych będą podlegały kadencyjności. Nie ustalono jeszcze jak długie mają to być kadencje.

Okazuje się, że do Rady Mediów Narodowych wejdą też przedstawiciele opozycji parlamentarnej. Wybierani będą przez Sejm. W skład Rady wejdzie 5 osób.

Krzysztof Czabański w rozmowie z onet.pl rozwiał wątpliwości co do jednej z najważniejszych kontrowersji. Media prywatne, komercyjne nie będą musiały płacić składek na rzecz mediów publicznych.

Nowa ustawa wprowadza też nowy sposób finansowania mediów publicznych. Nie będzie już abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zastąpi go stała opłata w wysokości 15 zł od każdego gospodarstwa domowego, włączona do opłaty z prąd. Będzie to główne źródło utrzymania państwowych mediów. Z opłaty zwolnieni będą obywatele powyżej 75-ego roku życia.

Mly/wirtualnemedia.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 2. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 3. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 4. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 5. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 6. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 7. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook