Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Każdy zapłaci na media publiczne

16.03.2016

W życie wejdzie nowa ustawa regulująca opłatę abonamentową.

Do końca marca powstać ma tzw. duża ustawa medialna. Będzie ona określała sposób wyłaniania nowych władz mediów publicznych oraz sposób finansowania.

Powstanie Rada Mediów Narodowych, która przejmie część kompetencji KRRiTV. Czabański zapewnia jednak, że to nie Rada będzie wybierała prezesów radia i telewizji. Te stanowiska zostaną obsadzone w wyniku konkursu. Władze mediów państwowych będą podlegały kadencyjności. Nie ustalono jeszcze jak długie mają to być kadencje.

Okazuje się, że do Rady Mediów Narodowych wejdą też przedstawiciele opozycji parlamentarnej. Wybierani będą przez Sejm. W skład Rady wejdzie 5 osób.

Krzysztof Czabański w rozmowie z onet.pl rozwiał wątpliwości co do jednej z najważniejszych kontrowersji. Media prywatne, komercyjne nie będą musiały płacić składek na rzecz mediów publicznych.

Nowa ustawa wprowadza też nowy sposób finansowania mediów publicznych. Nie będzie już abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zastąpi go stała opłata w wysokości 15 zł od każdego gospodarstwa domowego, włączona do opłaty z prąd. Będzie to główne źródło utrzymania państwowych mediów. Z opłaty zwolnieni będą obywatele powyżej 75-ego roku życia.

Mly/wirtualnemedia.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 2. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 3. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 4. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 5. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 6. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 7. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook