Jedynie prawda jest ciekawa


Katastrofa w Świebodzicach, są zabici i ranni

08.04.2017

W centrum Świebodzic na Dolnym Śląsku zawaliła się dwukondygnacyjna kamienica.

W centrum Świebodzic na Dolnym Śląsku zawaliła się dwukondygnacyjna kamienica. Trwa akcja ratownicza. Prawdopodobnie przyczyną katastrofy był wybuch gazu. Pięć ofiar śmiertelnych, cztery osoby są ranne – poinformowało TVP Info.

Ratownicy wciąż poszukują jednej osoby, która ma znajdować się pod gruzami. Do Świebodzina jadą premier Beata Szydło oraz minister Mariusz Błaszczak.

Prezydent Andrzej Duda wystosował kondolencje do ofiar rodzin.

- Budynku nie ma, dach poleciał na druga stronę, samochody przysypane — opisuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który jest już na miejscu. Ratownikom udało się nawiązać kontakt z 3 osobami, które są pod gruzami. Są one odkopywane spod gruzów. Strażacy i ratownicy ręcznie przekopują gruzowisko w poszukiwaniu zasypanych mieszkańców kamienicy.

Kamienica zawaliła się około 9 rano. Przyczyny katastrofy budowlanej nie są jeszcze znane. Nie ma też informacji o ofiarach. Na miejscu spracuje straż pożarna oraz wałbrzyska grupa poszukiwawczo- ratownicza z psami i specjalnymi urządzeniami do poszukiwań osób pod gruzami. Według mieszkańców pobliskich domów prawdopodobnie doszło tam do wybuchu gazu.

Z gruzów wydobyte zostały dwie osoby, które zostały przekazana załogom pogotowia ratunkowego — mówił w rozmowie z Polsat News młodszy brygadier Jacek Kurczyński z Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Jak informuje rzecznik straży pożarnej, budynek zamieszkiwało ok. 10 lokatorów.

Na miejsce zostały wezwane cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i ekipy poszukiwawcze z psami i sprzętem do przeszukiwania zawalisk.

[fot. youtube.com/swidnica24pl]

ems/TVP Info/polsatnews.pl/swidnica24.pl

Warto poczytać

 1. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 2. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 3. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 4. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 5. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 6. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 7. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 8. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook