Jedynie prawda jest ciekawa

Kasa Stefczyka pomoże rodzinie odbudować dom

14.07.2017

Kasa Stefczyka wraz z powołaną przez siebie fundacją, odbudują spalony dom w Łukowie. Do tragedii doszło 20 czerwca. W pożarze gaszonym przez 18 zastępów straży pożarnej rodzina państwa Kołodzińskich straciła cały swój dobytek i warsztat pracy. Przez kilka tygodni ich jedynym źródłem utrzymania były pieniądze ze sprzedaży zebranych w lesie grzybów.

Teraz mieszkają z dwoma kilkuletnimi synami w letnim domu sąsiadów. Tragiczna historia rodziny, znajdzie jednak swój szczęśliwy finał dzięki Kasie Stefczyka.

"Gdy usłyszałem o nieszczęściu państwa Kołodzińskich, wiedziałem jedno - nie możemy zwlekać, musimy natychmiast ruszyć z pomocą tym ludziom" – przyznał Andrzej Sosnowski, prezes Kasy Stefczyka.

"Wierzę, że dzięki naszemu zaangażowaniu los państwa Kołodzińskich odmieni się na lepsze, a na ich twarzach znów zagości uśmiech. To będzie dla nas największa nagroda" – podkreślił prezes Sosnowski w rozmowie z Super Expressem.

Rodzinę odwiedził w Łukowie przedstawiciel Kasy, Maciej Halt. Oprócz informacji o zaangażowaniu polskiej instytucji finansowej oraz powołanej przez nią Fundacji im. Franciszka Stefczyka, obdarował poszkodowane dzieci słodyczami.

Fundacja Stefczyka powstała w 2012 roku. Jej praca jest uzupełnieniem projektów społecznych realizowanych i wspieranych przez Kasę Stefczyka, która od wielu lat prowadzi akcje charytatywne i niesie, tak potrzebną dziś, pomoc społecznościom lokalnym.

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook