Jedynie prawda jest ciekawa


Kasa Stefczyka pomoże rodzinie odbudować dom

14.07.2017

Kasa Stefczyka wraz z powołaną przez siebie fundacją, odbudują spalony dom w Łukowie. Do tragedii doszło 20 czerwca. W pożarze gaszonym przez 18 zastępów straży pożarnej rodzina państwa Kołodzińskich straciła cały swój dobytek i warsztat pracy. Przez kilka tygodni ich jedynym źródłem utrzymania były pieniądze ze sprzedaży zebranych w lesie grzybów.

Teraz mieszkają z dwoma kilkuletnimi synami w letnim domu sąsiadów. Tragiczna historia rodziny, znajdzie jednak swój szczęśliwy finał dzięki Kasie Stefczyka.

"Gdy usłyszałem o nieszczęściu państwa Kołodzińskich, wiedziałem jedno - nie możemy zwlekać, musimy natychmiast ruszyć z pomocą tym ludziom" – przyznał Andrzej Sosnowski, prezes Kasy Stefczyka.

"Wierzę, że dzięki naszemu zaangażowaniu los państwa Kołodzińskich odmieni się na lepsze, a na ich twarzach znów zagości uśmiech. To będzie dla nas największa nagroda" – podkreślił prezes Sosnowski w rozmowie z Super Expressem.

Rodzinę odwiedził w Łukowie przedstawiciel Kasy, Maciej Halt. Oprócz informacji o zaangażowaniu polskiej instytucji finansowej oraz powołanej przez nią Fundacji im. Franciszka Stefczyka, obdarował poszkodowane dzieci słodyczami.

Fundacja Stefczyka powstała w 2012 roku. Jej praca jest uzupełnieniem projektów społecznych realizowanych i wspieranych przez Kasę Stefczyka, która od wielu lat prowadzi akcje charytatywne i niesie, tak potrzebną dziś, pomoc społecznościom lokalnym.

Warto poczytać

 1. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 2. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook