Jedynie prawda jest ciekawa


Kasa Stefczyka pomoże rodzinie odbudować dom

14.07.2017

Kasa Stefczyka wraz z powołaną przez siebie fundacją, odbudują spalony dom w Łukowie. Do tragedii doszło 20 czerwca. W pożarze gaszonym przez 18 zastępów straży pożarnej rodzina państwa Kołodzińskich straciła cały swój dobytek i warsztat pracy. Przez kilka tygodni ich jedynym źródłem utrzymania były pieniądze ze sprzedaży zebranych w lesie grzybów.

Teraz mieszkają z dwoma kilkuletnimi synami w letnim domu sąsiadów. Tragiczna historia rodziny, znajdzie jednak swój szczęśliwy finał dzięki Kasie Stefczyka.

"Gdy usłyszałem o nieszczęściu państwa Kołodzińskich, wiedziałem jedno - nie możemy zwlekać, musimy natychmiast ruszyć z pomocą tym ludziom" – przyznał Andrzej Sosnowski, prezes Kasy Stefczyka.

"Wierzę, że dzięki naszemu zaangażowaniu los państwa Kołodzińskich odmieni się na lepsze, a na ich twarzach znów zagości uśmiech. To będzie dla nas największa nagroda" – podkreślił prezes Sosnowski w rozmowie z Super Expressem.

Rodzinę odwiedził w Łukowie przedstawiciel Kasy, Maciej Halt. Oprócz informacji o zaangażowaniu polskiej instytucji finansowej oraz powołanej przez nią Fundacji im. Franciszka Stefczyka, obdarował poszkodowane dzieci słodyczami.

Fundacja Stefczyka powstała w 2012 roku. Jej praca jest uzupełnieniem projektów społecznych realizowanych i wspieranych przez Kasę Stefczyka, która od wielu lat prowadzi akcje charytatywne i niesie, tak potrzebną dziś, pomoc społecznościom lokalnym.

Warto poczytać

 1. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 2. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 3. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 4. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 5. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 6. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 7. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 8. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook