Jedynie prawda jest ciekawa

Karnowski: chodziło o to, żeby okraść Polaków

17.09.2014

„'Deal' jest dużo głębszy, niż wszyscy myślą. Moim zdaniem stoi za tym lobby biznesowo-polityczne, które dogadało się z obozem władzy” – mówił Michał Karnowski z tygodnika „wSieci”.

Na antenie TV Republika Karnowski wskazał, że „wszystkie media, które sprzyjają władzy, umilkły, nagle przestały mówić o aferze taśmowej”. „Mamy do czynienia z sytuacją rodem z Orwella, nie ma żadnej woli żeby dojść do prawdy” – podkreślił publicysta.

W jego opinii „teraz najprawdopodobniej taśmy zostaną zniszczone i zapomniane”.

Zdaniem Karnowskiego, działania prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. podsłuchanej rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z szefem NBP Markiem Belką, jest nie do przyjęcia. „Prokuratura śmieje się w oczy wszystkim Polakom, którzy słyszeli to, co było na tych taśmach” – mówił gość Telewizji Republika.

Zauważył również nieścisłość w zachowaniu szefa MSW, wyraźną różnicę pomiędzy tym, co wielokrotnie podkreślał, a tym, co w rzeczywistości robił. „Słowem kluczem dla Sienkiewicza przed nominacją był państwowiec. W kółko mówił o państwowości” – zaznaczył. „A w tym „dealu” chodziło przecież o to, żeby okraść Polaków” – stwierdził.

„Diabeł ubrał się w ornat i na msze ogonem dzwoni. Polityka Sienkiewicza to właśnie takie dzwonienie ogonem na mszę” – dodał.

telewizjarepublika.pl/TK
[Fot. wSieci.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook