Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: chodziło o to, żeby okraść Polaków

17.09.2014

„'Deal' jest dużo głębszy, niż wszyscy myślą. Moim zdaniem stoi za tym lobby biznesowo-polityczne, które dogadało się z obozem władzy” – mówił Michał Karnowski z tygodnika „wSieci”.

Na antenie TV Republika Karnowski wskazał, że „wszystkie media, które sprzyjają władzy, umilkły, nagle przestały mówić o aferze taśmowej”. „Mamy do czynienia z sytuacją rodem z Orwella, nie ma żadnej woli żeby dojść do prawdy” – podkreślił publicysta.

W jego opinii „teraz najprawdopodobniej taśmy zostaną zniszczone i zapomniane”.

Zdaniem Karnowskiego, działania prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. podsłuchanej rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z szefem NBP Markiem Belką, jest nie do przyjęcia. „Prokuratura śmieje się w oczy wszystkim Polakom, którzy słyszeli to, co było na tych taśmach” – mówił gość Telewizji Republika.

Zauważył również nieścisłość w zachowaniu szefa MSW, wyraźną różnicę pomiędzy tym, co wielokrotnie podkreślał, a tym, co w rzeczywistości robił. „Słowem kluczem dla Sienkiewicza przed nominacją był państwowiec. W kółko mówił o państwowości” – zaznaczył. „A w tym „dealu” chodziło przecież o to, żeby okraść Polaków” – stwierdził.

„Diabeł ubrał się w ornat i na msze ogonem dzwoni. Polityka Sienkiewicza to właśnie takie dzwonienie ogonem na mszę” – dodał.

telewizjarepublika.pl/TK
[Fot. wSieci.pl]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook