Jedynie prawda jest ciekawa


Kard. Nycz: Wielka szkoda!

11.02.2013

"To wielka szkoda. Benedykt XVI jest papieżem, który intelektualnie i duchowo świetnie sobie radził i w dobrym kierunku prowadził Kościół" - powiedział na wieść o abdykacji papieża kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz z zaskoczeniem przyjął wiadomość o abdykacji papieża Benedykta XVI. "To wielka szkoda. Benedykt XVI jest papieżem, który intelektualnie i duchowo świetnie sobie radził i w dobrym kierunku prowadził Kościół" - powiedział.

O abdykacji papieża kardynał Nycz dowiedział się od dziennikarzy tuż po promocji książki "Rzymskie Pasje", której autorką jest ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka. Kardynał uczestniczył w warszawskim spotkaniu i wypowiadał się o książce. Był bardzo zaskoczony informacją o decyzji Benedykta XVI.

Początkowo odmawiał komentarza, w końcu powiedział: "To wielka szkoda. Benedykt XVI jest papieżem, który intelektualnie i duchowo świetnie sobie radził i w dobrym kierunku prowadził Kościół. Jeżeli podjął taką decyzję, to zapewne miał jakieś swoje racje, ja ich jeszcze nie znam, więc nie będę ich komentował".

Hanna Suchocka nie chciała komentować informacji o abdykacji Benedykt XVI.

Benedykt XVI ogłosił w poniedziałek, że ustąpi 28 lutego o godzinie 20. "Moje siły z powodu zaawansowanego wieku nie wystarczają, by pełnić w odpowiedni sposób posługę" - powiedział kardynałom na konsystorzu.

ansa/PAP

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 7. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 8. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook