Jedynie prawda jest ciekawa

Kard. Dziwisz o Światowych Dniach Młodzieży

05.11.2013

Ostatni tydzień lipca to najprawdopodobniejszy termin Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Data taka została ustalona z Papieską Radą ds. Świeckich i organizatorami papieskich pielgrzymek, ale – jak mówi kard. Stanisław Dziwisz – jest jeszcze nieoficjalna, bo nie potwierdził jej sam papież.
„Ostatni tydzień lipca – ustaliliśmy to z Papieską Radą ds. Świeckich i nieoficjalnie zostało to też zaakceptowane przez organizatorów wizyt papieskich” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz o dacie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
Hierarcha odniósł się w ten sposób do terminu ŚDM podanego przez amerykańskie The Catholic Pilgrim Office, według którego spotkanie młodzieży w Polsce odbędzie się w dniach 25 lipca do 1 sierpnia.
Jak podkreślił metropolita krakowski z wakacyjnych miesięcy lepszy jest lipiec ze względu na sierpniowe pielgrzymki do Częstochowy. Termin jest ciągle nieoficjalny, bo jeszcze niepotwierdzony przez papieża Franciszka. „Ojciec Święty powiedział tylko, że przyjedzie do Krakowa” – mówił kard. Stanisław Dziwisz zaznaczając, że nie ma jeszcze decyzji czy i jakie inne miasta w Polsce odwiedzi papież.
Od 1 do 8 lutego 2014 r. wszyscy polscy biskupi udadzą się do Watykanu z wizytą „ad limina apostolorum” – wtedy można spodziewać się szczegółów co do uzgodnień dotyczących papieskiej wizyty w Polsce.
KAI/run
fot. YouTube
Słowa kluczowe:

Papież Franciszek

,

Dziwisz

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook