Jedynie prawda jest ciekawa


Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

26.05.2017

Zdrowia, pomyślności i jak najmniej trosk życzyła mamom szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podziękowała im za czułość, ciepło oraz bezgraniczną miłość. Ministrowie i marszałek Senatu złożyli mamom życzenia z okazji ich święta.

To właśnie Mamom zawdzięczamy w znacznym stopniu to, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy oraz jak traktujemy innych ludzi. To Mamy starają się wpoić nam najlepsze zasady. Dzięki Mamom uczymy się życzliwości, uprzejmości, wrażliwości na cudzą krzywdę oraz okazywania bliskim pozytywnych emocji- napisała w swoich życzeniach szefowa MRPiPS. Życzę wszystkim Mamom dużo zdrowia i pomyślności na co dzień, a także jak najmniej trosk i jak najwięcej przejawów miłości ze strony dzieci- dodała.

Szefowa MEN w swoich życzeniach podkreśliła, że Dzień Matki to wyjątkowy czas w roku, w którym dziękujemy mamom za to, że „są zawsze blisko swoich dzieci”. Każdego dnia służycie im dobrą radą, wsparciem i dobrym słowem. Dla waszych dzieci jesteście jednymi z najważniejszych osób na świecie. Tymi, które zawsze pomogą, wskażą właściwą drogę postępowania, a także pobudzą do działania we właściwym kierunku. Dziękujemy za czułość, opiekę, zrozumienie, ciepło oraz bezgraniczną miłość- napisała.

Życzenia wszystkim mamom złożył również marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu, ale żeby również ten uśmiech gościł na twarzach waszych dzieci i waszych najbliższych- powiedział w nagraniu zamieszczonym na Twitterze. Chciałbym wszystkim mamom, wszystkim mamusiom, wszystkim matkom serdecznie podziękować za troskliwość, za opiekę, za serce, za miłość- podkreślił i dodał, że „matka to pierwszy wytrwały przyjaciel na całe życie”.

Życzenia z okazji Dnia Matki złożyło również Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich mam!- napisano na Twitterze MIB. Specjalne życzenia dla polskich mam przesłał za pośrednictwem twittera MON cały Polski Kontyngent Wojskowy Czernicki 2017. Na dołączonym zdjęciu żołnierze ustawili się w kształcie serca.

fot. [Fratria]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 2. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 3. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 4. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 5. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 6. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 7. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 8. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook