Jedynie prawda jest ciekawa

Karczewski broni rządu, ale daje mu „4+”

24.02.2016

„Mamy program, który będziemy wprowadzać w życie, dużo już wprowadziliśmy”.

W czasie 100 dni rządu Beaty Szydło część zapowiadanych ustaw trafiła do Sejmu. Jednak nie wszystkie. O tym z czego to wynika mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu stwierdził, że dałby rządowi ocenę 4+. „Rząd jest bardzo pracowity i dobrze wybrany” – przekonywał. Zdaniem polityka, negatywne oceny wystawiane gabinetowi premier Szydło przez opozycję, są ciekawe, ale medialnie. Apelował o wstrzymanie się z oceną rok, dwa, trzy.

„Rząd musi stabilnie i dobrze pracować. Tak się właśnie dzieje. (...) Mamy program, który będziemy wprowadzać w życie, dużo już wprowadziliśmy. (...) Potrzeba nam spokoju i czasu” – tłumaczył. Zdaniem Karczewskiego, wobec rządu PiS opozycja nie zastosowała zasady trzech miesięcy spokoju. „Tego spokoju nie było. Opozycja utrudniała nam pracę” – stwierdził polityk i jako przykład podał, wniosek PO o utajnienie obrad Senatu, nad którym dyskusja znacznie wydłużyła prace.

Na pytanie, którymi ustawami w najbliższym czasie zajmie się rząd, marszałek wyraził nadzieję, że będzie to ta dotycząca bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 roku życia. „Trzeba także rozpocząć pracę nad obniżeniem wieku emerytalnego” – dodał.

Rząd na 4+, czy to wystarczy Polakom?

ez

[Fot. TV Republika]

Warto poczytać

 1. 1270kwatera 22.10.2017

  Otwarto kwaterę żołnierzy poległych w obronie Warszawy w 1939 r.

  W niedzielę na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej na Służewie kardynał Kazimierz Nycz poświęcił pomnik i nowo otwartą kwaterę wojenną żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie Warszawy w 1939 r. i ofiar cywilnych zabitych w wyniku niemieckich bombardowań.

 2. 1270policja 22.10.2017

  Mariusz Kamiński przedstawi założenia ustawy o jawności życia publicznego

  Założenia ustawy o jawności życia publicznego przedstawią w poniedziałek na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik. Ustawa ma zmienić polskie prawo antykorupcyjne.

 3. Misjewiki 22.10.2017

  "Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami"

  Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach - mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.

 4. Rezydenciprotest22102017 22.10.2017

  Prezydent włączy się w spór dotyczący rezydentów? Jest komentarz ministra

  W tym momencie protestu rezydentów nie ma potrzeby wchodzenia prezydenta w jego rozstrzygnięcie, ponieważ to sprawa między rządem, a protestującymi lekarzami - uważa prezydencki minister Andrzej Dera.

 5. MuzeumIIWSwiki 22.10.2017

  W Gdańsku stanie pomnik bohatera? "Zrobię wszystko żeby powstał".

  Składam dziś deklarację, że zrobię wszystko, aby przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego - powiedział w sobotę dyrektor tej placówki Karol Nawrocki. Dodał, że powoła w tym celu społeczny komitet budowy pomnika.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook