Jedynie prawda jest ciekawa


Karczewski broni rządu, ale daje mu „4+”

24.02.2016

„Mamy program, który będziemy wprowadzać w życie, dużo już wprowadziliśmy”.

W czasie 100 dni rządu Beaty Szydło część zapowiadanych ustaw trafiła do Sejmu. Jednak nie wszystkie. O tym z czego to wynika mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu stwierdził, że dałby rządowi ocenę 4+. „Rząd jest bardzo pracowity i dobrze wybrany” – przekonywał. Zdaniem polityka, negatywne oceny wystawiane gabinetowi premier Szydło przez opozycję, są ciekawe, ale medialnie. Apelował o wstrzymanie się z oceną rok, dwa, trzy.

„Rząd musi stabilnie i dobrze pracować. Tak się właśnie dzieje. (...) Mamy program, który będziemy wprowadzać w życie, dużo już wprowadziliśmy. (...) Potrzeba nam spokoju i czasu” – tłumaczył. Zdaniem Karczewskiego, wobec rządu PiS opozycja nie zastosowała zasady trzech miesięcy spokoju. „Tego spokoju nie było. Opozycja utrudniała nam pracę” – stwierdził polityk i jako przykład podał, wniosek PO o utajnienie obrad Senatu, nad którym dyskusja znacznie wydłużyła prace.

Na pytanie, którymi ustawami w najbliższym czasie zajmie się rząd, marszałek wyraził nadzieję, że będzie to ta dotycząca bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 roku życia. „Trzeba także rozpocząć pracę nad obniżeniem wieku emerytalnego” – dodał.

Rząd na 4+, czy to wystarczy Polakom?

ez

[Fot. TV Republika]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook