Jedynie prawda jest ciekawa

Kancelaria Premiera kontroluje ARiMR

25.07.2012

Departament Kontroli i Nadzoru kancelarii premiera rozpoczął kontrolę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa; kontrola dotyczy weryfikacji informacji o potencjalnych nieprawidłowościach w Agencji.

Jak informuje TVP Info, kontrola jest dosyć mocno szczegółowa. W piśmie przesłanym z Kancelarii Premiera do dyrektorów i kierownictwa ARiMR pojawia się m.in. pytanie: - Czy w latach 2000-2012 w agencji zatrudnione były osoby, które pozostają we wspólnym pożyciu, krewni czy powinowaci lub osoby związane z Panem z tytułu przysposobienia, opieki czy kurateli - pytają urzędnicy premiera.

Osoby na kierowniczych stanowiskach Agencji mieli cztery dni na odpowiedź. Zawarli w niej krótki komunikat, że takie osoby nie są zatrudnione w ARiMR. Zdaniem prawników żądanie udzielenia takich informacji może naruszać ustawę o ochronie danych osobowych. 

Kontrola jest efektem tzw. afery taśmowej, związanej z nagraniami opublikowanymi przez "Puls Biznesu". W związku z publikacją nagrań minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji. Nadal nie ma jego następcy, a nadzór nad resortem sprawuje premier. 

sv, PAP

[Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook