Jedynie prawda jest ciekawa


Kancelaria Premiera kontroluje ARiMR

25.07.2012

Departament Kontroli i Nadzoru kancelarii premiera rozpoczął kontrolę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa; kontrola dotyczy weryfikacji informacji o potencjalnych nieprawidłowościach w Agencji.

Jak informuje TVP Info, kontrola jest dosyć mocno szczegółowa. W piśmie przesłanym z Kancelarii Premiera do dyrektorów i kierownictwa ARiMR pojawia się m.in. pytanie: - Czy w latach 2000-2012 w agencji zatrudnione były osoby, które pozostają we wspólnym pożyciu, krewni czy powinowaci lub osoby związane z Panem z tytułu przysposobienia, opieki czy kurateli - pytają urzędnicy premiera.

Osoby na kierowniczych stanowiskach Agencji mieli cztery dni na odpowiedź. Zawarli w niej krótki komunikat, że takie osoby nie są zatrudnione w ARiMR. Zdaniem prawników żądanie udzielenia takich informacji może naruszać ustawę o ochronie danych osobowych. 

Kontrola jest efektem tzw. afery taśmowej, związanej z nagraniami opublikowanymi przez "Puls Biznesu". W związku z publikacją nagrań minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji. Nadal nie ma jego następcy, a nadzór nad resortem sprawuje premier. 

sv, PAP

[Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 2. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 3. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 4. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

 5. Kaminskiwiki 22.01.2018

  PiS, PJN, PO, UED, a teraz... PSL! Michał Kamiński znów zmienił barwy

  W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL - poinformował w poniedziałek PAP poseł koła UED Michał Kamiński. Ma to - jak dodał - uniemożliwić PiS likwidację klubu PSL, po tym jak Stronnictwo opuścił w sobotę poseł Mieczysław Baszko

 6. Dumainowoczesnosc 22.01.2018

  Fundacja z materiału TVN o polskich nazistach dziękuje za reklamę: Czekamy na drugi odcinek

  - Dziękujemy TVN za darmową reklamę naszego stowarzyszenia, czekamy na drugi odcinek - piszą działacze fundacji Duma i Nowoczesność. Śledztwo w sprawie działań fundacji prowadzi już prokuratura

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook