Jedynie prawda jest ciekawa


Kampania "Sprawiedliwe sądy" przynosi skutek? Nie przerwą kary skazanemu za pedofilię

22.09.2017

Wrocławski sąd odwołał przerwę w odbywaniu kary mężczyźnie skazanemu za pedofilię, który jest chory na stwardnienie rozsiane. 27-latek będzie odbywał karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym w Gdański, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę medyczną.

Sprawa 27-letniego Tomasza Ł. stała się głośna, po tym jak - według mediów - przypadek skazanego za pedofilię mężczyzny został wykorzystany w kampanii billboardowej "Sprawiedliwe Sądy".

Ł. został skazany w 2012 r. za czyny pedofilskie na 6 lat i 8 miesięcy więzienia. W więzieniu przebywał 4,5 roku. - Dwa lata temu Sąd Okręgowy we Wrocławiu zarządził przerwę w odbywaniu kary ze względu na stan zdrowia skazanego. Decyzja ta została wydana w oparciu o wniosek dyrektora zakładu karnego, w którym przebywał Ł., dokumentację medyczną oraz opinie biegłych. Przerwa w odbywaniu kary była przedłużana, gdyż wpływały kolejne opinie biegłych mówiące o tym, że skazany nie może odbywać kary pozbawienia wolności ze względu na stan zdrowia - powiedział PAP rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski.

W piątek wrocławski sąd zdecydował, że Ł. dokończy odbywanie kary więzienia w areszcie śledczym w Gdańsku. - Wcześniej dyrektorzy trzech zakładów karnych wskazali, że nie ma u nich warunków do tego, aby ten skazany odbywał u nich karę. Przed piątkowym posiedzeniem do sądu trafiło pismo dyrektora aresztu śledczego w Gdańsku, mówiące o tym, że jest on w stanie zapewnić Ł. właściwą opiekę medyczną - tłumaczył sędzia Poteralski.

W trakcie przerwy w odbywaniu kary Ł. miał się dopuścić czynów pedofilskich w stosunku do kilkuletniego chłopca. Prokuratura postawiła mu w tej sprawie zarzuty.

PAP

Warto poczytać

 1. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 2. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 3. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 4. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 5. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 6. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 7. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 8. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook