Jedynie prawda jest ciekawa


Kampania na dwa fronty

06.04.2014

Czy spin doktor może robić jednocześnie kampanię wyborczą dla dwóch konkurujących ze sobą partii? W polskich warunkach wydaje się to wyjątkowo karkołomne, ale ponoć o mało nie doszło do skutku. I to w przypadku PiS i PO.

Jak donosi "Newsweek", współpracujący z PiS  Wojciech Pawlak zgłosił się do sztabu PO z interesującą ofertą.

- Kilka tygodni temu Jacek Protasiewicz powiedział nam, że Wojciech Pawlak chce sprzedać Platformie swoją analizę opartą na danych Państwowej Komisji Wyborczej. Protasiewicz chciał się w tej sprawie z nami skonsultować, bo opracowanie podobno było drogie –twierdzi w "Newsweeku" anonimowy sztabowiec PO.

Do zakupienia analizy jednak nie doszło.

- Któryś z kolegów powiedział, że Pawlak jest już zakontraktowany przez PiS i branie go do nas byłoby samobójstwem. Sprawa była tym bardziej dwuznaczna, że według słów Jacka Pawlak chciał robić dla nas analizy bieżących sondaży, ale bez wchodzenia do naszego sztabu. Miałby nam doradzać z zewnątrz, po cichu. Słabo to brzmiało. – wyjaśnia sztabowiec Platformy.

Sam Pawlak oznajmił, że jest profesjonalistą, a nie petentem żadnej partii. - Mam wysokie kwalifikacje w obszarze badań opinii i mediów, które przyniosłyby wymierne korzyści każdej partii - stwierdził.

Rezultat dla fachowca będzie prawdopodobnie będzie taki, że z kampanii na dwa fronty wyjdzie wielki odwrót.

facebook.com/stefczyk.info">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”Newsweek”/dziennik.pl

[fot. protasiewicz.pl]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook