Jedynie prawda jest ciekawa

Kampania na dwa fronty

06.04.2014

Czy spin doktor może robić jednocześnie kampanię wyborczą dla dwóch konkurujących ze sobą partii? W polskich warunkach wydaje się to wyjątkowo karkołomne, ale ponoć o mało nie doszło do skutku. I to w przypadku PiS i PO.

Jak donosi "Newsweek", współpracujący z PiS  Wojciech Pawlak zgłosił się do sztabu PO z interesującą ofertą.

- Kilka tygodni temu Jacek Protasiewicz powiedział nam, że Wojciech Pawlak chce sprzedać Platformie swoją analizę opartą na danych Państwowej Komisji Wyborczej. Protasiewicz chciał się w tej sprawie z nami skonsultować, bo opracowanie podobno było drogie –twierdzi w "Newsweeku" anonimowy sztabowiec PO.

Do zakupienia analizy jednak nie doszło.

- Któryś z kolegów powiedział, że Pawlak jest już zakontraktowany przez PiS i branie go do nas byłoby samobójstwem. Sprawa była tym bardziej dwuznaczna, że według słów Jacka Pawlak chciał robić dla nas analizy bieżących sondaży, ale bez wchodzenia do naszego sztabu. Miałby nam doradzać z zewnątrz, po cichu. Słabo to brzmiało. – wyjaśnia sztabowiec Platformy.

Sam Pawlak oznajmił, że jest profesjonalistą, a nie petentem żadnej partii. - Mam wysokie kwalifikacje w obszarze badań opinii i mediów, które przyniosłyby wymierne korzyści każdej partii - stwierdził.

Rezultat dla fachowca będzie prawdopodobnie będzie taki, że z kampanii na dwa fronty wyjdzie wielki odwrót.

facebook.com/stefczyk.info">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”Newsweek”/dziennik.pl

[fot. protasiewicz.pl]

Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook