Jedynie prawda jest ciekawa

Kamiński: Walczę o prawdę, a nie immunitet

10.06.2014

Były szef CBA Mariusz Kamiński stwierdził przed wejściem do Sejmu, że nie zależy mu na obronie immunitetu poselskiego, ale na prawdzie i zasadach, które nie mogą być bezkarnie łamane. W obronie byłego szefa stanął poseł Tomasz Kaczmarek.

Sejm na tajnym posiedzeniu zapozna się z wnioskiem prokuratury o pociągnięcie posła PiS do odpowiedzialności karnej. Prokuratura chce postawić mu zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych Biura.

"Idę tam bronić prawdy i zasad a zwłaszcza jednej prostej zasady, że nikt w państwie polskim nie może stać ponad prawem - nawet jeżeli nazywa się Kwaśniewski" - powiedział były szef CBA.

Zdaniem byłego funkcjonariusza CBA za sprawą odebrania immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu stoi Donald Tusk, który szuka kozła ofiarnego i chce odwrócić uwagę opinii publicznej od bieżących problemów

DGP, TVP Info, lz 

[fot: PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook