Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński: Polacy powinni się wypowiedzieć

26.06.2014

„Erozja układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna” - mówił w Radiu Wnet Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS, były szef CBA.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński, były szef CBA, przyznał w Radiu Wnet, że nie jest zaskoczony wynikami głosowania nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. „Nie jestem zaskoczony. Dla mnie było jasne, że ten układ rządzący scementuje się w obliczu możliwości przyspieszonych wyborów. Tusk póki co, ta ekipa rządząca, ma jeszcze niewielką większość w parlamencie i tak naprawdę trzeba przyjąć perspektywę, że ten gnijący układ dotrwa do końca kadencji” - tłumaczy poseł. Wskazuje, że dla PiSu „najważniejsze jest to, żeby pobudzić społeczeństwo, by jak najwięcej prawdy dotarło do wyborców” - tłumaczy.

Dodaje, że w jego ocenie „społeczeństwo rozliczy rządzących w czasie wyborów”. Pytany o to, czy afera taśmowa może być odpowiedzią na głosowanie ws. jego immunitetu, które sprawiło, że do debaty publicznej wróciła sprawa majątku państwa Kwaśniewskich, Kamiński wskazuje, że „trudno przesądzić jednoznacznie, czy takie były intencje”.

„Trudno powiedzieć, czy chodziło o odwrócenie uwagi od majątku Kwaśniewskich. Ja bym tak daleko nie szedł. Wydaje mi się, że sprawa Kwaśniewskich i to, co zobaczyliśmy przy okazji tzw. afery podsłuchowej, to część tego samego zjawiska. Te afery pokazują, jaki jest w Polsce establishment. To są tacy ludzie, powiązani ze sobą towarzysko, finansowo. My jako opozycja, czy media odsłaniają te sprawy. Liczę, że nie da się tego zakrzyczeć, zakłamać w taki sposób, by jak najwięcej tych wiadomości dotarło do społeczeństwa” - tłumaczył wiceprezes PiS.

Odnosząc się do głosowania ws. wotum zaufania dla rządu Tuska Kamiński wskazuje: „to, co wczoraj się wydarzyło w Sejmie, to pozorne podtrzymanie mandatu Donalda Tuska do sprawowania rządów. Erozja tego układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna. Jedyny mandat, jaki mógłby Tusk pokazać z dumą, to mandat pochodzący bezpośrednio od wyborców. Zbyt wiele złych rzeczy się wydarzyło, by Polacy nie mieli prawa się wypowiedzieć” - tłumaczył gość Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 2. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 3. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 4. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Kandydat opozycji odniósł się do sporu Polski z Komisją Europejską.

 5. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 6. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 7. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook