Jedynie prawda jest ciekawa

Kamiński: Polacy powinni się wypowiedzieć

26.06.2014

„Erozja układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna” - mówił w Radiu Wnet Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS, były szef CBA.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński, były szef CBA, przyznał w Radiu Wnet, że nie jest zaskoczony wynikami głosowania nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. „Nie jestem zaskoczony. Dla mnie było jasne, że ten układ rządzący scementuje się w obliczu możliwości przyspieszonych wyborów. Tusk póki co, ta ekipa rządząca, ma jeszcze niewielką większość w parlamencie i tak naprawdę trzeba przyjąć perspektywę, że ten gnijący układ dotrwa do końca kadencji” - tłumaczy poseł. Wskazuje, że dla PiSu „najważniejsze jest to, żeby pobudzić społeczeństwo, by jak najwięcej prawdy dotarło do wyborców” - tłumaczy.

Dodaje, że w jego ocenie „społeczeństwo rozliczy rządzących w czasie wyborów”. Pytany o to, czy afera taśmowa może być odpowiedzią na głosowanie ws. jego immunitetu, które sprawiło, że do debaty publicznej wróciła sprawa majątku państwa Kwaśniewskich, Kamiński wskazuje, że „trudno przesądzić jednoznacznie, czy takie były intencje”.

„Trudno powiedzieć, czy chodziło o odwrócenie uwagi od majątku Kwaśniewskich. Ja bym tak daleko nie szedł. Wydaje mi się, że sprawa Kwaśniewskich i to, co zobaczyliśmy przy okazji tzw. afery podsłuchowej, to część tego samego zjawiska. Te afery pokazują, jaki jest w Polsce establishment. To są tacy ludzie, powiązani ze sobą towarzysko, finansowo. My jako opozycja, czy media odsłaniają te sprawy. Liczę, że nie da się tego zakrzyczeć, zakłamać w taki sposób, by jak najwięcej tych wiadomości dotarło do społeczeństwa” - tłumaczył wiceprezes PiS.

Odnosząc się do głosowania ws. wotum zaufania dla rządu Tuska Kamiński wskazuje: „to, co wczoraj się wydarzyło w Sejmie, to pozorne podtrzymanie mandatu Donalda Tuska do sprawowania rządów. Erozja tego układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna. Jedyny mandat, jaki mógłby Tusk pokazać z dumą, to mandat pochodzący bezpośrednio od wyborców. Zbyt wiele złych rzeczy się wydarzyło, by Polacy nie mieli prawa się wypowiedzieć” - tłumaczył gość Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

PiS

,

Polska

,

polityka

,

rząd

,

afera taśmowa

Warto poczytać

 1. Egipt 20.09.2017

  Ziobro interweniuje w sprawie Magdaleny Żuk

  Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro interweniuje u władz Egiptu ws. śmierci Magdaleny Żuk - dowiedziała się PAP. W liście do tamtejszego prokuratora generalnego, Ziobro wnosi o szybkie przekazanie dokumentacji na temat zmarłej Polki.

 2. hejterzy19092017 19.09.2017

  Ujawniono twórców "Soku z buraka". Wiadomo, kto administruje tym profilem!

  To była jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic i przedmiot niezliczonych spekulacji. Teraz już wszystko jest jasne. Twórcy zdecydowali jednak się ujawnić.

 3. 1270sar 19.09.2017

  W ćwiczeniach wojskowych na Bałtyku zginął polski żołnierz

  W trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku zginął żołnierz. Do tragicznego wypadku doszło w godzinach popołudniowych, w trakcie epizodu ćwiczebnego poszukiwania i ratownictwa, obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem.

 4. 1270zziobro 19.09.2017

  Rząd przyjął projekt rozszerzenia granic obrony koniecznej

  Rząd przyjął we wtorek projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal, czy ogrodzony teren. "Rząd będzie stawał po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika" - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 5. 1270religa 19.09.2017

  Nie żyje pacjent prof. Religi, bohater słynnego zdjęcia

  Zmarł Tadeusz Żytkiewicz, pacjent któremu prof. Zbigniew Religa przeczepił w 1987 r. serce - bohater słynnego zdjęcia opublikowanego na łamach National Geographic - poinformował we wtorek "Poltransplant".

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook