Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński: Polacy powinni się wypowiedzieć

26.06.2014

„Erozja układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna” - mówił w Radiu Wnet Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS, były szef CBA.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński, były szef CBA, przyznał w Radiu Wnet, że nie jest zaskoczony wynikami głosowania nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. „Nie jestem zaskoczony. Dla mnie było jasne, że ten układ rządzący scementuje się w obliczu możliwości przyspieszonych wyborów. Tusk póki co, ta ekipa rządząca, ma jeszcze niewielką większość w parlamencie i tak naprawdę trzeba przyjąć perspektywę, że ten gnijący układ dotrwa do końca kadencji” - tłumaczy poseł. Wskazuje, że dla PiSu „najważniejsze jest to, żeby pobudzić społeczeństwo, by jak najwięcej prawdy dotarło do wyborców” - tłumaczy.

Dodaje, że w jego ocenie „społeczeństwo rozliczy rządzących w czasie wyborów”. Pytany o to, czy afera taśmowa może być odpowiedzią na głosowanie ws. jego immunitetu, które sprawiło, że do debaty publicznej wróciła sprawa majątku państwa Kwaśniewskich, Kamiński wskazuje, że „trudno przesądzić jednoznacznie, czy takie były intencje”.

„Trudno powiedzieć, czy chodziło o odwrócenie uwagi od majątku Kwaśniewskich. Ja bym tak daleko nie szedł. Wydaje mi się, że sprawa Kwaśniewskich i to, co zobaczyliśmy przy okazji tzw. afery podsłuchowej, to część tego samego zjawiska. Te afery pokazują, jaki jest w Polsce establishment. To są tacy ludzie, powiązani ze sobą towarzysko, finansowo. My jako opozycja, czy media odsłaniają te sprawy. Liczę, że nie da się tego zakrzyczeć, zakłamać w taki sposób, by jak najwięcej tych wiadomości dotarło do społeczeństwa” - tłumaczył wiceprezes PiS.

Odnosząc się do głosowania ws. wotum zaufania dla rządu Tuska Kamiński wskazuje: „to, co wczoraj się wydarzyło w Sejmie, to pozorne podtrzymanie mandatu Donalda Tuska do sprawowania rządów. Erozja tego układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna. Jedyny mandat, jaki mógłby Tusk pokazać z dumą, to mandat pochodzący bezpośrednio od wyborców. Zbyt wiele złych rzeczy się wydarzyło, by Polacy nie mieli prawa się wypowiedzieć” - tłumaczył gość Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. morawieckimay18032018 18.03.2018

  Morawiecki rozmawiał z May na temat Rosji. „Reakcja musi być zdecydowana”

  Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w niedzielę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, która chciała skonsultować dalsze postępowanie wobec Rosji

 2. 1270merkelina 18.03.2018

  W poniedziałek w Warszawie wizyta kanclerz Niemiec

  Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny

 3. 1270manifestacja 17.03.2018

  W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 4. 1270zziobro 17.03.2018

  Ziobro: musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce

  Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce - oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt zmian w przepisach dot. usuwania sędziów z zawodu. Dodał, że powstał już zespół roboczy, który pracuje nad nowelizacją.

 5. 1270wstyd 17.03.2018

  "Konwój Wstydu" jeździ po Polsce - PO apeluje do polityków PiS

  W ramach akcji "Konwój Wstydu", zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, po Polsce jeżdżą billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz kwotami ich jednorazowych nagród. W sobotę politycy PO w różnych miastach apelowali do polityków PiS o oddanie pieniędzy podatników.

 6. Anders17032018 17.03.2018

  Anders zapowiada: oddam premię

  Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję

 7. MajewskiBaranPozniak 17.03.2018

  Gdańsk będzie wspierał... zmianę płci? "Musimy się temu stanowczo sprzeciwić"

  Refundacja przez miasto operacji zmiany płci, czy stworzenie tymczasowych dokumentów dla osób przechodzących taką operację - takie rekomendacje w Modelu na rzecz Równego Traktowania wzbudziły protesty środowisk związanych z Koalicją dla Gdańska

 8. Duda16032018 16.03.2018

  Kontrowersyjne słowa Prezydenta. Co miał na myśli mówiąc o "niemieckim uznaniu"?

  Szef MSZ Niemiec Heiko Maas wyraził uznanie za moją interwencję w proces legislacyjny ustaw dot. wymiaru sprawiedliwości; przekazałem mu, że jestem ostatnią osobą, która chciałaby ograniczenia niezawisłości sędziowskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda portalowi 300polityka.pl

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook