Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński: PiS poprze jedną reformę Tuska

23.11.2011

Z zapowiedzi ogłoszonych w expose, PiS poprze tylko kwotową waloryzacje rent i emerytur. Mariusz Kamiński w RMF FM pozostałe nazwał „głęboko bulwersującymi”. Stwierdził też, że nie wierzy w relacje Artura Balazsa, jakoby prokuratura w czasie kierowania nią przez Zbigniewa Ziobrę miała szukać haków na Jarosława Kaczyńskiego.

Były szef SKL w rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdził, że w czasie, gdy Zbigniew Ziobro był ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, przestrzegał przed nim Jarosława Kaczyńskiego:

Nabrałem wtedy przekonania, że prokuratura działająca pod nadzorem Ziobry szukała haków na Jarosława Kaczyńskiego i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Robiła to w sposób tak perfidny, cyniczny, że musiała mieć na to przyzwolenie i zachęty z samej góry. Inaczej nigdy by sobie prokurator na coś takiego nie odważył. Wtedy wiedziałem już, że problem Ziobry prędzej czy później stanie przed Jarosławem Kaczyńskim.

O czym pan konkretnie mówi?

O tzw. śledztwach paliwowych. Zetknąłem się z tym osobiście i widziałem, że prokurator szukał czegoś na Kaczyńskich. Świadomie wypytywali o urzędującego premiera i prezydenta, nie mając ku temu żadnych podstaw!

 

Były szef CBA Mariusz Kamiński, w rozmowie z RMF FM podał tę relację w wątpliwość.

MK: - Nie wierzę w to. Natomiast trudno mi w ogóle odnieść się do tego, gdyż tutaj brak konkretu, o jakie śledztwo chodzi, kto prowadził, kto zadawał pytania, natomiast...

RMF: - Nie wierzy pan w to, że Zbigniew Ziobro aż taki jest zły? Nawet jako rozłamowiec?

MK: - Nie, to nie jest kwestia Zbigniewa Ziobry. Po prostu nie wierzę, to są najprawdopodobniej jakieś plotki.

 

Kamiński nie wierzy też, by obecna szarża Ziobrystów była jakimkolwiek zagrożeniem dla PiS:

- W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego ideowego fermentu. Są ludzkie ambicje, ludzkie frustracje. Wynikiem właśnie zawiedzionych ambicji i frustracji jest odejście z grupy działaczy PiS-u i próba stworzenia na bazie PiS-u nowej partii politycznej. Co na pewno nastąpi.

Choć przewiduje, że partia, którą niebawem Zbigniew Ziobro założy, będzie miała duże wsparcie:

- Wiem, że ta partia będzie bardzo nagłaśniania, gdyż przeciwnicy PiS będą robili wszystko, żeby PiS osłabić. Natomiast w samym PiS-ie nie ma żadnego ruchu ideowego kontestującego to, co się dzieje w PiS-ie, na bazie którego można by stworzyć poważną formację polityczną.  

Według Kamińskiego, PiS poprze tylko jedną z reform zaproponowanych w expose przez premiera. Chodzi o kwotową waloryzację rent i emerytur. - Gdyż jest to postulat PiS-u. My już od dawna to zgłaszaliśmy - mówi poseł.

Resztę propozycji Donalda Tuska nazywa „głęboko bulwersującymi”. Zapowiedzi dotyczące Funduszu Kościelnego Kamiński nazwał „podlizywaniem się Palikotowi”, a wydłużenie wieku emerytalnego kobiet „bardzo drastycznym rozwiązaniem”.

Były szef CBA powtórzył też informację, że jeden ze skruszonych przestępców przekazywał prokuraturze – poza protokołem – wiadomości o finansowaniu Platformy przez gangsterów .

rch, rmf.fm

[fot. rmf.fm]

Warto poczytać

 1. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

 2. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 3. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 4. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 5. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 6. duda200402018 20.04.2018

  Prezydent Duda wyszedł do rodziców dzieci niepełnosprawnych i… szybko pożałował. To trzeba zobaczyć!

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi

 7. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook