Jedynie prawda jest ciekawa

Kamiński: PiS poprze jedną reformę Tuska

23.11.2011

Z zapowiedzi ogłoszonych w expose, PiS poprze tylko kwotową waloryzacje rent i emerytur. Mariusz Kamiński w RMF FM pozostałe nazwał „głęboko bulwersującymi”. Stwierdził też, że nie wierzy w relacje Artura Balazsa, jakoby prokuratura w czasie kierowania nią przez Zbigniewa Ziobrę miała szukać haków na Jarosława Kaczyńskiego.

Były szef SKL w rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdził, że w czasie, gdy Zbigniew Ziobro był ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, przestrzegał przed nim Jarosława Kaczyńskiego:

Nabrałem wtedy przekonania, że prokuratura działająca pod nadzorem Ziobry szukała haków na Jarosława Kaczyńskiego i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Robiła to w sposób tak perfidny, cyniczny, że musiała mieć na to przyzwolenie i zachęty z samej góry. Inaczej nigdy by sobie prokurator na coś takiego nie odważył. Wtedy wiedziałem już, że problem Ziobry prędzej czy później stanie przed Jarosławem Kaczyńskim.

O czym pan konkretnie mówi?

O tzw. śledztwach paliwowych. Zetknąłem się z tym osobiście i widziałem, że prokurator szukał czegoś na Kaczyńskich. Świadomie wypytywali o urzędującego premiera i prezydenta, nie mając ku temu żadnych podstaw!

 

Były szef CBA Mariusz Kamiński, w rozmowie z RMF FM podał tę relację w wątpliwość.

MK: - Nie wierzę w to. Natomiast trudno mi w ogóle odnieść się do tego, gdyż tutaj brak konkretu, o jakie śledztwo chodzi, kto prowadził, kto zadawał pytania, natomiast...

RMF: - Nie wierzy pan w to, że Zbigniew Ziobro aż taki jest zły? Nawet jako rozłamowiec?

MK: - Nie, to nie jest kwestia Zbigniewa Ziobry. Po prostu nie wierzę, to są najprawdopodobniej jakieś plotki.

 

Kamiński nie wierzy też, by obecna szarża Ziobrystów była jakimkolwiek zagrożeniem dla PiS:

- W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego ideowego fermentu. Są ludzkie ambicje, ludzkie frustracje. Wynikiem właśnie zawiedzionych ambicji i frustracji jest odejście z grupy działaczy PiS-u i próba stworzenia na bazie PiS-u nowej partii politycznej. Co na pewno nastąpi.

Choć przewiduje, że partia, którą niebawem Zbigniew Ziobro założy, będzie miała duże wsparcie:

- Wiem, że ta partia będzie bardzo nagłaśniania, gdyż przeciwnicy PiS będą robili wszystko, żeby PiS osłabić. Natomiast w samym PiS-ie nie ma żadnego ruchu ideowego kontestującego to, co się dzieje w PiS-ie, na bazie którego można by stworzyć poważną formację polityczną.  

Według Kamińskiego, PiS poprze tylko jedną z reform zaproponowanych w expose przez premiera. Chodzi o kwotową waloryzację rent i emerytur. - Gdyż jest to postulat PiS-u. My już od dawna to zgłaszaliśmy - mówi poseł.

Resztę propozycji Donalda Tuska nazywa „głęboko bulwersującymi”. Zapowiedzi dotyczące Funduszu Kościelnego Kamiński nazwał „podlizywaniem się Palikotowi”, a wydłużenie wieku emerytalnego kobiet „bardzo drastycznym rozwiązaniem”.

Były szef CBA powtórzył też informację, że jeden ze skruszonych przestępców przekazywał prokuraturze – poza protokołem – wiadomości o finansowaniu Platformy przez gangsterów .

rch, rmf.fm

[fot. rmf.fm]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook