Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kamiński: PiS poprze jedną reformę Tuska

23.11.2011

Z zapowiedzi ogłoszonych w expose, PiS poprze tylko kwotową waloryzacje rent i emerytur. Mariusz Kamiński w RMF FM pozostałe nazwał „głęboko bulwersującymi”. Stwierdził też, że nie wierzy w relacje Artura Balazsa, jakoby prokuratura w czasie kierowania nią przez Zbigniewa Ziobrę miała szukać haków na Jarosława Kaczyńskiego.

Były szef SKL w rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdził, że w czasie, gdy Zbigniew Ziobro był ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, przestrzegał przed nim Jarosława Kaczyńskiego:

Nabrałem wtedy przekonania, że prokuratura działająca pod nadzorem Ziobry szukała haków na Jarosława Kaczyńskiego i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Robiła to w sposób tak perfidny, cyniczny, że musiała mieć na to przyzwolenie i zachęty z samej góry. Inaczej nigdy by sobie prokurator na coś takiego nie odważył. Wtedy wiedziałem już, że problem Ziobry prędzej czy później stanie przed Jarosławem Kaczyńskim.

O czym pan konkretnie mówi?

O tzw. śledztwach paliwowych. Zetknąłem się z tym osobiście i widziałem, że prokurator szukał czegoś na Kaczyńskich. Świadomie wypytywali o urzędującego premiera i prezydenta, nie mając ku temu żadnych podstaw!

 

Były szef CBA Mariusz Kamiński, w rozmowie z RMF FM podał tę relację w wątpliwość.

MK: - Nie wierzę w to. Natomiast trudno mi w ogóle odnieść się do tego, gdyż tutaj brak konkretu, o jakie śledztwo chodzi, kto prowadził, kto zadawał pytania, natomiast...

RMF: - Nie wierzy pan w to, że Zbigniew Ziobro aż taki jest zły? Nawet jako rozłamowiec?

MK: - Nie, to nie jest kwestia Zbigniewa Ziobry. Po prostu nie wierzę, to są najprawdopodobniej jakieś plotki.

 

Kamiński nie wierzy też, by obecna szarża Ziobrystów była jakimkolwiek zagrożeniem dla PiS:

- W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego ideowego fermentu. Są ludzkie ambicje, ludzkie frustracje. Wynikiem właśnie zawiedzionych ambicji i frustracji jest odejście z grupy działaczy PiS-u i próba stworzenia na bazie PiS-u nowej partii politycznej. Co na pewno nastąpi.

Choć przewiduje, że partia, którą niebawem Zbigniew Ziobro założy, będzie miała duże wsparcie:

- Wiem, że ta partia będzie bardzo nagłaśniania, gdyż przeciwnicy PiS będą robili wszystko, żeby PiS osłabić. Natomiast w samym PiS-ie nie ma żadnego ruchu ideowego kontestującego to, co się dzieje w PiS-ie, na bazie którego można by stworzyć poważną formację polityczną.  

Według Kamińskiego, PiS poprze tylko jedną z reform zaproponowanych w expose przez premiera. Chodzi o kwotową waloryzację rent i emerytur. - Gdyż jest to postulat PiS-u. My już od dawna to zgłaszaliśmy - mówi poseł.

Resztę propozycji Donalda Tuska nazywa „głęboko bulwersującymi”. Zapowiedzi dotyczące Funduszu Kościelnego Kamiński nazwał „podlizywaniem się Palikotowi”, a wydłużenie wieku emerytalnego kobiet „bardzo drastycznym rozwiązaniem”.

Były szef CBA powtórzył też informację, że jeden ze skruszonych przestępców przekazywał prokuraturze – poza protokołem – wiadomości o finansowaniu Platformy przez gangsterów .

rch, rmf.fm

[fot. rmf.fm]

Słowa kluczowe:

Mariusz Kamiński

,

PiS

,

Zbigniew Ziobro

Warto poczytać

 1. Paraprezydenckastef2810 28.10.2016

  Znamy datę ekshumacji pary prezydenckiej

  Stacja RMF FM podaje, że przeprowadzone będą badania DNA, a po otrzymaniu ich wyników planowany jest ponowny pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich.

 2. 2246de42344845ee801db14ab95b8672 28.10.2016

  PO: Nie boimy się śledztwa prokuratury

  „Chcemy zbadać to w komisji śledczej, bo wiemy, że dzisiaj prokuratura nie jest prokuraturą niezależną, działa na zlecenie Zbigniewa Ziobry”.

 3. Zrzut-ekranu-2016-10-28-o-142116 28.10.2016

  Nowoczesna zadowolona ze śledztwa ws. Caracali

  Sprawę zakupu Caracali prokuratura powinna prześwietlić całościowo - od momentu wyboru tych śmigłowców do momentu rezygnacji z nich - uważa poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo.

 4. Cv2FmcNUIAIK1Zo 28.10.2016

  Nowoczesna chce zmian w świadczeniach rodzinnych

  "Mamy drastyczną rozbieżność pomiędzy wysokością zasiłków dla tych, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi od dzieciństwa, a osobami, które nabyły ją w dorosłości”.

 5. mid-16a28043 28.10.2016

  PZPN wybierze nowego prezesa

  Faworytem jest obecny szef związku Zbigniew Boniek, ale emocji na sali nie zabraknie. Przede wszystkim za sprawą systemu głosowania.

 6. 97295a38901449428e2f1852eeb3b085-1 28.10.2016

  Dworczyk chwali śledztwo ws. Caracali

  "Wszystkim nam zależy, żeby państwo polskie było traktowane poważnie, żeby ta sprawa (przetargu) nie była rozgrywana ani wewnętrznie, ani zewnętrznie”.

 7. 507ba5160b1b4c849dd5d64cb74ab9c6 28.10.2016

  Amerykanie mogą pomóc ws. Łączewskiego

  „Nie ma na pewno jeszcze informacji ze Stanów z Twittera z głównej siedziby, ale zdaje się, że poważnie to potraktowali”.

 8. helikopterwikicaracalSI 28.10.2016

  Jest śledztwo ws. Caracali

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na śmigłowce Caracal dla polskiej armii – poinformował rzecznik prokuratury prok. Michał Dziekański.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook