Jedynie prawda jest ciekawa

Kamiński: PiS poprze jedną reformę Tuska

23.11.2011

Z zapowiedzi ogłoszonych w expose, PiS poprze tylko kwotową waloryzacje rent i emerytur. Mariusz Kamiński w RMF FM pozostałe nazwał „głęboko bulwersującymi”. Stwierdził też, że nie wierzy w relacje Artura Balazsa, jakoby prokuratura w czasie kierowania nią przez Zbigniewa Ziobrę miała szukać haków na Jarosława Kaczyńskiego.

Były szef SKL w rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdził, że w czasie, gdy Zbigniew Ziobro był ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, przestrzegał przed nim Jarosława Kaczyńskiego:

Nabrałem wtedy przekonania, że prokuratura działająca pod nadzorem Ziobry szukała haków na Jarosława Kaczyńskiego i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Robiła to w sposób tak perfidny, cyniczny, że musiała mieć na to przyzwolenie i zachęty z samej góry. Inaczej nigdy by sobie prokurator na coś takiego nie odważył. Wtedy wiedziałem już, że problem Ziobry prędzej czy później stanie przed Jarosławem Kaczyńskim.

O czym pan konkretnie mówi?

O tzw. śledztwach paliwowych. Zetknąłem się z tym osobiście i widziałem, że prokurator szukał czegoś na Kaczyńskich. Świadomie wypytywali o urzędującego premiera i prezydenta, nie mając ku temu żadnych podstaw!

 

Były szef CBA Mariusz Kamiński, w rozmowie z RMF FM podał tę relację w wątpliwość.

MK: - Nie wierzę w to. Natomiast trudno mi w ogóle odnieść się do tego, gdyż tutaj brak konkretu, o jakie śledztwo chodzi, kto prowadził, kto zadawał pytania, natomiast...

RMF: - Nie wierzy pan w to, że Zbigniew Ziobro aż taki jest zły? Nawet jako rozłamowiec?

MK: - Nie, to nie jest kwestia Zbigniewa Ziobry. Po prostu nie wierzę, to są najprawdopodobniej jakieś plotki.

 

Kamiński nie wierzy też, by obecna szarża Ziobrystów była jakimkolwiek zagrożeniem dla PiS:

- W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego ideowego fermentu. Są ludzkie ambicje, ludzkie frustracje. Wynikiem właśnie zawiedzionych ambicji i frustracji jest odejście z grupy działaczy PiS-u i próba stworzenia na bazie PiS-u nowej partii politycznej. Co na pewno nastąpi.

Choć przewiduje, że partia, którą niebawem Zbigniew Ziobro założy, będzie miała duże wsparcie:

- Wiem, że ta partia będzie bardzo nagłaśniania, gdyż przeciwnicy PiS będą robili wszystko, żeby PiS osłabić. Natomiast w samym PiS-ie nie ma żadnego ruchu ideowego kontestującego to, co się dzieje w PiS-ie, na bazie którego można by stworzyć poważną formację polityczną.  

Według Kamińskiego, PiS poprze tylko jedną z reform zaproponowanych w expose przez premiera. Chodzi o kwotową waloryzację rent i emerytur. - Gdyż jest to postulat PiS-u. My już od dawna to zgłaszaliśmy - mówi poseł.

Resztę propozycji Donalda Tuska nazywa „głęboko bulwersującymi”. Zapowiedzi dotyczące Funduszu Kościelnego Kamiński nazwał „podlizywaniem się Palikotowi”, a wydłużenie wieku emerytalnego kobiet „bardzo drastycznym rozwiązaniem”.

Były szef CBA powtórzył też informację, że jeden ze skruszonych przestępców przekazywał prokuraturze – poza protokołem – wiadomości o finansowaniu Platformy przez gangsterów .

rch, rmf.fm

[fot. rmf.fm]

Warto poczytać

 1. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 2. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 3. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

 4. ss15012018 15.01.2018

  IPN szuka SS-manów służących w niemieckich obozach na terenie Polski. "To nie jest zamknięta sprawa"

  Prokuratorzy z IPN zwrócili się do Interpolu o pomoc w odnalezieniu ok. 1,6 tys. funkcjonariuszy SS.

 5. AbpGadecki15012018 15.01.2018

  Abp Gądecki: troska o bezpieczeństwo mniej ważna niż pomoc potrzebującym

  Troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa nie może przeważać nad postawą, która powinna być ukierunkowana na pomoc innym osobom - powiedział w poniedziałek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji prasowej po Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy

 6. polskaanders15012018 15.01.2018

  „Niezniszczalni” chwytają za serce. Piękny spot przypominający o polskich bohaterach

  „Polskie dziedzictwo niesie ponadczasowe wartości niezłomności, odwagi i poświęcenia dla dobra innych” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 7. Jakitweetwp 15.01.2018

  Ostre starcie Jakiego z dziennikarką WP. "Ordynarnie manipuluje, nawet sekundy nie poświęciła żeby zadzwonić"

  - Wystarczyłaby sekunda, aby do mnie zadzwonić - i pani "dziennikarka" by się dowiedziała, że pomyliła wszystkie pojęcia - przekonuje wiceminister sprawiedliwości odnosząc się do tekstu opublikowanego w Wirtualnej Polsce

 8. 15.01.2018

  Giertych wraca do prawicowych poglądów? Były lider LPR ostro skrytykował Zandberga i Nowacką

  Były wicepremier odniósł się do ostatnich protestów pod Sejmem przeciwko odrzuceniu liberalizującego przepisy aborcyjne obywatelskiego projektu "Ratujmy Kobiety"

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook