Jedynie prawda jest ciekawa

Mariusz Kamiński nowym wiceprezesem PiS

26.11.2011

Do zamku w Pułtusku zjechało ponad stu członków Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Politycy wybrali m.in. nowego wiceprezesa partii na wniosek Jarosława Kaczyńskiego. Został nim były szef CBA Mariusz Kamiński.

Rada Polityczna wybrała też nowych członków Komitetu Politycznego. W skład kierownictwa PiS weszli: rzecznik PiS Adam Hofman, europoseł Tomasz Poręba, europoseł Marek Gróbarczyk oraz posłowie Elżbieta Witek oraz Wiesław Janczyk.

Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Rady wygłosił kilkudziesięciominutowe przemówienie. Według informatorów PAP zaproponował m.in. reformę sposobu powoływania członków komitetu politycznego. Władze terenowe miałyby mieć większy wpływ na wybór kierownictwa partii.

Kaczyński mówił też o przyczynach porażki wyborczej. Wskazywał między innymi, że potrzebna jest jedność i spójność partii oraz praca w terenie. Powtórzył tezę zawartą w poniedziałkowym liście do członków PiS, że najbardziej do porażki w październikowych wyborach przyczynił się ostatni tydzień kampanii, w tym jego wypowiedź na temat kanclerz Angeli Merkel.

Prezes PiS miał też powiedzieć, że konieczne jest ujednolicenie przekazu w mediach. Mówił również, że PO stosuje zabieg socjotechniczny polegający na udowodnieniu, że Platforma to „rozsądne centrum”, a wszystkie inne partie, w tym PiS to skrajności.

Obrady w Pułtusku są zamknięte dla mediów.

TVP Info, PAP
Fot. Wojciech Pacewicz/PAP
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook