Jedynie prawda jest ciekawa


Kadry Palikota, czyli transseksualiści w Sejmie

10.10.2011

Po raz pierwszy w ławach polskiego Sejmu zasiądzie osoba transseksualna – to mężczyzna o imieniu Ryszard, który przedstawia się jako Anna Grodzka. Będzie też jedyną osobą transseksualną na świecie, która obecnie zasiada w parlamencie (wcześniej miało to już miejsce w parlamentach Włoch i Nowej Zelandii).

Anna Grodzka nie zasłynęła niestety z wielkiej wiedzy i doświadczenia politycznego, ale zapowiada „kulturową zmianę”, którą będzie wprowadzała z innym posłem z list Palikota, działaczem homoseksualnym Robertem Biedroniem. W Sejmie chce walczyć o „prawa” osób transseksualnych. - Ci ludzie istnieją, mają swoje potrzeby, a nie mają swoich praw. To sprawa zamiatana pod dywan i zamierzam kontynuować politykę oswajania z tym problemem - mówił portalowi Naszemiasto.pl Ryszard vel Anna Grodzka.

Lewicowi publicyści zacierają ręce i od razu chcą dla nowego posła nowych funkcji. - Jeżeli Anna Grodzka zostanie wicemarszałkiem Sejmu, to będzie bardzo ciekawa sytuacja – mówił w Radiu TOK FM, Jacek Żakowski z „Polityki”. Wcześniej tę kandydaturę wsparła m.in. Jolanta Kwaśniewska.

Jak można szanować demokrację i procedury, skoro wiadomo, że kogoś, kto nie ma większego doświadczenia czyni się posłem wyłącznie ze względu na to, że przebiera się za kobietę? To absurd. To sygnał, że w Polsce wszystko można i kolejne granice absurdu będą przesuwane w imię tzw. oswajania Polaków z tzw. innością, która zazwyczaj oznacza wybujałe gusta seksualne – mówi psycholog Bogna Białecka, która zajmuje się problemami osób homoseksualnych.

MaR

[fot.arch.]

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook