Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kadry Palikota, czyli transseksualiści w Sejmie

10.10.2011

Po raz pierwszy w ławach polskiego Sejmu zasiądzie osoba transseksualna – to mężczyzna o imieniu Ryszard, który przedstawia się jako Anna Grodzka. Będzie też jedyną osobą transseksualną na świecie, która obecnie zasiada w parlamencie (wcześniej miało to już miejsce w parlamentach Włoch i Nowej Zelandii).

Anna Grodzka nie zasłynęła niestety z wielkiej wiedzy i doświadczenia politycznego, ale zapowiada „kulturową zmianę”, którą będzie wprowadzała z innym posłem z list Palikota, działaczem homoseksualnym Robertem Biedroniem. W Sejmie chce walczyć o „prawa” osób transseksualnych. - Ci ludzie istnieją, mają swoje potrzeby, a nie mają swoich praw. To sprawa zamiatana pod dywan i zamierzam kontynuować politykę oswajania z tym problemem - mówił portalowi Naszemiasto.pl Ryszard vel Anna Grodzka.

Lewicowi publicyści zacierają ręce i od razu chcą dla nowego posła nowych funkcji. - Jeżeli Anna Grodzka zostanie wicemarszałkiem Sejmu, to będzie bardzo ciekawa sytuacja – mówił w Radiu TOK FM, Jacek Żakowski z „Polityki”. Wcześniej tę kandydaturę wsparła m.in. Jolanta Kwaśniewska.

Jak można szanować demokrację i procedury, skoro wiadomo, że kogoś, kto nie ma większego doświadczenia czyni się posłem wyłącznie ze względu na to, że przebiera się za kobietę? To absurd. To sygnał, że w Polsce wszystko można i kolejne granice absurdu będą przesuwane w imię tzw. oswajania Polaków z tzw. innością, która zazwyczaj oznacza wybujałe gusta seksualne – mówi psycholog Bogna Białecka, która zajmuje się problemami osób homoseksualnych.

MaR

[fot.arch.]

Słowa kluczowe:

Janusz Palikot

,

transseksualiści

,

sejm

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook