Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kadry Palikota, czyli transseksualiści w Sejmie

10.10.2011

Po raz pierwszy w ławach polskiego Sejmu zasiądzie osoba transseksualna – to mężczyzna o imieniu Ryszard, który przedstawia się jako Anna Grodzka. Będzie też jedyną osobą transseksualną na świecie, która obecnie zasiada w parlamencie (wcześniej miało to już miejsce w parlamentach Włoch i Nowej Zelandii).

Anna Grodzka nie zasłynęła niestety z wielkiej wiedzy i doświadczenia politycznego, ale zapowiada „kulturową zmianę”, którą będzie wprowadzała z innym posłem z list Palikota, działaczem homoseksualnym Robertem Biedroniem. W Sejmie chce walczyć o „prawa” osób transseksualnych. - Ci ludzie istnieją, mają swoje potrzeby, a nie mają swoich praw. To sprawa zamiatana pod dywan i zamierzam kontynuować politykę oswajania z tym problemem - mówił portalowi Naszemiasto.pl Ryszard vel Anna Grodzka.

Lewicowi publicyści zacierają ręce i od razu chcą dla nowego posła nowych funkcji. - Jeżeli Anna Grodzka zostanie wicemarszałkiem Sejmu, to będzie bardzo ciekawa sytuacja – mówił w Radiu TOK FM, Jacek Żakowski z „Polityki”. Wcześniej tę kandydaturę wsparła m.in. Jolanta Kwaśniewska.

Jak można szanować demokrację i procedury, skoro wiadomo, że kogoś, kto nie ma większego doświadczenia czyni się posłem wyłącznie ze względu na to, że przebiera się za kobietę? To absurd. To sygnał, że w Polsce wszystko można i kolejne granice absurdu będą przesuwane w imię tzw. oswajania Polaków z tzw. innością, która zazwyczaj oznacza wybujałe gusta seksualne – mówi psycholog Bogna Białecka, która zajmuje się problemami osób homoseksualnych.

MaR

[fot.arch.]

Słowa kluczowe:

Janusz Palikot

,

transseksualiści

,

sejm

Facebook