Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Ten rząd trzeba odwołać

07.03.2013

Grozi nam wyludnienia, a jakie są propozycje rządu w tym temacie? Niejasne i nielogiczne, czyli praktyczne żadne – powiedział Jarosław Kaczyński podczas sejmowej debaty.

Przed rozpoczęciem swojego przemówienia Jarosław Kaczyński, zdecydował się na odtworzenia z tabletu wystąpienia kandydata na premiera rządu technicznego prof. Piotra Glińskiego. Za taką możliwość prezes PiS podziękował marszałek Ewie Kopacz, jednak jak dodał taka sytuacja z punktu widzenia konstytucyjnego, jak również zdrowego rozsądku jest ułomna.

Podczas swojego przemówienia prezes PiS wymienił 12 ważnych powodów, z powodu których należy odwołać rząd Donalda Tuska.

Pierwszą poruszoną przez Kaczyńskiego sprawą jest kwestia Polskiego bezrobocia, które stale rośnie, a obecnie jego wysokość przekroczyła 14%. Dodatkowo wiele osób musi wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu pracy, bądź ludzie w Polsce pracują na bazie umów śmieciowych.

Bezrobocie rośnie, a rząd zamraża środki z funduszu pracy. Mamy tu do czynienia z daleko idącym zaniechaniem, niezgodnym z Polską konstytucją – mówi Kaczyński.

Kolejną kwestią poruszoną przez prezesa jest fatalna sytuacja w Polskiej służbie zdrowia. Kaczyński przypomniał ostatnie tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w kraju, wypominając przy tym nie kompetencje

Zamiast fachowca, mamy wizerunkowego ministra, którego kwalifikacje kwestionowane są ze wszystkich stron – zaznacza prezes PiS.

Prezes Kaczyński nie zapomniał o kwestii Polskiej demografii:

Grozi nam wyludnienia, a jakie są propozycje rządu w tym temacie? Niejasne i nielogiczne, czyli praktyczne żadne – powiedział Kaczyński.

Dodał również, że w szeregach PO, dziś siedzi posłanka, która wcześniej była autorką dobrego pomysłu demograficznego, jednak rząd Donalda Tuska nie potrafi tego wykorzystać.

Ale jeszcze ważna jest kwestia, wartości rodzinnej. Krótko mówiąc mamy dziś w Polsce politykę nie prorodzinną, ale anty rodzinną – dodaje Kaczyński.

W przemówieniu wymieniona została kwestia Polskich emerytur. Skrytykował system OFE, podwyższenie wieku emerytalnego, oraz pozbawienie starszych ludzi godnych emerytur.

Jako piąty powód dla którego obecny rząd powinien zostać odwołany, to zniszczenie Polskiej oświaty. Wymienił tu nieudane projekt minister Szumilas, który zakłada wprowadzenie do szkół sześciolatków. Dodatkowo zaznaczył, że bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa w szkołach:

Co zrobił rząd w tym temacie? Ogłosił rok bezpiecznej szkoły... To równie dobrze ogłośmy rok dobrobytu, albo rok Singapuru w Polsce – ironizuje Kaczyński.

Jarosław Kaczyński poruszył kwestie pozostawienie samym sobie Polskich rodzin. Zdaniem prezesa PiS polityka społeczna w Polsce nie istnieje, bo obecny system jest sprzeczny z konstytucją. Za niedopuszczalny, uważa fakt głodujących dzieci w Polsce:

W ostatnim czasie po raz pierwszy od kilkunastu lat wzrosła ilość rodzin żyjących na poziomie nędzy. - Aż 29,5 procent rodzin z czwórką lub więcej dzieci żyje w tej sferze - mówił.

Niedopuszczalna według prezesa PiS jest kwestia nierówności pomiędzy regionami w Polsce. Podał tu przykład niemieckiego Lipska, dla którego niemieckie władze wywalczyły ogromne fundusze dofinansowania.

Kolejna kwestią, jest sprawa mieszkaniowa w Polsce:

W ostatnim roku nowych wybudowano ich zaledwie 87 tysięcy. - Nie pamiętam już kiedy było ich tak mało. Było to bardzo dawno temu - zwrócił uwagę prezes PiS.

Kaczyński wypomniał zaniedbania Polskiej wsi, jako kolejny problem tego rządu. Podobnie jak fakt, że władze nie bronią producentów żywności w Polsce.

Następną sprawą była kwestia wykorzystywania przez Polskę środków europejskich. Za szczyt wszelkiej nieodpowiedzialności i zaniedbań, Kaczyński uważa fakt, że mając pieniądze na drogi, rząd ich nie wybudował, a przy okazji doprowadził do upadku wiele Polskich firm.

To nie tylko rekord świata, to jest Mount Everest złego rządzenia – powiedział Kaczyński.

Podobnie jest w kwestii modernizacji kolei, na której zaniedbania zaczynają przerastać nawet najlepszych ekspertów:

W 2007 roku PKP miały 200 mln zł, straty, teraz mają 2 mld. I tu pojawia się pytanie, czy ktoś chce aby Polskie koleje istniały, czy może mają być inne w kraju? - pyta Kaczyński.

Jako kolejny punkt poruszona została sprawa bezpieczeństwa:

Ten rząd nie dba o nasze bezpieczeństwo - stwierdził J. Kaczyński zwracając uwagę, że przez wiele lat ponadpartyjnym porozumieniem była sprawa współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.

Ten konsensus został zniszczony – powiedział Kaczyński.

Prezes ze zmartwieniem mówił o zagrożeniach na jakie narażona jest obecnie Polska demokracja, oraz bezpieczeństwo kraju. Brak szefa ABW zdaniem Kaczyńskiego jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Fatalne rządzie oraz kwestia finansów publicznych to kolejny powód dla którego należy odwołać rząd. Podobnie jak obsada stanowisk samorządowych, państwowych czy ważnych miejsc w spółkach Skarbu Państwa. Dodatkowo rząd nie robi nic aby ten stan rzeczy zmienić, koncentrując się na zupełnie innych, mniej ważnych kwestiach:

Najlepiej wykształcone pokolenia Polaków traci dziś swoje szanse - powiedział Jarosław Kaczyński w kwestii zaprzepaszczonych szans na rozwój młodych ludzi.

Na koniec prezes PiS przedstawił bogatą sylwetkę prof. Piotra Glińskiego, który jest kandydatem na premiera rządu technicznego.

Były premier uważa, że rząd techniczny złożony z ekspertów jest wielką szansą na Polski. Dodaje, że obecni na obrad politycy, są przedstawicielami narodu, a nie żadnej siły czy opcji politycznej.

To nie tylko nasza szansa, ale wasza szansa z której też możecie skorzystać – podsumował Jarosław Kaczyński.

lz

[fot: PAP, Paweł Sumperak]

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 7. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook