Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Zjednoczenie polskiej prawicy jest faktem

09.10.2014

Liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski - Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro, ogłosili na konferencji zarejestrowanie wspólnych list w wyborach do sejmików samorządowych.

- Stało się coś ważnego - skomentował ten fakt Kaczyński. - Konsumujemy to porozumienie, które zostało zawarte w końcu lipca. Porozumienie okazało się efektywne. Mamy nową jakość na polskiej scenie politycznej, nową jakość, która będzie nam służyła dla poprawy jakości całego życia politycznego już w tych wyborach, ale jestem głęboko przekonany także i w wyborach kolejnych - dodawał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zapowiedział, porozumienie to będzie też przejawiało się w kolejnych wspólnych inicjatywach, które zostaną ogłoszone jeszcze przed wyborami samorządowymi.

- Zjednoczenie polskiej prawicy jest dzisiaj faktem i to jest fakt bardzo ważny i sądzę, że warto ten fakt przypominać, bo mam takie wrażenie, że troszkę o tym, jakby zapominamy. A to jest coś nie mniej ważnego niż powstanie kiedyś AWS-u - podkreślał Jarosław Kaczyński.


Jarosław Gowin poinformował, że na listach wyborczych Polski Razem przeważają trzydziestolatkowie, ludzie sukcesu, którzy maja poczucie, że ich pokoleniu zablokowano drogę awansu, że „Polska przestała być krajem, w którym młodzi ludzie mają perspektywę rozwoju”.

- Dzisiaj to młode pokolenie upatruje swoich nadziei w obozie zjednoczonej prawicy i myślę, że kandydaci Polski Razem obok kandydatów Solidarnej Polski i oczywiście przede wszystkim kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, będą dowodem na to i będą mieli pomysł na to, po pierwsze, że Polskę można zmieniać i po drugie w jaki sposób można Polskę zmieniać - mówił Gowin.

- My tworzymy obóz wolności, obóz wolności od układów, od barier, obóz, który otworzy drogę do życiowego awansu dla rzesz młodych, dobrze wykształconych, energicznych, przedsiębiorczych Polaków, tak, żeby można było zahamować to może największe nieszczęście współczesnej Polski jakim jest plaga masowej emigracji - wskazywał lider Polski Razem.

Solidarna Polska stawia sobie za cel budowę skutecznie i sprawnie działających samorządów, które zaspokajają potrzeby mieszkańców
- mówił z kolei Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

- Ten blok, który jest tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę i inne środowiska społeczne, polityczne daje realną szansę, aby skutecznie zmieniać Polskę na lepsze, aby skutecznie zmieniać Polskę samorządową na lepsze - zapewniał Ziobro.

- Dlatego z radością też informuję państwa, że rzeczywiście sprawy idą do przodu i mamy nadzieję, że będzie okazja, żeby państwa poinformować o dobrym wyniku już po wyborach do sejmików - zapowiadał szef Solidarnej Polski.

Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Paweł Supernak]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270mieszkanieplus 22.03.2018

  Mieszkanie plus: ponad 2 tys. lokali w budowie, kolejne 25 tys. w przygotowaniu

  W ramach programu Mieszkanie plus w budowie jest ponad 2 tys. lokali, kolejne 25 tys. w przygotowaniu. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w II kwartale 2018 roku - wynika z danych BGK Nieruchomości.

 2. 1270sudy 21.03.2018

  Gersdorf: prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów SN

  - Jest prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów Sądu Najwyższego; wejście w życie nowej ustawy o SN doprowadzi do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN - powiedziała w środę I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

 3. 1270studenci 21.03.2018

  Przepychanki przed kurią - to studenci protestują przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję"

  "Edukacja zamiast zakazów", "Aborcja wolna od (o)sądów" - m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję". Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed MZ pikietowali przeciwnicy aborcji.

 4. Czaputowicz21032018 21.03.2018

  Czaputowicz wyjaśnia kwestię "białej księgi": to właściwe zaprezentowanie polskich reform

  "Biała księga" dotycząca zmian w systemie sądownictwa to właściwe zaprezentowanie polskich reform - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Podkreślił gotowość strony polskiej do wspólnego z KE analizowania tego systemu. Zaznaczył, że w czwartek premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem KE

 5. Policja14022018 21.03.2018

  Jest akt oskarżenia w sprawie Stachowiaka. Policjanci jedynie przekroczyli uprawnienia?

  Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. policjantom wz. ze śmiercią Igora Stachowiaka. Funkcjonariusze oskarżeni są o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności

 6. PrzybyszAI 21.03.2018

  Nie ma ani odrobiny poczucia wstydu! Przybysz twarzą kampanii proaborcyjnej

  Przybysz wystąpiła w spocie... Amnesty International - organizacji walczącej o prawa człowieka, chyba że tym człowiekiem jest osoba nienarodzona. Piosenkarka w języku migowym mówi "Moje Ciało, Moje Prawa". - Nagłośnij sprawy, na których ci zależy - informuje spot AI

 7. FurgoCzaputowicz 21.03.2018

  PO manipuluje w sprawie korpusu dyplomatycznego podczas expose min. Czaputowicza! Jak jest naprawdę?

  Czy faktycznie korpus dyplomatyczny postanowił opuścić expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza? Według posła PO - tak. Prawda jest tymczasem zupełnie inna

 8. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook