Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Zjednoczenie polskiej prawicy jest faktem

09.10.2014

Liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski - Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro, ogłosili na konferencji zarejestrowanie wspólnych list w wyborach do sejmików samorządowych.

- Stało się coś ważnego - skomentował ten fakt Kaczyński. - Konsumujemy to porozumienie, które zostało zawarte w końcu lipca. Porozumienie okazało się efektywne. Mamy nową jakość na polskiej scenie politycznej, nową jakość, która będzie nam służyła dla poprawy jakości całego życia politycznego już w tych wyborach, ale jestem głęboko przekonany także i w wyborach kolejnych - dodawał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zapowiedział, porozumienie to będzie też przejawiało się w kolejnych wspólnych inicjatywach, które zostaną ogłoszone jeszcze przed wyborami samorządowymi.

- Zjednoczenie polskiej prawicy jest dzisiaj faktem i to jest fakt bardzo ważny i sądzę, że warto ten fakt przypominać, bo mam takie wrażenie, że troszkę o tym, jakby zapominamy. A to jest coś nie mniej ważnego niż powstanie kiedyś AWS-u - podkreślał Jarosław Kaczyński.


Jarosław Gowin poinformował, że na listach wyborczych Polski Razem przeważają trzydziestolatkowie, ludzie sukcesu, którzy maja poczucie, że ich pokoleniu zablokowano drogę awansu, że „Polska przestała być krajem, w którym młodzi ludzie mają perspektywę rozwoju”.

- Dzisiaj to młode pokolenie upatruje swoich nadziei w obozie zjednoczonej prawicy i myślę, że kandydaci Polski Razem obok kandydatów Solidarnej Polski i oczywiście przede wszystkim kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, będą dowodem na to i będą mieli pomysł na to, po pierwsze, że Polskę można zmieniać i po drugie w jaki sposób można Polskę zmieniać - mówił Gowin.

- My tworzymy obóz wolności, obóz wolności od układów, od barier, obóz, który otworzy drogę do życiowego awansu dla rzesz młodych, dobrze wykształconych, energicznych, przedsiębiorczych Polaków, tak, żeby można było zahamować to może największe nieszczęście współczesnej Polski jakim jest plaga masowej emigracji - wskazywał lider Polski Razem.

Solidarna Polska stawia sobie za cel budowę skutecznie i sprawnie działających samorządów, które zaspokajają potrzeby mieszkańców
- mówił z kolei Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

- Ten blok, który jest tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę i inne środowiska społeczne, polityczne daje realną szansę, aby skutecznie zmieniać Polskę na lepsze, aby skutecznie zmieniać Polskę samorządową na lepsze - zapewniał Ziobro.

- Dlatego z radością też informuję państwa, że rzeczywiście sprawy idą do przodu i mamy nadzieję, że będzie okazja, żeby państwa poinformować o dobrym wyniku już po wyborach do sejmików - zapowiadał szef Solidarnej Polski.

Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Paweł Supernak]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. walada23062018 23.06.2018

  Bratobójczy pojedynek w Gdańsku. J. Wałęsa ostro przeciwko P. Adamowiczowi!

  Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

 2. partia-razem-23062018 23.06.2018

  Partia Razem znalazła sojuszników. Lewicowa formacja zamierza podbić PE

  "Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia, wdrożenie europejskiego systemu azylowego

 3. walesa24052018 23.06.2018

  Wałęsa dyktatorem? "Wy zrobicie, a mi podziękują"

  Podczas sobotniego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został powołany Komitet Obywatelski, na czele którego stanął Lech Wałęsa. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz Andrzej Rzepliński

 4. dzien-ojca-23062018 23.06.2018

  Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

  Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków

 5. zydzi-22062018 22.06.2018

  Ogromne tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu. Zaledwie co 20 nowy obywatel mówi w naszym języku

  Tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu wzrosło w latach 2015-2017 i jest największe w ciągu ostatnich 15 lat.

 6. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

 7. pawlowicz07052018 22.06.2018

  Polska przyjmuje imigrantów na podstawie tajnych umów? Szokujący list Pawłowicz do premiera

  Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem twittera opublikowała treść listu, jaki w środę wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego. Posłanka PiS twierdzi w nim, że polski rząd w tajemnicy sprowadził imigrantów do Polski

 8. sad22062018 22.06.2018

  Niemiecki biznesmen obrażał polskich pracowników. Czy sąd skaże go za propagowanie nienawiści?

  Ku końcowi zbliża się proces przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy Hansowi G. o naruszenie dóbr osobistych. Jedna z pracownic zarzuca mu wielokrotne obrażanie Polaków. Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył na październik ostatnie posiedzenie w tej sprawie.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook