Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Zjednoczenie polskiej prawicy jest faktem

09.10.2014

Liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski - Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro, ogłosili na konferencji zarejestrowanie wspólnych list w wyborach do sejmików samorządowych.

- Stało się coś ważnego - skomentował ten fakt Kaczyński. - Konsumujemy to porozumienie, które zostało zawarte w końcu lipca. Porozumienie okazało się efektywne. Mamy nową jakość na polskiej scenie politycznej, nową jakość, która będzie nam służyła dla poprawy jakości całego życia politycznego już w tych wyborach, ale jestem głęboko przekonany także i w wyborach kolejnych - dodawał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zapowiedział, porozumienie to będzie też przejawiało się w kolejnych wspólnych inicjatywach, które zostaną ogłoszone jeszcze przed wyborami samorządowymi.

- Zjednoczenie polskiej prawicy jest dzisiaj faktem i to jest fakt bardzo ważny i sądzę, że warto ten fakt przypominać, bo mam takie wrażenie, że troszkę o tym, jakby zapominamy. A to jest coś nie mniej ważnego niż powstanie kiedyś AWS-u - podkreślał Jarosław Kaczyński.


Jarosław Gowin poinformował, że na listach wyborczych Polski Razem przeważają trzydziestolatkowie, ludzie sukcesu, którzy maja poczucie, że ich pokoleniu zablokowano drogę awansu, że „Polska przestała być krajem, w którym młodzi ludzie mają perspektywę rozwoju”.

- Dzisiaj to młode pokolenie upatruje swoich nadziei w obozie zjednoczonej prawicy i myślę, że kandydaci Polski Razem obok kandydatów Solidarnej Polski i oczywiście przede wszystkim kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, będą dowodem na to i będą mieli pomysł na to, po pierwsze, że Polskę można zmieniać i po drugie w jaki sposób można Polskę zmieniać - mówił Gowin.

- My tworzymy obóz wolności, obóz wolności od układów, od barier, obóz, który otworzy drogę do życiowego awansu dla rzesz młodych, dobrze wykształconych, energicznych, przedsiębiorczych Polaków, tak, żeby można było zahamować to może największe nieszczęście współczesnej Polski jakim jest plaga masowej emigracji - wskazywał lider Polski Razem.

Solidarna Polska stawia sobie za cel budowę skutecznie i sprawnie działających samorządów, które zaspokajają potrzeby mieszkańców
- mówił z kolei Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

- Ten blok, który jest tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość, Polskę Razem i Solidarną Polskę i inne środowiska społeczne, polityczne daje realną szansę, aby skutecznie zmieniać Polskę na lepsze, aby skutecznie zmieniać Polskę samorządową na lepsze - zapewniał Ziobro.

- Dlatego z radością też informuję państwa, że rzeczywiście sprawy idą do przodu i mamy nadzieję, że będzie okazja, żeby państwa poinformować o dobrym wyniku już po wyborach do sejmików - zapowiadał szef Solidarnej Polski.

Greg/wPolityce.pl
[fot. PAP/Paweł Supernak]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook