Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: W Polsce możliwy jest wielki postęp

05.09.2013

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który w czwartek odwiedził zakłady lotnicze PZL Mielec (Podkarpackie), powiedział, że sukces tej firmy pokazuje, że w Polsce możliwy jest wielki postęp. "Moja wiara w reindustrializację Polski się umocniła" - podkreślił.

Kaczyński w zakładach PZL Mielec zwiedził m.in. linię produkcyjną śmigłowca Black Hawk, oglądał również pokaz w locie tego helikoptera.

"Jestem ogromnie usatysfakcjonowany tą wizytą, jestem szczęśliwy, że tutaj jestem, że mogłem to wszystko zobaczyć. To o czym ostatnio mówiłem odnosi się do tego wszystkiego - żeby Polska się unowocześniała, żeby kultura pracy i współdziałania, dialogu była nieporównywalnie wyższa niż teraz, żeby można było uzyskiwać społeczną równowagę, by ten wielki zasób polskiej tradycji, polskiej kultury służył polskiemu rozwojowi" - podkreślił lider PiS na konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, sukces, jaki odniosły zakłady lotnicze w Mielcu, to jest ta droga, którą PiS chce kontynuować.

"Czuję ogromną satysfakcję będąc tutaj, bo odbudowa tych zakładów to była nasza decyzja i ona okazała się całkowicie słuszna, bo zakłady się rozwijają. My tutaj możemy powiedzieć o przerwanej misji, straciliśmy władzę i ta misja budowy, czy odbudowy polskiego przemysłu, gospodarki w oparciu o tradycję, która obejmuje kulturę pracy i zarządzania, nie była kontynuowana, a powinna być. My chcemy do tego wrócić" - zadeklarował Kaczyński.

Jego zdaniem obecny rząd odrzuca tę tradycję, próbuje narzucić Polakom obce wzory, które szkodzą gospodarce. Według Kaczyńskiego, w układzie pracodawca-pracownik rząd jednostronnie popiera tylko pracodawców. "To do niczego nie prowadzi i nie ma nic wspólnego z nowoczesnością" - ocenił b. premier.

Kandydat PiS do Senatu Zdzisław Pupa, który towarzyszył Kaczyńskiemu podczas wizyty, powiedział na konferencji, że konieczna jest również odbudowa "polskiej myśli naukowej". "Tak, aby służyła rozwojowi polskiego przemysłu. Mam nadzieję, że program gospodarczy PiS będzie służył nie tylko rozwojowi kraju, ale również Podkarpacia" - dodał Pupa.

Wizycie prezesa PiS w Mielcu towarzyszył protest ok. dziesięciu osób z Solidarnej Polski, które trzymały transparenty z napisami wzywającymi polityków PiS do przeproszenia kandydata Solidarnej Polski Kazimierza Ziobry za sugestie "Gazety Polskiej Codziennie", że był on działaczem PZPR.

W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił pozew SP złożony w trybie wyborczym przeciwko wydawcy "GPC", uznając, że nie zostały spełnione przesłanki prawne.

PZL Mielec to największy producent statków powietrznych w Polsce. Od 2007 roku firma należy do Sikorsky Aircraft Corporation. Do tej pory koncern zainwestował w mielecki zakład ponad 125 mln dolarów, co pozwoliło m.in. na wzrost zatrudnienia o 40 proc.

Firma zatrudnia prawie 2,1 tys. pracowników. W Mielcu rocznie produkowanych jest m.in. 20 helikopterów Black Hawk S-70i.

Kaczyński w czwartek na Podkarpaciu odwiedził także gospodarstwo rolne w Paszczynie. W Mielcu, oprócz wizyty w zakładach PZL, złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym m.in. Stanisława Padykułę - działacza Solidarności w PZL Mielec i wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,PAP

[fot. PAP/Darek Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. mid-17529062 29.05.2017

  Prezydent o ważnej roli samorządów

  Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

 2. CHAD060217030t58aeb530m800xec9cb92e 29.05.2017

  Bochenek: Politycy PO przez lata kłamali

  To bardzo smutna sprawa, pokazuje, że politycy PO przez lata kłamali; pokazuje, że nie dopełniono podstawowych procedur - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek skomentował informację o tym, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego znalazły się szczątki innych osób.

 3. wypadekoswiecim1270x714s5vs5vsss 29.05.2017

  RMF FM: Premier miała poważne obrażenia

  „Według ekspertów, do których dotarli dziennikarze radia, obrażenia premier należy zakwalifikować nawet jako zagrażające życiu”.

 4. BronislawKwiatkowskigraves52vss 29.05.2017

  PK potwierdza: W grobie były także inne szczątki

  W grobie gen. Bronisława Komorowskiego znaleziono w czasie ekshumacji szczątki innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

 5. CHAD160516503t573ddda4m800x074345a7 29.05.2017

  Mazurek: Państwo PO nie zdało egzaminu

  "Mam przekonanie graniczące z pewnością, że po dzisiejszych informacjach nikt nie zarzuci nam, że prokuratura działa pod dyktando PiS, bo to nieprawda" - powiedziała w Sejmie Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

 6. mid-17527010 29.05.2017

  HGW stanie przed Komisją Weryfikacyjną

  W poniedziałek popołudniu odbędzie się pierwsze posiedzenie Komisji Weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji w Warszawie.

 7. gromnato54vg5b65 29.05.2017

  Prezydent: Jesteśmy dumni z Weteranów

  "Oficerowie i Żołnierze, Szanowni Weterani działań poza granicami państwa! Dziękujemy za Wasze męstwo i sumienną służbę”.

 8. warsaw-6984161270x714aav1av21asv1 29.05.2017

  Ruszają prace Komisji Weryfikacyjnej

  Pierwsze posiedzenie komisji będzie miało charakter organizacyjny.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook