Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: W Polsce możliwy jest wielki postęp

05.09.2013

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który w czwartek odwiedził zakłady lotnicze PZL Mielec (Podkarpackie), powiedział, że sukces tej firmy pokazuje, że w Polsce możliwy jest wielki postęp. "Moja wiara w reindustrializację Polski się umocniła" - podkreślił.

Kaczyński w zakładach PZL Mielec zwiedził m.in. linię produkcyjną śmigłowca Black Hawk, oglądał również pokaz w locie tego helikoptera.

"Jestem ogromnie usatysfakcjonowany tą wizytą, jestem szczęśliwy, że tutaj jestem, że mogłem to wszystko zobaczyć. To o czym ostatnio mówiłem odnosi się do tego wszystkiego - żeby Polska się unowocześniała, żeby kultura pracy i współdziałania, dialogu była nieporównywalnie wyższa niż teraz, żeby można było uzyskiwać społeczną równowagę, by ten wielki zasób polskiej tradycji, polskiej kultury służył polskiemu rozwojowi" - podkreślił lider PiS na konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, sukces, jaki odniosły zakłady lotnicze w Mielcu, to jest ta droga, którą PiS chce kontynuować.

"Czuję ogromną satysfakcję będąc tutaj, bo odbudowa tych zakładów to była nasza decyzja i ona okazała się całkowicie słuszna, bo zakłady się rozwijają. My tutaj możemy powiedzieć o przerwanej misji, straciliśmy władzę i ta misja budowy, czy odbudowy polskiego przemysłu, gospodarki w oparciu o tradycję, która obejmuje kulturę pracy i zarządzania, nie była kontynuowana, a powinna być. My chcemy do tego wrócić" - zadeklarował Kaczyński.

Jego zdaniem obecny rząd odrzuca tę tradycję, próbuje narzucić Polakom obce wzory, które szkodzą gospodarce. Według Kaczyńskiego, w układzie pracodawca-pracownik rząd jednostronnie popiera tylko pracodawców. "To do niczego nie prowadzi i nie ma nic wspólnego z nowoczesnością" - ocenił b. premier.

Kandydat PiS do Senatu Zdzisław Pupa, który towarzyszył Kaczyńskiemu podczas wizyty, powiedział na konferencji, że konieczna jest również odbudowa "polskiej myśli naukowej". "Tak, aby służyła rozwojowi polskiego przemysłu. Mam nadzieję, że program gospodarczy PiS będzie służył nie tylko rozwojowi kraju, ale również Podkarpacia" - dodał Pupa.

Wizycie prezesa PiS w Mielcu towarzyszył protest ok. dziesięciu osób z Solidarnej Polski, które trzymały transparenty z napisami wzywającymi polityków PiS do przeproszenia kandydata Solidarnej Polski Kazimierza Ziobry za sugestie "Gazety Polskiej Codziennie", że był on działaczem PZPR.

W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił pozew SP złożony w trybie wyborczym przeciwko wydawcy "GPC", uznając, że nie zostały spełnione przesłanki prawne.

PZL Mielec to największy producent statków powietrznych w Polsce. Od 2007 roku firma należy do Sikorsky Aircraft Corporation. Do tej pory koncern zainwestował w mielecki zakład ponad 125 mln dolarów, co pozwoliło m.in. na wzrost zatrudnienia o 40 proc.

Firma zatrudnia prawie 2,1 tys. pracowników. W Mielcu rocznie produkowanych jest m.in. 20 helikopterów Black Hawk S-70i.

Kaczyński w czwartek na Podkarpaciu odwiedził także gospodarstwo rolne w Paszczynie. W Mielcu, oprócz wizyty w zakładach PZL, złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym m.in. Stanisława Padykułę - działacza Solidarności w PZL Mielec i wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,PAP

[fot. PAP/Darek Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 7. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 8. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook