Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: W Polsce możliwy jest wielki postęp

05.09.2013

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który w czwartek odwiedził zakłady lotnicze PZL Mielec (Podkarpackie), powiedział, że sukces tej firmy pokazuje, że w Polsce możliwy jest wielki postęp. "Moja wiara w reindustrializację Polski się umocniła" - podkreślił.

Kaczyński w zakładach PZL Mielec zwiedził m.in. linię produkcyjną śmigłowca Black Hawk, oglądał również pokaz w locie tego helikoptera.

"Jestem ogromnie usatysfakcjonowany tą wizytą, jestem szczęśliwy, że tutaj jestem, że mogłem to wszystko zobaczyć. To o czym ostatnio mówiłem odnosi się do tego wszystkiego - żeby Polska się unowocześniała, żeby kultura pracy i współdziałania, dialogu była nieporównywalnie wyższa niż teraz, żeby można było uzyskiwać społeczną równowagę, by ten wielki zasób polskiej tradycji, polskiej kultury służył polskiemu rozwojowi" - podkreślił lider PiS na konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, sukces, jaki odniosły zakłady lotnicze w Mielcu, to jest ta droga, którą PiS chce kontynuować.

"Czuję ogromną satysfakcję będąc tutaj, bo odbudowa tych zakładów to była nasza decyzja i ona okazała się całkowicie słuszna, bo zakłady się rozwijają. My tutaj możemy powiedzieć o przerwanej misji, straciliśmy władzę i ta misja budowy, czy odbudowy polskiego przemysłu, gospodarki w oparciu o tradycję, która obejmuje kulturę pracy i zarządzania, nie była kontynuowana, a powinna być. My chcemy do tego wrócić" - zadeklarował Kaczyński.

Jego zdaniem obecny rząd odrzuca tę tradycję, próbuje narzucić Polakom obce wzory, które szkodzą gospodarce. Według Kaczyńskiego, w układzie pracodawca-pracownik rząd jednostronnie popiera tylko pracodawców. "To do niczego nie prowadzi i nie ma nic wspólnego z nowoczesnością" - ocenił b. premier.

Kandydat PiS do Senatu Zdzisław Pupa, który towarzyszył Kaczyńskiemu podczas wizyty, powiedział na konferencji, że konieczna jest również odbudowa "polskiej myśli naukowej". "Tak, aby służyła rozwojowi polskiego przemysłu. Mam nadzieję, że program gospodarczy PiS będzie służył nie tylko rozwojowi kraju, ale również Podkarpacia" - dodał Pupa.

Wizycie prezesa PiS w Mielcu towarzyszył protest ok. dziesięciu osób z Solidarnej Polski, które trzymały transparenty z napisami wzywającymi polityków PiS do przeproszenia kandydata Solidarnej Polski Kazimierza Ziobry za sugestie "Gazety Polskiej Codziennie", że był on działaczem PZPR.

W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił pozew SP złożony w trybie wyborczym przeciwko wydawcy "GPC", uznając, że nie zostały spełnione przesłanki prawne.

PZL Mielec to największy producent statków powietrznych w Polsce. Od 2007 roku firma należy do Sikorsky Aircraft Corporation. Do tej pory koncern zainwestował w mielecki zakład ponad 125 mln dolarów, co pozwoliło m.in. na wzrost zatrudnienia o 40 proc.

Firma zatrudnia prawie 2,1 tys. pracowników. W Mielcu rocznie produkowanych jest m.in. 20 helikopterów Black Hawk S-70i.

Kaczyński w czwartek na Podkarpaciu odwiedził także gospodarstwo rolne w Paszczynie. W Mielcu, oprócz wizyty w zakładach PZL, złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym m.in. Stanisława Padykułę - działacza Solidarności w PZL Mielec i wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,PAP

[fot. PAP/Darek Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. 22.01.2018

  Macierewicz pozywa Blumsztajna! Odpowie za słowa o "teczkach"

 2. Pawlowiczmeczet 22.01.2018

  Pawłowicz ostro o centrach kultury muzułmańskiej: są formą groźnej dla nas ekspansji wrogiej kultury

  Według poseł PiS takie centra w Zachodniej Europie są niekontrolowanymi szkołami nienawiści do „niewiernych” i antychrześcijańskiej i antyeuropejskiej radykalizacji religijnej

 3. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 4. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 5. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 6. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 7. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 8. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook