Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński uspokaja rolników ws. CETA

17.10.2016

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odpisał na list przewodniczącego OPZZRiOR Sławomira Izdebskiego w sprawie CETA- podał tvn24bis."Ratyfikacja umowy będzie wymagać 2/3 głosów. Mamy więc jeszcze wiele czasu na podjęcie ostatecznej decyzji i bardzo wysoki próg akceptacji przez Sejm" - napisał Kaczyński.


Przedstawiciel Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych organizacji wyraził sprzeciw i obawy rolników dotyczących umowy handlowej z Kanadą. Zdaniem Izdebskiego umowa CETA "jest ogromnym zagrożeniem dla polskiego rolnictwa, a jej negatywne skutki będą odczuwalne zarówno przez producentów, jak i  konsumentów".

-Przedstawiciel polskich rolników wskazywał na różnice między rolnictwem polskim a kanadyjskim. Izdebski zauważa, że żywność z Kanady zawiera antybiotyki i hormony wzrostu - szkodliwe dla zdrowia oraz zabronione w Unii Europejskiej, która "wprowadziła zasadę ostrożności i bezpieczeństwa konsumenta"- podała tvn24bis.

Izdebski zwrócił także uwagę na kanadyjskie normy żywności, które są odmienne od polskich i europejskich oraz wątki finansowe, związane głównie ze zniesieniem cła. Według niego zaleje nas tania, zagtraniczna żywność o niższym standardzie. "Wówczas rolnik nie będzie miał możliwości utrzymać się z własnej pracy, a to skutkuje upadkiem między innymi polskich gospodarstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw" - napisał w liście.

Kaczyński rozpoczął słowami: "Dziękuję za list. Rozumiem w pełni Pańską i Pańskich współpracowników postawę". "Ratyfikacja umowy będzie wymagać 2/3 głosów. Mamy więc jeszcze wiele czasu na podjęcie ostatecznej decyzji i bardzo wysoki próg akceptacji przez Sejm" -napisał Kaczyński. Zapewnił także, że dyskusje nad CETA będą jeszcze kontynuowane, a przedstawione obawy "nie są uzasadnione".

fot.[You Tube]


pc/tvn24bis
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook