Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: To zagrożenie dla wolności słowa

06.12.2012

Liczę na to, że środki masowego przekazu zareagują na tę sytuację, która bezpośrednio zagraża wolności słowa - komentował wydarzenia związane z komunikatami NPW prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej odniósł się do wczorajszych wydarzeń z posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, na której prokurator Artymiak potwierdził, że biegli w Smoleńsku odczytali na swoich detektorach napis "TNT", co - według producenta tych urządzeń - oznacza, że na wraku musiały być ślady trotylu.

Kaczyński oceniając całą sprawę, odniósł się do kwestii wyrzucenia z redakcji "Rzeczpospolitej" Cezarego Gmyza wraz z trzema innymi dziennikarzami: "Rozbito w istocie jedną gazetę, potem drugą. Krótko mówiąc – doszło do wydarzeń, które zagrażają wolności słowa. I to doszło do nich na podstawie artykułu – jeszcze raz to powtarzam – który w żadnym wypadku nie mijał się z prawdą. W związku z tym chciałem powiedzieć, że oczekuję od tych, którzy podjęli decyzję tego rodzaju – że się z niej wycofają" - mówił prezes PiS.

Kaczyński oczekuje także, że pozostałe redakcje i media odpowiednio zareagują w tej sprawie: "Jednocześnie liczę na to, że środki masowego przekazu zareagują na tę sytuację, która bezpośrednio zagraża wolności słowa. Liczę, że właściwie ją opiszą i wyciągną właściwe wnioski w tej sprawie" - mówił były premier.

Na konferencji zaprezentowano także dwie wypowiedzi prokuratorów wojskowych - z października bieżącego roku oraz z wczorajszego posiedzenia w Sejmie. Diametralnie różniły się one w swoim przekazie. Rzecznik PiS ocenił to jako "politykę dezinformacji", którą prowadzą jego zdaniem polskie władze.

sv

[Fot. PAP/Rafał Guz]
 

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

Cezary Gmyz

,

trotyl

Warto poczytać

 1. mid-17325117 25.03.2017

  Marsz opozycji: „Kocham Cię, Europo!"

  „Nie damy odebrać sobie szans unijnych, europejskich. Nie damy wyprowadzić Polski z projektu, który jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, rozwoju i postępu cywilizacyjnego”.

 2. mid-17325112 25.03.2017

  Protest frankowiczów w Warszawie

  "Ze wszystkich stron sceny politycznej odczuwamy blokadę" - mówił Andrzej Zalewski z Ruchu Obywatelskiego Frankowcy PL.

 3. mid-17325032 25.03.2017

  Rafalska: Rodzina w centrum

  "Rodzina energią dla Polski": To hasło chyba najlepiej oddaje cel, który przyświeca działaniom rządu - powiedziała szefowa MRPiPS.

 4. po-stefekk 25.03.2017

  PO: Rolą Platformy Obywatelskiej jest przygotowanie obrony polskiego samorządu

  Zdaniem PO zapowiadane przez PiS zmiany prawa zmierzają do ponownej centralizacji państwa.

 5. policjawPolitycepl 25.03.2017

  CBŚP rozbiło gang, który wyłudzał VAT

  Pięcioosobową grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniem VAT rozbili funkcjonariusze CBŚP z Bielska-Białej.

 6. mid-17324205 25.03.2017

  Rodzina jednym z ważniejszych elementów życia

  - Rodzina staje się jednym z ważniejszych elementów życia społecznego - powiedział Jacek Sapa.

 7. mid-17324078 24.03.2017

  HGW o zawiadomieniu CBA ws. reprywatyzacji

  CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu korupcji i niedopełnienia obowiązków przez urzędników stołecznego ratusza przy reprywatyzacji działek m.in. w obrębie Placu Defilad.

 8. mid-17323115 24.03.2017

  Petru: Raczej zagłosujemy za odwołaniem Szydło

  „Wiemy dobrze, że gdyby to miałoby być prawdziwe konstruktywne wotum nieufności, to wszystkie partie musiałby się spotkać, ustalić wspólnego kandydata”.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook