Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: To zagrożenie dla wolności słowa

06.12.2012

Liczę na to, że środki masowego przekazu zareagują na tę sytuację, która bezpośrednio zagraża wolności słowa - komentował wydarzenia związane z komunikatami NPW prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej odniósł się do wczorajszych wydarzeń z posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, na której prokurator Artymiak potwierdził, że biegli w Smoleńsku odczytali na swoich detektorach napis "TNT", co - według producenta tych urządzeń - oznacza, że na wraku musiały być ślady trotylu.

Kaczyński oceniając całą sprawę, odniósł się do kwestii wyrzucenia z redakcji "Rzeczpospolitej" Cezarego Gmyza wraz z trzema innymi dziennikarzami: "Rozbito w istocie jedną gazetę, potem drugą. Krótko mówiąc – doszło do wydarzeń, które zagrażają wolności słowa. I to doszło do nich na podstawie artykułu – jeszcze raz to powtarzam – który w żadnym wypadku nie mijał się z prawdą. W związku z tym chciałem powiedzieć, że oczekuję od tych, którzy podjęli decyzję tego rodzaju – że się z niej wycofają" - mówił prezes PiS.

Kaczyński oczekuje także, że pozostałe redakcje i media odpowiednio zareagują w tej sprawie: "Jednocześnie liczę na to, że środki masowego przekazu zareagują na tę sytuację, która bezpośrednio zagraża wolności słowa. Liczę, że właściwie ją opiszą i wyciągną właściwe wnioski w tej sprawie" - mówił były premier.

Na konferencji zaprezentowano także dwie wypowiedzi prokuratorów wojskowych - z października bieżącego roku oraz z wczorajszego posiedzenia w Sejmie. Diametralnie różniły się one w swoim przekazie. Rzecznik PiS ocenił to jako "politykę dezinformacji", którą prowadzą jego zdaniem polskie władze.

sv

[Fot. PAP/Rafał Guz]
 

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

Cezary Gmyz

,

trotyl

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 4. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 5. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 6. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 7. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 8. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook