Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: To wy szliście w stronę Putina

07.04.2017

Powiedzieć można wszystko, ale można to ująć prościej: ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Miałem wrażenie, że atakując nas, mówił pan o rządach swojej partii- powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na wystąpienie Grzegorza Schetyny w Sejmie podczas debaty na wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności.

-Jeżeli chodzi o fakty: przypominam, że w 2016 roku Polska rozwijała się najszybciej spośród 10 największych gospodarek UE. A jeżeli chodzi  o realizację tego wszystkiego, co wynika ze środków spójności, europejskich, byliśmy bardzo daleko gdy przejmowaliśmy władzę, jesteśmy teraz na 1 miejsce- mówił. -Może powiem też inaczej: nie jest prawdą, że kwestionujemy prawo do konstruktywnego wotum  nieufności. Uważam, że to dobre prawo opozycji, ale kiedy opozycja z tego prawa skorzysta, trzeba zapytać, o co naprawę chodzi. Chodzi o to, i świetnie sformułowała to pani Agnieszka Holland: żeby było tak jak było. I oto właśnie chodzi- powiedział prezes Kaczyński.

-To wy szliście w stronę Putina. To wy zbliżaliście wtedy Polskę do Rosji i nie tylko na molo. (…)  Można było doprowadzić do tak ogromnego skandalu katastrofa smoleńska- mówił. -Te wszystkie zabiegi nie miały też charakteru celu samego siebie- dodał. Przemówienie prezesa PiS przerywała opozycja krzycząc. Skandowano hasło „Regulamin!”. -Chodziło o to, żeby osłonić ustrój, którego istotą jest nieekwiwalentna wymiana dóbr. Te gigantyczne nadużycia, te VAT-y, paliwa, informatyzacje, przedsięwzięcia, których była ogromna ilość, które działy się właściwie we wszystkich dziedzinach życia, ale które sprowadzały się do tego, że ogromne strumienie pieniędzy płynęły do różnych kieszeni. Tego systemu broniliście i my ten system zmieniamy. Zmienia go rząd Beaty Szydło. My z tej drogi nie zejdziemy, bo to droga do Europy, do modernizacji. Zlikwidujemy ten system. Jeśli mówicie o rozliczeniach, to pamiętajcie o sobie, o tym systemie i pamiętajcie, że młyn wymiaru sprawiedliwości jest powolny, ale będzie mielił.

-Jeszcze raz powtarzam: wielu w Polsce i Europie nasze reformy nie podobają się tak, jak nie podobała się kiedyś Konstytucja 3 maja, ale my z naprawy Rzeczypospolitej Polskiej nie zrezygnujemy!- dodał. 

fot. [PAP/Paweł Supernak]

pc/ak

PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook