Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński reaguje w sprawie Misiewicza

12.04.2017

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka partii. Szef rządzącej partii powołał także komisję, która ma za zadanie wyjaśnić sprawę zarzutów formułowanych wobec byłego rzecznika MON, a także okoliczności powoływania go na pełnione funkcje.

W skład komisji weszło 3 członków PiS, dwóch wiceprezesów partii: Joachim Brudziński i Mariusz Kamiński, a także Marek Suski. 

Rzecznik partii Beata Mazurek na briefingu prasowym w Sejmie powiedziała: „Mam nadzieję, że komisja jak najszybciej przystąpi do zweryfikowania tych informacji, która pojawiały się ostatnio w przestrzeni publiczne”. Poinformowała również o podpisaniu przez prezesa PiS decyzji o zawieszeniu Misiewicza w prawach członka partii. 

Decyzje, jakie zapadły, zostały zapowiedziane wcześniej podczas konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego. 

„Zaraz po powrocie do siedziby partii podpisze decyzję o jego zawieszeniu w prawach członka partii - zapowiedział dziś przed południem prezes PiS.  

„Podjąłem decyzję ws. powołania komisji Prawa i Sprawiedliwości ds. zbadania tej sprawy, tego ostatniego wydarzenia i poprzednich” - powiedział. „W okresie między posiedzeniami komitetu politycznego, prezes wykonuje funkcje komitetu” - wyjaśnił.  

„Mam nadzieje, że komisja będzie działała szybko, choć troszkę czasu to zajmie. Wtedy wyjaśnimy wszystkie szczegóły tych wydarzeń, które tak bulwersowały opinie publiczną w ciągu ostatnich miesięcy” - stwierdził Kaczyński. 

[fot. PAP/Paweł Supernak] 

 ems,ak/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook