Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Prawda smoleńska musi zwyciężyć

11.07.2013

Jarosław Kaczyński podczas wczorajszej tradycyjnej miesięcznicy ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej powiedział, że „nie będzie wolnej Polski bez prawdy smoleńskiej”. Dodał również, że Polska patriotyczna musi razem przejść tę trudną drogę.

Lider PiS zaapelował o jedność całego środowiska oraz wspólne dążenie do zwycięstwa.

Mija właśnie 39 miesięcy naszej drogi zbliżenia się do prawdy. Nie możemy ustąpić w walce, aby polegli pod Smoleńskiem zostali odpowiednio uczczeni. Idąc tu co miesiąc marzymy o zwycięstwie tej prawdy i ta prawda zwycięży, jeżeli będziemy szli jako jedność. W kazaniu w Katedrze padły słowa pocieszenia, że dobro zawsze zwycięża i zapewnienia, że dobrych ludzi jest więcej i ostatecznie to dobrzy ludzie są górą. Ci dobrzy Polacy, to tacy, którzy chcą prawdziwie wolnej Polski. Nie będzie tej wolnej Polski bez prawdy smoleńskiej – powiedział Jarosław Kaczyński.

Do wszystkich zebranych Jarosław Kaczyński zaapelował też, aby nie dali się podzielić i razem szli ku zwycięstwu, aby wspólnie tworzyć wolną Rzeczpospolitą.

Warunkiem zwycięstwa jest jedność. Są tacy, którzy próbują nas dzielić, ale musimy odróżnić naturalne różnice między ludźmi i ta umiejętność jest nam wyjątkowo potrzebna. Jeśli faktycznie chcemy zmienić rzeczywistość w Polsce, musimy przejść razem przez ten trudny odcinek, który jest przed nami, zwyciężyć i to zwycięstwo umocnić, by tworzyć prawdziwie wolną Rzeczpospolitą. Dla zwycięstwa niezbędne jest pokonanie osobistych ambicji oraz przyjęcie tego że w obozie patriotycznym może istnieć konkurencja – mówił Jarosław Kaczyński.

ansa/niezalezna.pl

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook