Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Prawda smoleńska musi zwyciężyć

11.07.2013

Jarosław Kaczyński podczas wczorajszej tradycyjnej miesięcznicy ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej powiedział, że „nie będzie wolnej Polski bez prawdy smoleńskiej”. Dodał również, że Polska patriotyczna musi razem przejść tę trudną drogę.

Lider PiS zaapelował o jedność całego środowiska oraz wspólne dążenie do zwycięstwa.

Mija właśnie 39 miesięcy naszej drogi zbliżenia się do prawdy. Nie możemy ustąpić w walce, aby polegli pod Smoleńskiem zostali odpowiednio uczczeni. Idąc tu co miesiąc marzymy o zwycięstwie tej prawdy i ta prawda zwycięży, jeżeli będziemy szli jako jedność. W kazaniu w Katedrze padły słowa pocieszenia, że dobro zawsze zwycięża i zapewnienia, że dobrych ludzi jest więcej i ostatecznie to dobrzy ludzie są górą. Ci dobrzy Polacy, to tacy, którzy chcą prawdziwie wolnej Polski. Nie będzie tej wolnej Polski bez prawdy smoleńskiej – powiedział Jarosław Kaczyński.

Do wszystkich zebranych Jarosław Kaczyński zaapelował też, aby nie dali się podzielić i razem szli ku zwycięstwu, aby wspólnie tworzyć wolną Rzeczpospolitą.

Warunkiem zwycięstwa jest jedność. Są tacy, którzy próbują nas dzielić, ale musimy odróżnić naturalne różnice między ludźmi i ta umiejętność jest nam wyjątkowo potrzebna. Jeśli faktycznie chcemy zmienić rzeczywistość w Polsce, musimy przejść razem przez ten trudny odcinek, który jest przed nami, zwyciężyć i to zwycięstwo umocnić, by tworzyć prawdziwie wolną Rzeczpospolitą. Dla zwycięstwa niezbędne jest pokonanie osobistych ambicji oraz przyjęcie tego że w obozie patriotycznym może istnieć konkurencja – mówił Jarosław Kaczyński.

ansa/niezalezna.pl

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 6. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook