Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Polska potrzebuje głębokiej zmiany

21.04.2015

W programie „Pytania Panoramy” w TVP Lublin Jarosław Kaczyński zaznaczył, że Platforma Obywatelska zafundowała w Polsce chory system, który buduje „kolesiostwo i klientelizm”.


Prezes PiS skomentował kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, którą – jak sam wskazał – ocenia jako dobrą.

- Ale zawsze może być lepiej. Tutaj nasuwają się wspomnienia sprzed 10 lat. Wtedy ostatnia faza kampanii, przede wszystkim druga tura (…) była bardzo intensywna i przyniosła bardzo dobre rezultaty. W badaniach bywało, że Donald Tusk miała 24 pkt. procentowe przewagi, a w ostatecznym rozrachunku 8 pkt. przewagi miał mój śp. brat, więc wygrał w sposób wyraźny - zaznaczył prezes PiS, dodając jednocześnie tak jak i 10 lat temu tak i teraz wiele do życzenia pozostawia rzetelność sondaży i badań opinii  publicznej.

- Polska w ciągu ostatnich 8 lat zmieniła się bardzo na niekorzyść. Standardy demokracji obniżyły swoją rangę. Mamy do czynienia z badaniami intencjonalnymi, różnice między wynikami w sondażach a wynikami w wyborach są znaczące – tak też było 10 lat temu w wyborach prezydenckich - podkreślił Kaczyński.

Z kolei odnosząc się do kampanii prowadzonej przez Bronisława Komorowskiego zaznaczył, że wiele tematów niewygodnych dla obecnego prezydenta zostaje przemilczanych przez media.

- Okrzyki o kurach powinny być w najważniejszych mediach, w każdej telewizji. To właśnie był pokaz pogardy wobec obywateli, pokaz psucia demokracji - zauważył prezes PiS, dodając także, że obecna kampania nie jest tak brutalna jak miało to wcześniej do miejsce.

Jarosław Kaczyński komentując obecny system partyjny powiedział z kolei, że jest to system „chory,  budujący kolesiostwo i klientelizm”.

- To, że się wygrywa, ale nie rządzi, jest również decyzją partii rządzącej. Koalicja PO-PSL podejmowała decyzje, które nie zdarzają się w państwach demokratycznych. (…) Polska potrzebuje bardzo głębokiej zmiany, bo Polska demokracja znajduję się w bardzo poważnym kryzysie. Pokazały to choćby ostatnie wybory samorządowe - dodał w TVP Lublin.

Wskazał on także na konieczność reformy sądownictwa, która jest warunkiem pozytywnej zmiany w naszym kraju.

mmil/TVP Lublin 

 [Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook