Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: Polska potrzebuje głębokiej zmiany

21.04.2015

W programie „Pytania Panoramy” w TVP Lublin Jarosław Kaczyński zaznaczył, że Platforma Obywatelska zafundowała w Polsce chory system, który buduje „kolesiostwo i klientelizm”.


Prezes PiS skomentował kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, którą – jak sam wskazał – ocenia jako dobrą.

- Ale zawsze może być lepiej. Tutaj nasuwają się wspomnienia sprzed 10 lat. Wtedy ostatnia faza kampanii, przede wszystkim druga tura (…) była bardzo intensywna i przyniosła bardzo dobre rezultaty. W badaniach bywało, że Donald Tusk miała 24 pkt. procentowe przewagi, a w ostatecznym rozrachunku 8 pkt. przewagi miał mój śp. brat, więc wygrał w sposób wyraźny - zaznaczył prezes PiS, dodając jednocześnie tak jak i 10 lat temu tak i teraz wiele do życzenia pozostawia rzetelność sondaży i badań opinii  publicznej.

- Polska w ciągu ostatnich 8 lat zmieniła się bardzo na niekorzyść. Standardy demokracji obniżyły swoją rangę. Mamy do czynienia z badaniami intencjonalnymi, różnice między wynikami w sondażach a wynikami w wyborach są znaczące – tak też było 10 lat temu w wyborach prezydenckich - podkreślił Kaczyński.

Z kolei odnosząc się do kampanii prowadzonej przez Bronisława Komorowskiego zaznaczył, że wiele tematów niewygodnych dla obecnego prezydenta zostaje przemilczanych przez media.

- Okrzyki o kurach powinny być w najważniejszych mediach, w każdej telewizji. To właśnie był pokaz pogardy wobec obywateli, pokaz psucia demokracji - zauważył prezes PiS, dodając także, że obecna kampania nie jest tak brutalna jak miało to wcześniej do miejsce.

Jarosław Kaczyński komentując obecny system partyjny powiedział z kolei, że jest to system „chory,  budujący kolesiostwo i klientelizm”.

- To, że się wygrywa, ale nie rządzi, jest również decyzją partii rządzącej. Koalicja PO-PSL podejmowała decyzje, które nie zdarzają się w państwach demokratycznych. (…) Polska potrzebuje bardzo głębokiej zmiany, bo Polska demokracja znajduję się w bardzo poważnym kryzysie. Pokazały to choćby ostatnie wybory samorządowe - dodał w TVP Lublin.

Wskazał on także na konieczność reformy sądownictwa, która jest warunkiem pozytywnej zmiany w naszym kraju.

mmil/TVP Lublin 

 [Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. mid-16c02229 02.12.2016

  Sejm: Debata nad „ustawą dezubekizacyjną”

  Rządowy projekt nowelizacji „ustawy dezubekizacyjnej” zakłada, że emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL sięgną maksymalnie średniego świadczenia w ZUS.

 2. mid-16c02182 02.12.2016

  Sejm debatuje nt. powołania komisji weryfikacyjnej

  "Instytucje, które powinny nas chronić przesiadywały w Sowie. Potrzebujemy nadzwyczajnych środków" - mówił Patryk Jaki.

 3. mid-16c02069-1 02.12.2016

  Spotkanie prezydentów Ukrainy i Polski w Warszawie

  "Z wielką radością witam w Polsce prezydenta Ukrainy w dniu, który dla relacji polsko-ukraińskich jest dniem niezwykle symbolicznym".

 4. mid-16c02064 02.12.2016

  Kolejny projekt ustawy PiS o TK

  Sejm nie odrzucił w piątek projektu PiS Przepisów wprowadzających ustawę o organizacji i trybie postępowania przed TK oraz ustawę o statusie sędziów TK - o co wniosły PO i Nowoczesna.

 5. kwachu-212 02.12.2016

  Prokuratura o śledztwie ws. majątku Kwaśniewskich

  Katowicka prokuratura zamierza przeprowadzić "szereg czynności procesowych", by wyjaśnić okoliczności nabycia oraz finansowania willi w Kazimierzu Dolnym.

 6. mariooooooo 02.12.2016

  Kamiński: To rząd PO podsłuchiwał Piniora

  "Działania operacyjne CBA w sprawie dot. Piniora zaczęły się wiosną 2015 r. i zakończyły jesienią 2015 r. przed wyborami parlamentarnymi".

 7. mid-16c01274 02.12.2016

  Prokuratura złoży zażalenie na odmowę aresztowania Piniora

  Prokuratura odwoła się od czwartkowej decyzji poznańskiego sądu, który odmówił aresztowania podejrzanych o płatną protekcję i korupcję b. senatora Józefa Piniora.

 8. piatek21216 02.12.2016

  Nowelizacja ustawy o zgromadzeniach publicznych

  Nowelę, która teraz trafi do Senatu, poparło w głosowaniu 224 posłów, 196 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

CS137fotMINI

Czas Stefczyka 137/2016

PDF (5,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook