Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Polska ma wiele zasobów i możliwości

28.09.2013

O potrzebie wyzwolenia energii, koniecznej do zmiany Polski, mówił w Turku (Wielkopolska) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera „ nie jest tak, żeby Polska była krajem bez szans”.

Według szefa PiS obecna polityka rządzących Polską "jest niedołężna, liczy się z silnymi grupami nacisku, realizując ich interesy, a dla społeczeństwa ma tylko propagandę, a to powoduje poczucie zniechęcenia u obywateli".

"Nie jest tak, żeby Polska była krajem bez szans. Polska ma wiele zasobów i możliwości. Te 25 lat od czasu wielkiej zmiany przyniosło błędy, ale też osiągnięcia, choćby w poziomie wykształcenia, scholaryzacji, które mogą stworzyć nową Polskę szybkiego rozwoju, państwa, które daje wszystkim obywatelom szansę na godne życie. Musimy mieć racjonalną wiarę, opartą na wiedzy, a nie tylko na uczuciach, że Polska może się zmienić wykorzystując swoje zasoby.(...) Trzeba wyzwolić polską energię" - powiedział Kaczyński.

Pierwszym najprostszym do wykorzystania zasobem jest, według prezesa, PiS zmiana władzy. "Nowa władza która, będzie prowadziła nową politykę w oświacie, kulturze i w gospodarce, tylko że tu zmiany będą widoczne później, ale już sam sygnał, że nie będzie tolerancji dla korupcji daje szanse na lepsze wykorzystanie istniejących środków, zasobów" - powiedział Kaczyński.

Podczas debaty z mieszkańcami prezes PiS zapowiedział, że pierwszą rzeczą jaką zajmie się po dojściu do władzy będzie naprawa finansów publicznych.

"Na początku przyszłego roku przedstawimy szczegółowy program, co i jak naprawić, żeby zatrzymać obecny rozkład finansów publicznych" - dodał.

Prezes PiS zapowiedział też naprawę polskiego aparatu państwowego.

"Aparat ten jest chory. Począwszy od wymiaru sprawiedliwości, poprzez wszystkie służby i urzędy administracji publicznej. Przy dobrej administracji, która stworzy warunki do normalnego działania można wyzwolić energię Polaków" - dodał.

Według Kaczyńskiego mechanizm wierzący w niewidzialną rękę rynku i skrajny indywidualizm jest zabójczy dla Polski. "Ci którym zależy na dobru Polski, nowej Polski muszą pamiętać, że to musi być rzecz wspólna, to musi być państwo wszystkich Polaków, bo tylko wtedy możemy osiągnąć sukces i że to może być sukces wspólny. Idźmy ku prawdziwej Rzeczpospolitej, ku takiemu państwu, w którym Polacy będą się czuli wolni, równi i będą widzieli przed sobą perspektywę" - zakończył swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS gości w sobotę we wschodniej i południowej Wielkopolsce . Oprócz Turku odwiedzi też Krotoszyn i Rawicz.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot:PAP/Jakub Kaczmarczyk]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook