Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: Polska będzie finansowała bogatsze kraje

25.10.2014

„Ta władza mu odejść! Ta władza tak bardzo zaszkodziła Polakom, że musi zostać rozliczona z lat, w których tak bardzo szkodziła Polakom” — mówił w czasie opolskiej konwencji PiS prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Wczoraj zapadły decyzje, o których z optymizmem mówić nie można. (…) Trwa w Polsce kampania, w której próbuje się wmówić Polakom, że to, co jest klęską, jest sukcesem. Te decyzje obciążą Polskę w sposób dotąd nieznany. Obciążą to wszystko, co składa się na polską szansę” — mówił w Opolu Jarosław Kaczyński, podkreślając że postępy, które zrobiliśmy w ciągu ostatnich dziesięcioleci nadal nie pozwoliły nam do końca odbudować PKB, które w porównaniu z Niemcami pokazują że wciąż nie możemy nadrobić strat. Teraz Polska zostanie dociążona jeszcze bardziej.

„Tutaj tworzy nam się nowe obciążenie, które już wczoraj porównałem do worka kamieni na plecach. (…) Nie musiało tak być. nie może być tak, że nie mamy prawa do weta. Przecież te decyzje są sprzeczne z polityką spójności Unii Europejskiej” — podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

„Nasza gospodarka będzie finansowała gospodarki państw o wiele od nas bogatszych, być może że będziemy od nich musieli kupować energię” — dodał.

„Ta władza mu odejść! Ta władza tak bardzo zaszkodziła Polakom, że musi zostać rozliczona z lat, w których tak bardzo szkodziła Polakom” — mówił Jarosław Kaczyński.

Przypomniał przeoczenia i błędy Platformy, podkreślając że jej politycy zajmują się tym, co zwykle, czyli nic nierobieniem, napawaniem się władzą, a nie działaniem na korzyść obywateli. To nasze hasło: „słuchać i służyć” jest im całkowicie obce, pod każdym względem.

Nawiązując do sytuacji na Opolszczyźnie, zwrócił uwagę na szanse i zaniechania tego regionu.

„Mamy wielką niewykorzystaną szansę tej ziemi. W okresie przedwojennym ale także przez dziesięciolecia po wojnie, Odrą płynęły tony towarów, była osią komunikacyjną. Co jest dzisiaj? Trzecia kategoria jeśli chodzi o spławność, i to tylko w niektórych okresach” — przypominał Kaczyński, zwracając uwagę, że „podjęcie sprawności spławnej musi być inicjatywą nie na poziomie tylko samorządowym ale i całego kraju”.

„Rozwiązania są na stole, gotowe. Trzeba tylko porzucić to nicnierobienie. Ta ziemia może wreszcie się zacząć dobrze rozwijać, skorzystać z potencjału, który ma” — mówił prezes PiS.

„Polsce potrzebna jest reindustrializacja. Potrzebny jest wielki plan” — dodał.

„Wystarczy zajrzeć do naszego programu, żeby zobaczyć że środki są, potrzeba tylko dobra wola i władza, która nie jest uwikłana w powiązania” — podkreślił.

„Te wybory, które są przed nami, mogą naprawdę bardzo wiele zmienić. Mogą zmienić codzienność obywateli ale i rozwój naszego kraju” — powiedział Jarosław Kaczyński i raz jeszcze nawiązał do wczorajszych decyzji energetycznych, które zapadły w Brukseli:

Te decyzje obciążają nie tylko energetykę, ale także przemysł, transport i rolnictwo, bo także rolnictwo będzie musiało wypełniać warunki dot. emisji gazów.

Podkreślił, że wysiłek podjęty w wyborach samorządowych jest szansą na zmianę sytuacji w regionach i w całym kraju.

„Może przynieść ogromną zmianę dla tej ziemi i być także zapowiedzią ogromnej zmiany dla naszej ojczyzny, dla Polski. Dlatego musimy wszyscy z hasłem „słuchać i służyć” docierać do każdego wyborcy. Tylko trzeba chcieć, podjąć ogromny wysiłek i o ten wysiłek państwa proszę z całego serca. W Polsce musi nastąpić zmiana ale ona musi być wielopiętrowa” — zakończył prezes PiS.

mall, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Słowa kluczowe:

pakiet klimatyczny

Warto poczytać

 1. mact56 25.05.2017

  Macierewicz: Ten szczyt ma olbrzymie znaczenie

  Liczymy na to, że podczas szczytu NATO w Brukseli w czwartek zostanie rozstrzygnięta niesłychanie ważna kwestia obecności wojsk NATO i USA w Polsce po 2018 r.- stwierdził minister Macierewicz.

 2. 5fa2195364304f73b6c751d851a32433 25.05.2017

  Mucha: Pytania wyłonią się z konsultacji

  „Prezydent podkreślał, że w tej sprawie będą się wypowiadać przede wszystkim Polacy”.

 3. powazki 25.05.2017

  25. ekshumacja smoleńska

  Z Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach ekshumowano w czwartek kolejną - 25. - ofiarę katastrofy smoleńskiej. Prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 4. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 5. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 6. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 7. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 8. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook