Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Polska będzie finansowała bogatsze kraje

25.10.2014

„Ta władza mu odejść! Ta władza tak bardzo zaszkodziła Polakom, że musi zostać rozliczona z lat, w których tak bardzo szkodziła Polakom” — mówił w czasie opolskiej konwencji PiS prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Wczoraj zapadły decyzje, o których z optymizmem mówić nie można. (…) Trwa w Polsce kampania, w której próbuje się wmówić Polakom, że to, co jest klęską, jest sukcesem. Te decyzje obciążą Polskę w sposób dotąd nieznany. Obciążą to wszystko, co składa się na polską szansę” — mówił w Opolu Jarosław Kaczyński, podkreślając że postępy, które zrobiliśmy w ciągu ostatnich dziesięcioleci nadal nie pozwoliły nam do końca odbudować PKB, które w porównaniu z Niemcami pokazują że wciąż nie możemy nadrobić strat. Teraz Polska zostanie dociążona jeszcze bardziej.

„Tutaj tworzy nam się nowe obciążenie, które już wczoraj porównałem do worka kamieni na plecach. (…) Nie musiało tak być. nie może być tak, że nie mamy prawa do weta. Przecież te decyzje są sprzeczne z polityką spójności Unii Europejskiej” — podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

„Nasza gospodarka będzie finansowała gospodarki państw o wiele od nas bogatszych, być może że będziemy od nich musieli kupować energię” — dodał.

„Ta władza mu odejść! Ta władza tak bardzo zaszkodziła Polakom, że musi zostać rozliczona z lat, w których tak bardzo szkodziła Polakom” — mówił Jarosław Kaczyński.

Przypomniał przeoczenia i błędy Platformy, podkreślając że jej politycy zajmują się tym, co zwykle, czyli nic nierobieniem, napawaniem się władzą, a nie działaniem na korzyść obywateli. To nasze hasło: „słuchać i służyć” jest im całkowicie obce, pod każdym względem.

Nawiązując do sytuacji na Opolszczyźnie, zwrócił uwagę na szanse i zaniechania tego regionu.

„Mamy wielką niewykorzystaną szansę tej ziemi. W okresie przedwojennym ale także przez dziesięciolecia po wojnie, Odrą płynęły tony towarów, była osią komunikacyjną. Co jest dzisiaj? Trzecia kategoria jeśli chodzi o spławność, i to tylko w niektórych okresach” — przypominał Kaczyński, zwracając uwagę, że „podjęcie sprawności spławnej musi być inicjatywą nie na poziomie tylko samorządowym ale i całego kraju”.

„Rozwiązania są na stole, gotowe. Trzeba tylko porzucić to nicnierobienie. Ta ziemia może wreszcie się zacząć dobrze rozwijać, skorzystać z potencjału, który ma” — mówił prezes PiS.

„Polsce potrzebna jest reindustrializacja. Potrzebny jest wielki plan” — dodał.

„Wystarczy zajrzeć do naszego programu, żeby zobaczyć że środki są, potrzeba tylko dobra wola i władza, która nie jest uwikłana w powiązania” — podkreślił.

„Te wybory, które są przed nami, mogą naprawdę bardzo wiele zmienić. Mogą zmienić codzienność obywateli ale i rozwój naszego kraju” — powiedział Jarosław Kaczyński i raz jeszcze nawiązał do wczorajszych decyzji energetycznych, które zapadły w Brukseli:

Te decyzje obciążają nie tylko energetykę, ale także przemysł, transport i rolnictwo, bo także rolnictwo będzie musiało wypełniać warunki dot. emisji gazów.

Podkreślił, że wysiłek podjęty w wyborach samorządowych jest szansą na zmianę sytuacji w regionach i w całym kraju.

„Może przynieść ogromną zmianę dla tej ziemi i być także zapowiedzią ogromnej zmiany dla naszej ojczyzny, dla Polski. Dlatego musimy wszyscy z hasłem „słuchać i służyć” docierać do każdego wyborcy. Tylko trzeba chcieć, podjąć ogromny wysiłek i o ten wysiłek państwa proszę z całego serca. W Polsce musi nastąpić zmiana ale ona musi być wielopiętrowa” — zakończył prezes PiS.

mall, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Słowa kluczowe:

pakiet klimatyczny

Warto poczytać

 1. Szydlo21092017 21.09.2017

  Szydło: liczę na prawdziwą reformę sądownictwa

  Mam nadzieję, że prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, będą zakładały prawdziwą reformę sądownictwa, bo tego oczekują Polacy - oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło.

 2. Grupinskiwiki 21.09.2017

  Farbowany konserwatysta. Poseł PO chce wprowadzenia związków partnerskich!

  Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby "jak najszybciej" wprowadzić związki partnerskie - zapowiedział poseł PO Rafał Grupiński. Dodał, że jego ugrupowanie zmieni także podstawy programowe, po przeprowadzonej przez szefową MEN reformie edukacji.

 3. HGW09082017 21.09.2017

  Urząd Skarbowy wszedł na konto Gronkiewicz-Waltz!

  Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

 4. GryglasNSZ 20.09.2017

  Nowoczesna udzieliła nagany posłowi za oddanie szacunku żołnierzom Polskiego Podziemia. "To sprzeczne z ideami i programem naszej partii"

  Posłowi Zbigniewowi Gryglasowi udzielono nagany za „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne”

 5. Blaszczak20092017 20.09.2017

  Błaszczak: nie ma przyzwolenia na nadużycia, szczególnie w policji

  Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek nadużycia, szczególnie w policji; liczę, że sprawa zostanie wyjaśniona - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o dwoje policjantów z Zabrza, którzy targnęli się na życie po tym, jak sąd zdecydował o ich aresztowaniu.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook