Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: „Polacy są blokowani przez złą władzę"

11.10.2014

"Władza tych, których wybrano w bezpośrednich wyborach, to władza bardzo mocna."

„Kiedyś mówiono o nas, że jesteśmy starym, europejskim królestwem, teraz nie jesteśmy królestwem, ale jesteśmy starym europejskim państwem. Państwem które powinno być dobrze rządzone, silne liczące się w Europie.” – mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Wielkopolsce.

„Polacy są dzisiaj narodem wykształconym, narodem inteligentnym, narodem, który bardzo dużo może. Jesteśmy tylko blokowani przez złą władzę. Władzę, która w wielkiej mierze wyrasta jeszcze z tego poprzedniego systemu” – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS-u mówił o roli władzy samorządowej.

„Władza tych, których wybrano w bezpośrednich wyborach, to władza bardzo mocna. W Polsce najwięcej władzy, pieniędzy, możliwości jest na poziomie gmin”

Odniósł się także do wzrostu sondażowego poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

„Decydują wyniki wyborów, a nie sondaże. Były takie momenty, że sondaże wskazywały przewagę Platformy, a wszystkie wybory uzupełniające wygraliśmy”

Donald Tusk zapowiedział jakiś czas temu likwidację komisji majątkowej. Kaczyński jest przekonany, że to element walki władzy z Kościołem Katolickim.

„Wojenki z Kościołem to jedna z metod utrzymania się tej formacji przy władzy. Nawet jeżeli ktoś nie wierzy, ale jest polskim patriota, to musi szanować polski Kościół, bo nie da się oderwać polskiego Kościoła od Polski i polskości. A kto prowadzi wojny z kościołem, albo jest bardzo niemądry, albo działa na czyjeś zlecenie, bo Polska ma na świecie nie tylko przyjaciół.” – powiedział prezes PiS-u.

Tk

Fot. Facebook.com/kppis

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 6. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 7. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 8. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook