Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: „Polacy są blokowani przez złą władzę"

11.10.2014

"Władza tych, których wybrano w bezpośrednich wyborach, to władza bardzo mocna."

„Kiedyś mówiono o nas, że jesteśmy starym, europejskim królestwem, teraz nie jesteśmy królestwem, ale jesteśmy starym europejskim państwem. Państwem które powinno być dobrze rządzone, silne liczące się w Europie.” – mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Wielkopolsce.

„Polacy są dzisiaj narodem wykształconym, narodem inteligentnym, narodem, który bardzo dużo może. Jesteśmy tylko blokowani przez złą władzę. Władzę, która w wielkiej mierze wyrasta jeszcze z tego poprzedniego systemu” – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS-u mówił o roli władzy samorządowej.

„Władza tych, których wybrano w bezpośrednich wyborach, to władza bardzo mocna. W Polsce najwięcej władzy, pieniędzy, możliwości jest na poziomie gmin”

Odniósł się także do wzrostu sondażowego poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

„Decydują wyniki wyborów, a nie sondaże. Były takie momenty, że sondaże wskazywały przewagę Platformy, a wszystkie wybory uzupełniające wygraliśmy”

Donald Tusk zapowiedział jakiś czas temu likwidację komisji majątkowej. Kaczyński jest przekonany, że to element walki władzy z Kościołem Katolickim.

„Wojenki z Kościołem to jedna z metod utrzymania się tej formacji przy władzy. Nawet jeżeli ktoś nie wierzy, ale jest polskim patriota, to musi szanować polski Kościół, bo nie da się oderwać polskiego Kościoła od Polski i polskości. A kto prowadzi wojny z kościołem, albo jest bardzo niemądry, albo działa na czyjeś zlecenie, bo Polska ma na świecie nie tylko przyjaciół.” – powiedział prezes PiS-u.

Tk

Fot. Facebook.com/kppis

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook