Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: „Polacy są blokowani przez złą władzę"

11.10.2014

"Władza tych, których wybrano w bezpośrednich wyborach, to władza bardzo mocna."

„Kiedyś mówiono o nas, że jesteśmy starym, europejskim królestwem, teraz nie jesteśmy królestwem, ale jesteśmy starym europejskim państwem. Państwem które powinno być dobrze rządzone, silne liczące się w Europie.” – mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Wielkopolsce.

„Polacy są dzisiaj narodem wykształconym, narodem inteligentnym, narodem, który bardzo dużo może. Jesteśmy tylko blokowani przez złą władzę. Władzę, która w wielkiej mierze wyrasta jeszcze z tego poprzedniego systemu” – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS-u mówił o roli władzy samorządowej.

„Władza tych, których wybrano w bezpośrednich wyborach, to władza bardzo mocna. W Polsce najwięcej władzy, pieniędzy, możliwości jest na poziomie gmin”

Odniósł się także do wzrostu sondażowego poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

„Decydują wyniki wyborów, a nie sondaże. Były takie momenty, że sondaże wskazywały przewagę Platformy, a wszystkie wybory uzupełniające wygraliśmy”

Donald Tusk zapowiedział jakiś czas temu likwidację komisji majątkowej. Kaczyński jest przekonany, że to element walki władzy z Kościołem Katolickim.

„Wojenki z Kościołem to jedna z metod utrzymania się tej formacji przy władzy. Nawet jeżeli ktoś nie wierzy, ale jest polskim patriota, to musi szanować polski Kościół, bo nie da się oderwać polskiego Kościoła od Polski i polskości. A kto prowadzi wojny z kościołem, albo jest bardzo niemądry, albo działa na czyjeś zlecenie, bo Polska ma na świecie nie tylko przyjaciół.” – powiedział prezes PiS-u.

Tk

Fot. Facebook.com/kppis

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook