Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: podszedłem do Ziobry

09.07.2012

Do 27 lipca politycy Solidarnej Polski mogą wrócić do PiS - oświadczył w poniedziałek Jarosław Kaczyński. Szef SP Zbigniew Ziobro zadeklarował gotowość do współpracy z PiS, jednak - jak zaznaczył - nie w ramach jednej partii.

Liderzy PiS i SP w poniedziałek odnieśli się do niedzielnej wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka podczas 20. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja w Częstochowie. Dyrektor Radia Maryja złożył wówczas na ręce Kaczyńskiego podziękowania za "upominanie się o Telewizję Trwam".

"Panie premierze: Alleluja i do przodu. I dziękujemy na ręce pana ministra Zbigniewa Ziobro, dla Solidarnej Polski Bóg zapłać, też porządny człowiek. A życzę wam żebyście się dogadali dla Polski, żeby nikt sobie nie dogadywał, tylko żebyście się dogadali dla Polski" - apelował o. Rydzyk.    

Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom, że po niedzielnej uroczystości podszedł do Zbigniewa Ziobry.

"I powiedziałem mu po raz kolejny, że powinien wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. W odpowiedzi usłyszałem milczenie. Ale milczenie, to nie jest powiedzenie: >>nie<<" - zaznaczył lider PiS.

Jak podkreślił, obowiązuje uchwała komitetu politycznego PiS z czerwca, w której komitet oświadczył, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS; jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list PiS.

"Nikogo na siłę nie ciągniemy. Nikogo nie próbujemy do niczego zmusić. Stwierdzamy tylko, że w ramach normalnej pragmatyki działalności partyjnej sytuacja, w której odchodzą od nas ludzie zapowiadając: +odchodzę, bo sobie później lepiej wynegocjuję miejsce na liście+ jest nie do kontynuowania. Dlatego też, ten termin obowiązuje i nie ma od niego żadnego odejścia. Po tym terminie każdy sobie idzie własną drogą, jeżeli nie wróci" - powiedział Kaczyński.

Ziobro, pytany o apel o.Rydzyka, zadeklarował gotowość do współpracy z PiS, jednak nie w ramach jednej partii.

"Ja jestem bardzo za tym, żeby się dogadywać - jest wiele spraw ważnych dla Polski, w których możemy się dogadywać, rozmawiać" - powiedział Ziobro na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Wyraził nadzieję na koalicję z PiS w przyszłości.

"W polityce można iść czasem nieco innymi drogami - są pewne różnice, ale trzeba widzieć to, co łączy i właśnie w imię tego można pięknie współpracować i nam na tym zależy. Wierzymy w to, że w przyszłości będzie można rozmawiać bardzo poważnie z PiS w sprawie wspólnej koalicji po to, żeby zmieniać Polskę na lepsze" - podkreślił szef SP.

Jak

[Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. narodziny24012018 24.01.2018

  Rośnie liczba urodzeń w Polsce. 403 tysiące w 2017 roku

  O ok. 20 tys. więcej dzieci urodziło się w 2017 roku niż w poprzednim - wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez GUS w środę. Zarejestrowano w minionym roku 403 tys. tzw. urodzeń żywych.

 2. 1270andrzejdudaprezydentRP 24.01.2018

  Andrzej Duda: jeśli ktoś hołduje Hitlerowi, to nie ma on miejsca w polskim społeczeństwie

  Nie możemy dopuścić, żeby takie organizacje w ogóle istniały w Polsce, to są organizacje antypolskie; jeżeli ktoś hołduje Adolfowi Hitlerowi, to nie ma on miejsca w polskim społeczeństwie

 3. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 4. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 5. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 6. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 7. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 8. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook