Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: PiS jest za ochroną życia

06.10.2016

"Mamy do czynienia z gigantycznym nieporozumieniem. Odnosimy się z najwyższym szacunkiem do tych wszystkich, którzy podpisali wniosek, który państwo [komitet „Stop Aborcji” - przyp. red.] zechcieli przedstawić Wysokiej Izbie. My tylko doszliśmy do wniosku, obserwując sytuację społeczną, że przedsięwzięcie, które państwo przedstawili zbyt późno wycofując pewne elementy tego wniosku, będzie czynnikiem, który doprowadzi do procesów, których efekt będzie dokładnie przeciwny do tego, o którym pani [Joanna Banasiuk] mówiła" - powiedział Jarosław Kaczyński w sejmowym przemówieniu poprzedzającym głosowanie nad projektem ustawy „Stop aborcji”.

„Zapewniam, że PiS było, jest i będzie za ochrona życia i będzie podejmowało odpowiednie działania, ale będą to działania o charakterze przemyślanym” - zaznaczył.

Prezes PiS odniósł się do wystąpienia przedstawicielki Komitetu inicjatywy ustawodawczej.

„Podjęliśmy decyzję, że przedsięwzięcie, które państwo przedstawili, że efekt tych procesów będzie dokładnie przeciwny od procesów, o których pani mówiła” - podkreślił.

„Jestem przekonany, że to co państwo proponują nie jest właściwym działaniem. Skutek będzie odwrotny” - dodał.

 
Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało prace nad własnym projektem chroniącym życie. Projekt obywatelski został odrzucony.wkt/mall/wPolityce.pl

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 02CHMIELNA70UCHYLONASI27072017 27.07.2017

  Komisja ds. reprywatyzacji naprawia gigantyczną aferę w stolicy

  Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła decyzję prezydent Warszawy ws. Chmielnej 70. To grunt tuż przy Pałacu Kultury warty 160 mln zł. Wyłudzono go, mimo że dawny właściciel uzyskał już odszkodowanie. Komisja podjęła decyzję na swoim niejawnym posiedzeniu.

 2. SzymanskiFlickr 27.07.2017

  Szymański o propozycji spotkania KE-V4: jest wiele spraw, które wymagają rozmowy

  Jest wiele trudnych spraw, które wymagają politycznej wyobraźni i szczerej rozmowy; Polska jest zawsze gotowa do takiego dialogu - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański odnosząc się do propozycji spotkania w formacie KE-V4.

 3. Policja 27.07.2017

  Nowoczesna: mamy dziś do czynienia z państwem policyjnym

  "Państwo policyjne" - tak poseł Nowoczesnej Adam Szłapka skomentował doniesienia "GW", według których policja śledziła lidera partii Ryszarda Petru. Zażądał w tej sprawie wyjaśnień od premier Beaty Szydło i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

 4. lichocka16062017 27.07.2017

  Lichocka: Timmermans nie ma podstaw, żeby pouczać polski Sejm, jakie ma uchwalać ustawy

  Wiceszef KE Frans Timmermans nie ma żadnych podstaw, żeby pouczać Polaków i polski Sejm, jakie mają uchwalać ustawy - uważa posłanka PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Sądownictwo to kwestia państw członkowskich i politykom KE nic do tego - dodała.

 5. gdanskwoda 27.07.2017

  Dramatyczna sytuacja w Trójmieście. Będzie kolejna powódź?

  Gwałtowne opady od środy zagrażają zalaniem niektórych osiedli.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook