Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: PiS jest za ochroną życia

06.10.2016

"Mamy do czynienia z gigantycznym nieporozumieniem. Odnosimy się z najwyższym szacunkiem do tych wszystkich, którzy podpisali wniosek, który państwo [komitet „Stop Aborcji” - przyp. red.] zechcieli przedstawić Wysokiej Izbie. My tylko doszliśmy do wniosku, obserwując sytuację społeczną, że przedsięwzięcie, które państwo przedstawili zbyt późno wycofując pewne elementy tego wniosku, będzie czynnikiem, który doprowadzi do procesów, których efekt będzie dokładnie przeciwny do tego, o którym pani [Joanna Banasiuk] mówiła" - powiedział Jarosław Kaczyński w sejmowym przemówieniu poprzedzającym głosowanie nad projektem ustawy „Stop aborcji”.

„Zapewniam, że PiS było, jest i będzie za ochrona życia i będzie podejmowało odpowiednie działania, ale będą to działania o charakterze przemyślanym” - zaznaczył.

Prezes PiS odniósł się do wystąpienia przedstawicielki Komitetu inicjatywy ustawodawczej.

„Podjęliśmy decyzję, że przedsięwzięcie, które państwo przedstawili, że efekt tych procesów będzie dokładnie przeciwny od procesów, o których pani mówiła” - podkreślił.

„Jestem przekonany, że to co państwo proponują nie jest właściwym działaniem. Skutek będzie odwrotny” - dodał.

 
Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało prace nad własnym projektem chroniącym życie. Projekt obywatelski został odrzucony.wkt/mall/wPolityce.pl

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 2. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 3. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 4. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 5. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 6. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 7. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 8. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook