Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Pamiętajmy o obronie niepodległości

11.11.2013

Prezes PiS złożył rano kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim uczestnikom niedzielnych uroczystości rozpoczynających obchody Święta Niepodległości.

W swoim przemówieniu przed pomnikiem Piłsudskiego, prezes PiS raz jeszcze przypomniał, że Polacy muszą nadal strzec niepodległości.

„To jest święto ważne i aktualne. Ważne, bo nie było w nowoczesnej historii Polski wydarzenia ważniejszego, niż odzyskanie niepodległości” - powiedział Jarosław Kaczyński.

„Aktualne, bo sprawa polskiej niepodległości, polskiej suwerenności jest wciąż aktualna, ciągle stoi. Są siły, które polską niepodległość ciągle podważają i są to siły wewnętrzne, siły działające w naszym kraju. Trzeba im się przeciwstawić na polu kultury, na polu wartości i trzeba im się przeciwstawić także sferze politycznej, bo przecież wiele dążeń zmierzających w istocie do tego, by Polska utraciła suwerenność to są dążenia o charakterze skonkretyzowanym, politycznym, odnoszącym się do takiej wersji sytuacji w Europie, takiego rozwiązania problemów europejskich, które w gruncie rzeczy uczynią nas zależnym członem europejskiej federacji - krajem, w którym nie będą zapadały podstawowe decyzje, krajem który będzie wykorzystywanymi peryferiami. Bo tak po prostu być musi. Reguły europejskiej, światowej polityki - mówiłem o tym wczoraj - się nie zmieniły i w takich sytuacjach zawsze będą decydować interesy silniejszych. Ci, którzy nie będą dysponować własnym środkiem decyzyjnym, będą musieli na tym tracić, w szczególności ci słabsi, na dorobku. A Polska jest krajem na dorobku” - podkreślił prezes PiS i dodał:

„I dlatego właśnie dzisiaj, musimy z jednej strony świętować naszą niepodległość, ale z drugiej strony także pamiętać o konieczności obrony i jej strzeżenia. To jest najważniejsze przesłanie 11 listopada 2013 roku”.

Dzisiejsze, dwudniowe, uroczystości Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego będą kontynuowane w Krakowie.

godz. 16.15 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II

godz. 16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej

godz. 17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości

- przemarsz pod Krzyż Katyński

- wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego rano złożył kwiaty także prezydent Bronisław Komorowski.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Mall, lz

[fot:PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

 8. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook