Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: Pamiętajmy o obronie niepodległości

11.11.2013

Prezes PiS złożył rano kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim uczestnikom niedzielnych uroczystości rozpoczynających obchody Święta Niepodległości.

W swoim przemówieniu przed pomnikiem Piłsudskiego, prezes PiS raz jeszcze przypomniał, że Polacy muszą nadal strzec niepodległości.

„To jest święto ważne i aktualne. Ważne, bo nie było w nowoczesnej historii Polski wydarzenia ważniejszego, niż odzyskanie niepodległości” - powiedział Jarosław Kaczyński.

„Aktualne, bo sprawa polskiej niepodległości, polskiej suwerenności jest wciąż aktualna, ciągle stoi. Są siły, które polską niepodległość ciągle podważają i są to siły wewnętrzne, siły działające w naszym kraju. Trzeba im się przeciwstawić na polu kultury, na polu wartości i trzeba im się przeciwstawić także sferze politycznej, bo przecież wiele dążeń zmierzających w istocie do tego, by Polska utraciła suwerenność to są dążenia o charakterze skonkretyzowanym, politycznym, odnoszącym się do takiej wersji sytuacji w Europie, takiego rozwiązania problemów europejskich, które w gruncie rzeczy uczynią nas zależnym członem europejskiej federacji - krajem, w którym nie będą zapadały podstawowe decyzje, krajem który będzie wykorzystywanymi peryferiami. Bo tak po prostu być musi. Reguły europejskiej, światowej polityki - mówiłem o tym wczoraj - się nie zmieniły i w takich sytuacjach zawsze będą decydować interesy silniejszych. Ci, którzy nie będą dysponować własnym środkiem decyzyjnym, będą musieli na tym tracić, w szczególności ci słabsi, na dorobku. A Polska jest krajem na dorobku” - podkreślił prezes PiS i dodał:

„I dlatego właśnie dzisiaj, musimy z jednej strony świętować naszą niepodległość, ale z drugiej strony także pamiętać o konieczności obrony i jej strzeżenia. To jest najważniejsze przesłanie 11 listopada 2013 roku”.

Dzisiejsze, dwudniowe, uroczystości Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego będą kontynuowane w Krakowie.

godz. 16.15 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II

godz. 16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej

godz. 17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości

- przemarsz pod Krzyż Katyński

- wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego rano złożył kwiaty także prezydent Bronisław Komorowski.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Mall, lz

[fot:PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. zniczpamieci2 23.10.2016

  W Wielkopolsce zapłonęły "znicze pamięci"

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłonęły w niedzielę w całej Wielkopolsce w ramach ósmej edycji akcji społecznej "Zapal znicz pamięci".

 2. pope 23.10.2016

  Ks. Jerzy i związek zbrojny w MSW

  Prokuratura IPN bada sprawę zabójstwa kapelana "Solidarności".

 3. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 4. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 5. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 6. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 7. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 8. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook