Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Pamiętajmy o obronie niepodległości

11.11.2013

Prezes PiS złożył rano kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim uczestnikom niedzielnych uroczystości rozpoczynających obchody Święta Niepodległości.

W swoim przemówieniu przed pomnikiem Piłsudskiego, prezes PiS raz jeszcze przypomniał, że Polacy muszą nadal strzec niepodległości.

„To jest święto ważne i aktualne. Ważne, bo nie było w nowoczesnej historii Polski wydarzenia ważniejszego, niż odzyskanie niepodległości” - powiedział Jarosław Kaczyński.

„Aktualne, bo sprawa polskiej niepodległości, polskiej suwerenności jest wciąż aktualna, ciągle stoi. Są siły, które polską niepodległość ciągle podważają i są to siły wewnętrzne, siły działające w naszym kraju. Trzeba im się przeciwstawić na polu kultury, na polu wartości i trzeba im się przeciwstawić także sferze politycznej, bo przecież wiele dążeń zmierzających w istocie do tego, by Polska utraciła suwerenność to są dążenia o charakterze skonkretyzowanym, politycznym, odnoszącym się do takiej wersji sytuacji w Europie, takiego rozwiązania problemów europejskich, które w gruncie rzeczy uczynią nas zależnym członem europejskiej federacji - krajem, w którym nie będą zapadały podstawowe decyzje, krajem który będzie wykorzystywanymi peryferiami. Bo tak po prostu być musi. Reguły europejskiej, światowej polityki - mówiłem o tym wczoraj - się nie zmieniły i w takich sytuacjach zawsze będą decydować interesy silniejszych. Ci, którzy nie będą dysponować własnym środkiem decyzyjnym, będą musieli na tym tracić, w szczególności ci słabsi, na dorobku. A Polska jest krajem na dorobku” - podkreślił prezes PiS i dodał:

„I dlatego właśnie dzisiaj, musimy z jednej strony świętować naszą niepodległość, ale z drugiej strony także pamiętać o konieczności obrony i jej strzeżenia. To jest najważniejsze przesłanie 11 listopada 2013 roku”.

Dzisiejsze, dwudniowe, uroczystości Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego będą kontynuowane w Krakowie.

godz. 16.15 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II

godz. 16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej

godz. 17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości

- przemarsz pod Krzyż Katyński

- wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego rano złożył kwiaty także prezydent Bronisław Komorowski.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Mall, lz

[fot:PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 3. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 4. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 5. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 6. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 7. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook