Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Pamiętajmy o obronie niepodległości

11.11.2013

Prezes PiS złożył rano kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim uczestnikom niedzielnych uroczystości rozpoczynających obchody Święta Niepodległości.

W swoim przemówieniu przed pomnikiem Piłsudskiego, prezes PiS raz jeszcze przypomniał, że Polacy muszą nadal strzec niepodległości.

„To jest święto ważne i aktualne. Ważne, bo nie było w nowoczesnej historii Polski wydarzenia ważniejszego, niż odzyskanie niepodległości” - powiedział Jarosław Kaczyński.

„Aktualne, bo sprawa polskiej niepodległości, polskiej suwerenności jest wciąż aktualna, ciągle stoi. Są siły, które polską niepodległość ciągle podważają i są to siły wewnętrzne, siły działające w naszym kraju. Trzeba im się przeciwstawić na polu kultury, na polu wartości i trzeba im się przeciwstawić także sferze politycznej, bo przecież wiele dążeń zmierzających w istocie do tego, by Polska utraciła suwerenność to są dążenia o charakterze skonkretyzowanym, politycznym, odnoszącym się do takiej wersji sytuacji w Europie, takiego rozwiązania problemów europejskich, które w gruncie rzeczy uczynią nas zależnym członem europejskiej federacji - krajem, w którym nie będą zapadały podstawowe decyzje, krajem który będzie wykorzystywanymi peryferiami. Bo tak po prostu być musi. Reguły europejskiej, światowej polityki - mówiłem o tym wczoraj - się nie zmieniły i w takich sytuacjach zawsze będą decydować interesy silniejszych. Ci, którzy nie będą dysponować własnym środkiem decyzyjnym, będą musieli na tym tracić, w szczególności ci słabsi, na dorobku. A Polska jest krajem na dorobku” - podkreślił prezes PiS i dodał:

„I dlatego właśnie dzisiaj, musimy z jednej strony świętować naszą niepodległość, ale z drugiej strony także pamiętać o konieczności obrony i jej strzeżenia. To jest najważniejsze przesłanie 11 listopada 2013 roku”.

Dzisiejsze, dwudniowe, uroczystości Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego będą kontynuowane w Krakowie.

godz. 16.15 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II

godz. 16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej

godz. 17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości

- przemarsz pod Krzyż Katyński

- wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego rano złożył kwiaty także prezydent Bronisław Komorowski.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Mall, lz

[fot:PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 2. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 3. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 4. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 5. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 6. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 7. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 8. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook