Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński odpowiada Rzeplińskiemu

23.01.2016

"To próba wywarcia presji przez prezesa TK. Kompromis w sprawie Trybunału może polegać na podjęciu dwóch decyzji..." - powiedział Jarosław Kaczyńki portalowi wPolityce.pl.

"To próba wywarcia presji przez prezesa TK. Kompromis w sprawie Trybunału może polegać na podjęciu dwóch decyzji..." - powiedział Jarosław Kaczyńki portalowi wPolityce.pl.

"Kompromis może polegać na podjęciu dwóch decyzji" — mówi Jarosław Kaczyński, komentując dla portalu wPolityce.pl propozycję prof. Andrzeja Rzeplińskiego, który zasugerował kompromis polityczny ws. Trybunału Konstytucyjnego. Preyes PiS zapewniał, że działania rządu w sprawie TK są zgodne z prawem.

"Działamy na podstawie prawa i na podstawie prawa zgodnie z konstytucją musi działać Trybunał Konstytucyjny. W tej chwili jest piętnastu wybranych sędziów TK. Sędziowie, do których odwołuje się i chce do Trybunału wprowadzić pan Rzepliński to osoby, które dzisiaj nawet nie są sędziami elektami. To są dzisiaj po prostu prawnicy" — powiedział Kaczyński.

Zdaniem szefa PiS prof. Rzepliński - w przeciwieństwie do przywódców opozycji zdaje sobie sprawę ze stanu prawnego wybranych przez poprzedni Sejm trzech sędziów, których zaprzysiężenia nie odebrał prezydent Duda.

"Pan Rzepliński zdaje sobie z tego sprawę, w przeciwieństwie do przywódców klubów opozycyjnych, którzy najwidoczniej tego nie rozumieją. Andrzej Rzepliński proponuje, aby oni teraz byli w kolejnych terminach, obojętnie kiedy kończą się kolejne kadencje, wybrani do Trybunału. Jest to próba wywarcia presji przez prezesa Trybunału, bez jakichkolwiek podstaw prawnych ku temu, bez podstaw moralnych. To swojego rodzaju naciski na Sejm, kogo ma wybierać. To jest całkowicie niedopuszczalne i nie jest to żaden kompromis" - mówi prezes PiS portalowi wPolityce.pl

Kaczyński mówi też o swojej perspektywie i propozycji kompromisu, który - w jego ocenie - mógłby rozwiązać cały problem. "Kompromis może polegać na podjęciu dwóch decyzji, jedna z nich wymaga zgody międzypartyjnych, czyli dokonujemy zmiany konstytucji w taki sposób, aby można było wybrać TK jeszcze raz, przy uwzględnieniu także tych sędziów, którzy są w TK. I przyjąć taką zasadę: większość ma opozycja, mniejszość strona rządząca" — tłumaczy Kaczyński.

Więcej na portalu wPolityce.pl
[Fot. pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 8. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook