Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Niesiołowski z nienawiści do nas powie wszystko

12.12.2014

„PO chce Kościół zastraszyć, pokazać, że ma stać po stronie władzy”.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Niezalezna.pl odnosi się do ostatniej aktywności znanego z agresji posła PO Stefana Niesiołowskiego. Prezes PiS pytany o atak Niesiołowskiego na Kościół Katolicki oraz biskupów, którzy wsparli Marsz 13 grudnia, mówi:

„Platforma idąc w lewo, sięga także do tych zasobów skrajnie antyklerykalnych, a Niesiołowski jest osobą, która z nienawiści do nas jest w stanie powiedzieć wszystko” - wyjaśnia Kaczyński. Dodaje, że Niesiołowski „nie został za swoje słowa ukarany, więc jego słowa można odbierać jako pokazanie nowego kierunku”.

„PO chce Kościół zastraszyć, pokazać, że ma stać po stronie władzy. Bo przy tej dynamice politycznej nie jest to trudne. Wystarczy by Kościół nie krytykował władzy, a już część społeczeństwa może odnieść wrażenie, że ją wspiera” - tłumaczy Kaczyński.

Pytany o inną postać kojarzoną ostatnio z PO, czyli Jerzego Urbana, który przyznał, że głosuje na Platformę, Kaczyński przyznaje, że nie jest zaskoczony.

Platforma zastąpiła SLD. Jest partią postkomunizmu, podtrzymywania i kontynuowania poprzedniego systemu. Nie lubię określeń takich jak PRL-bis, bo mamy jednak inną sytuację, ale są obszary gdzie ten element kontynuacji jest bardzo silny. PO chroni grup interesów, które wyrastają z PRL. Jednocześnie negatywny dobór przy awansie społecznym, zamiast zlikwidować – przeniesiony został do nowego systemu” - tłumaczy Kaczyński.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook