Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Nie było powodów do powołania komisji

27.04.2012

Nie było żadnych przyczyn, aby powoływać komisję nadzwyczajną do prac nad rządowymi projektami ws. reformy emerytalnej - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że powołanie tej komisji spowodowane jest "niezwykłym pośpiechem" w kwestii emerytur.

Sejm powołał w piątek komisję nadzwyczajną, która będzie pracować nad rządowym projektem ustawy podnoszącej wiek emerytalny do 67. roku życia oraz projektem dotyczącym emerytur mundurowych.

"To jest kwestia jakiegoś niezwykłego pośpiechu w tej sprawie, a ten pośpiech to jest - jak można sądzić - chęć popisania się przed czynnikami zewnętrznymi i uzyskania opinii, która będzie pozwalała w dalszym ciągu uzyskiwać współpracę różnego rodzaju czynników na przykład agencji ratingowych, przy ukrywaniu rzeczywistego stanu finansów publicznych w Polsce" - powiedział dziennikarzom Kaczyński.

Zapowiedział, że PiS będzie zachowywał się podczas posiedzeń komisji "tak, jak normalnie zachowują się partie, które pracują nad jakąś ustawą".

Prezes PiS był pytany także o niską absencję podczas debaty nad zmianami w emeryturach. "We wszystkich parlamentach świata jest tak, że na sali nie jest specjalnie pełno. Tylko ludzie, którzy nie wiedzą, jak to wygląda na świecie, jakie są elementy determinujące prace posłów, mają o to pretensje" - odpowiedział Kaczyński.

"Pracujący poseł, mówię o rzetelnie pracującym pośle, ma komisje, załatwia różne sprawy swojego regionu, krąży po prośbie po ministerstwach, krótko mówiąc - nie ma czasu na to, by siedzieć i słuchać wielu przemówień na ten sam temat" - ocenił prezes PiS.

PAP
[fot.PAP/Grzegorz Jakubowski]
CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook