Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Naszym celem jest dobra zmiana

27.09.2015

Dziś czytałem wyniki badań dla tego regionu. Są wspaniałe. Ale proszę państwa… Więcej!! – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wziął udział w prezentacji kandydatów PiS do parlamentu w okręgu koszalińskim.

- To bardzo mocna drużyna, macie bardzo mocną drużynę. I to jest ogromnie ważne. Nasza kampania wyborcza wchodzi w tej chwili w decydującą fazę, w której 41 drużyn będzie musiało zdobyć to, co zapewni nam władzę. Zapewni nam władzę pewną, niepoddającą się wstrząsom. Władze, która będzie mogła zmieniać nasz kraj. Naszym celem, mówimy to od dawna, jest dobra zmiana. Jest doprowadzenie do tego, by możliwie najwięcej ze zła, które obciąża nasze życie społeczne i polityczne, zostało wyeliminowane, by stworzyć jak najwięcej przesłanek do tego, wszystkiego, co dobre, co pozwala nam się rozwijać - mówił Jarosław Kaczyński.

I dodał, że PiS ma plan by dokonać dobrych zmian w Polsce.

- Wiemy co uczynić, by Polska mogą się rozwijać szybciej niż dziś, by choroby społeczne naszego kraju zostały uleczone. I by w nieodległym czasie Polacy mogli powiedzieć: dogoniliśmy, uzyskaliśmy taki status jak te narody, które mieli więcej szczęścia historycznego i nas wyprzedziły - mówił Kaczyński.

- Polacy jadący do Niemiec powinien mieć poczucie, że w Niemczech jest dobrze, ale w Polsce jest równie dobrze. I o to chodzi. To oznacza, że musimy mieć co najmniej równe PKB na głowę, musimy mieć równą jakość usług społecznych. I, co najtrudniejsze do uzyskania, taką samą zasobność. Są przykłady różnych państw, które pokazują, że to też jest do zrobienia - tłumaczył prezes PiS.

Dodał, że trzeba budować w Polsce wspólnotę.

- Trzeba mówić również o tym, by nasza wspólnota była wspólnotą realną, była wspólnotą, która tworzy coś, co jest złączone solidarnością. A solidarność to nie tylko stan psychiczny, otwartość wobec innych, ale i fakty społeczne, to sprawiedliwość przy redystrybucji dóbr. To równość wobec prawa. Z tym nie jest najlepiej. Za sprawiedliwość nie uznaje komunistycznego egalitaryzmu, który nota bene był zawsze fikcją. Chodzi o sprawiedliwość, która pozwoli, by różnice społeczne trzymały się jakichś ram, by były w jakiś sposób uzasadnione, by nie wynikały z nadużycia, z czegoś, czego nie możemy zaakceptować, tylko, by wynikały z pracy, talentów, determinacji. Otóż ten stan, stan konsolidacji naszego narodu powinien zostać osiągnięty. Musimy zacząć nad tym pracować już teraz, a potem po objęciu władzy. Podziały dziś w Polsce są zbyt głębokie  – mówił Jarosław Kaczyński.

Jak wyjaśnił Kaczyński, musimy zdecydowanie odrzucić koncepcje, które sprowadzają się do stwierdzenia: najpierw będą się rozwijali najbogatsi, a potem inni doszlusują.

- Doświadczenia innych państw wskazują, że z doszlusowaniem jest bardzo źle. Te procesy, jeśli w ogóle zachodzą, to trwają bardzo długo. Ta koncepcja musi być odrzucona. To szczególnie mocno dotyczy takich regionów jak ten. Takich regionów, które zostały w pewnym sensie zapomniane. Dlaczego? Bo nie należą do „Ściany Wschodniej”, więc nie uzyskały specjalnych przywilejów – dodał.

- Nie będziemy tego nikomu narzucać, to będzie po konsultacjach, ale trzeba taką propozycje przedstawić. Każdy, kto zna mechanizm działania administracji, kto zna mechanizm rozdziału dóbr, ten wie, że istnienie ośrodka na poziomie wojewódzkim, będzie pomagało, będzie pomagało w zabieganiu o te dobra. A tu jest wiele problemów. Chciałem zapewnić, że my te problemy dostrzegamy, że chcielibyśmy, by ten region i ta część Polski uzyskała taki poziom, by mówić o wyrównywaniu się szans. Liczę, że region koszaliński będzie niedługo taki sam, jak reszta kraju. A cała reszta kraju pójdzie mocno do góry, że będzie lepiej, zamożniej, że to, co jest szansą tego regionu, zostanie wykorzystane, a co jest chorobą społeczną, zostanie zaleczone - mówił Kaczyński.

Swoje przemówienie zakończył słowami:

Dziś czytałem wyniki badań dla tego regionu. Są wspaniałe. Ale… Więcej!!

wpolityce.pl/wrp

[Fot. PAP/Paweł Jaskółka]

 Warto poczytać

 1. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 2. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 3. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 4. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 5. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 6. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 7. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

 8. Pieczynski 18.01.2018

  Mówił że "oberwał za poglądy", tymczasem napastnik był chory psychicznie. Nowe fakty w sprawie pobicia Pieczyńskiego

  Aktor zdążył już oskarżyć o atak polską nietolerancyjność. - Z naszych ustaleń wynika, że choroba agresywnego mężczyzny objawia się w panicznym strachu przed osobami w czerwonych kurtkach - ujawnił portal wpolityce.pl

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook