Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: musimy być gotowi do rządzenia

30.06.2013

"Szanowni państwo, czy w ramach tej różnorodności, o której mówił Donald Tusk, nie ma miejsca dla 2,5 mln Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem, aby TV Trwam otrzymała miejsce na multipleksie?"

Podczas kolejnego dnia kongresu Prawa i Sprawiedliwości przemawiał prezes PiS, Jarosław Kaczyński mówiąc o planach największej partii opozycyjnej na organizację struktur administracyjnych.

"Wczoraj i dziś mówiliśmy o teraźniejszości i przyszłości Polski. Mówiliśmy o tych wszystkich trudnościach, szkodach i niebezpieczeństwach, które wiążą się z obecnym rządem. Chcę powiedzieć, że chociaż, wedle kalendarza konstytucyjnego, wybory mają odbyć się za dwa lata, to musimy być stale gotowi. Mamy koncepcję rządu, który byłby jedną drużyną: ministrów, wiceministrów i wojewodów. To musi być rząd jednej idei i ludzi realizujących jeden program. To musi być rząd skonstruowany inaczej niż te dotychczasowe. W centrum naszej koncepcji regionalnej jest rozwój. (...) Jeżeli chcemy stworzyć politykę mieszkaniową, która będzie dawała mieszkania ludziom mniej i średnio zarabiającym, to musimy powołać Ministerstwo Budownictwa, które było w naszym rządzie. Musimy też odbywać gospodarkę morską i powołać odpowiednie ministerstwo. Ale zmiany, przydzielenie Ministerstwu Rozwoju dodatkowych uprawnień, muszą spowodować, że usuniemy Ministerstwo Skarbu, ale powołamy Ministerstwo Energetyki. Jednocześnie będziemy musieli rozważyć likwidację Ministerstwa Gospodarki i zwiększenie uprawnień Prokuratorii Generalnej. To stworzy właściwą strukturę kierowania gospodarką. Zniesiemy Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji i przywrócimy MSWiA. Dokonamy ostatecznej zmiany - zlikwidujemy to, co w PRL-u nazywano resortem. Koniec dawnego MSW"

- wyliczał Jarosław Kaczyński. Dodał, że PiS już teraz ma odpowiednią drużynę do rządzenia, jednak nadal planuje pracować nad jej uzupełnieniem. Prezes PiS nawiązał także do wczorajszego przemówienie premiera Donalda Tuska:

"Wczoraj Donald Tusk mówił o znaczeniu różnorodności, a więc pluralizmu. Jest on ważny dla demokracji, a my PiS, którzy doznaliśmy działań inżynierów, naprawdę tą sprawę doceniamy. Szanowni państwo, czy w ramach tej różnorodności, o której mówił Donald Tusk, nie ma miejsca dla 2,5 mln Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem, aby TV Trwam otrzymała miejsce na multipleksie? Czy nie ma miejsca dla prawie miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie sześciolatków w szkołach? Czy nie ma miejsca dla komisji trójstronnej rozumianej w sposób właściwy? Tak by prowadzone tam były rzeczywiste rokowania i rzeczywista prawdziwa rozmowa. Czy nie ma miejsca dla szacunku dla rodzin smoleńskich? Czy nie ma miejsca dla tych, którzy chcą w sprawie smoleńskiej dojść do prawdy? Jeśli spojrzeć na praktykę tego rządu, to nie bardzo jest miejsce. Natomiast jest miejsce, dla tych, którzy o Ojcu Świętym mówiła najgorszymi słowami. Jest miejsce dla tych, którzy obrażają Armię Krajową. Jest miejsce dla tych, którzy o żołnierzach mówią "bandyci". Najwyraźniej różnie rozumiemy pluralizm. Ale ja powtarzam, Polska będzie pluralistyczna i niezależnie od tego co się będzie działo w Europie będzie wyspą wolności, tak jak w polskiej historii już bywało."

Jarosław Kaczyński nawiązał także do sytuacji gospodarczej, która była podczas rządów PiS-u i która jest teraz.

"Jest sprawa prawdy. Ja wiem, że ludzie, którzy rządzą dziś Polską mają inne zajęcia niż zajmowanie się społeczeństwem i gospodarką. Czy aby ważny polityk PO nie wie, że jak zaczynaliśmy rządzić to bezrobocie wynosiło 17 proc., a potem, jak kończyliśmy rządzić wynosiło 11 proc.? (...) Rozumiem, że Donald Tusk bardzo się wstydzi, że zgodził się na pakt klimatyczny, ale czy musi zwalać winę na zmarłych? Czy musi wmawiać ludziom winę mojego brata? (...) To jest nieprawda i chcę tutaj powiedzieć: wstyd panie premierze, trzeba trochę godności! Jeszcze raz powtarzam - Donald Tusk twierdził, że póki on będzie przy władzy wybory będą w terminie konstytucyjnym. Zapewne obawia się utraty władzy. Ale historia płata figle i dlatego powtarzam: musimy być gotowi i musimy się nieustannie przygotowywać do przejęcia władzy i pilnowania uczciwości wyborów. Musimy doskonalić nasz program, bo tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy uczciwi i w porządku."

mc

Słowa kluczowe:

PiS

,

polityka

Warto poczytać

 1. mid-17523014 23.05.2017

  Ekshumacja oficera BOR, ofiary 10/04

  Z jednego z cmentarzy na Mazowszu ekshumowano we wtorek kolejną - 24. - ofiarę katastrofy smoleńskiej.

 2. siemoniak-stare 22.05.2017

  Siemoniak atakuje Wojska Obrony Terytorialnej

  Były szef MON krytykuje nowy rodzaj sił zbrojnych powołany przez Antoniego Macierewicza.

 3. mid-17522101 22.05.2017

  Prezydent o Wodeckim: odszedł wybitny muzyk

  Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie.

 4. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 5. SiedzibaTelewizjiPolskiejwWarszawie2017 22.05.2017

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festiwalu w Opolu są nieprawdziwe

  - Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP.

 6. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 7. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook