Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Lasek boi się konfrontacji

29.09.2013

Zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego rządowy zespół badający przyczyny katastrofy smoleńskiej, którego przewodniczącym jest Maciej Lasek boi się konfrontacji z zespołem Antoniego Macierewicza.

Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Bolesławcu powiedział, że zespół Macierewicza stanie do dyskusji z zespołem Laska, jednak musi się ona odbyć „bez cenzury”. Były premier dodał, że bardziej ceni kompetencje ekspertów zespołu parlamentarnego:

„Członkowie komisji Millera to są ludzie właściwie bez żadnego dorobku. Mają co najwyżej troszkę publikacji i zero cytowań. Nasi mają dziesiątki publikacji i wręcz tysiące cytowań” - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński powiedział również, że chciałby wspólnie z Antoni Macierewiczem wziąć udział w debacie dotyczącej politycznych okoliczności katastrofy sprzed 3 lat. Zdaniem prezesa PiS chodzi o zbadanie „różnych decyzji o charakterze prawnym, związanych z prawem międzynarodowym".

W sobotę szef rządowego zespołu Maciej Lasek zaapelował do ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza aby ujawnili posiadane dowody, albo zakończyli swoją działalność. W odpowiedzi Antoni Macierewicz poinformował, że zwrócił się do prokuratury o przesłuchanie wszystkich członków komisji rządowej.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Polskie Radio, lz

[fot: PAP/Jakub Kaczmarczyk]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook