Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński: Korwin-Mikke jest nieporozumieniem

28.07.2014

„Nie jesteśmy zainteresowani sojuszem, bo nie jesteśmy zainteresowani kompromitacją” - mówi Jarosław Kaczyński o wizji współpracy z Januszem Korwin-Mikke.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla dziennika „Fakt” jednoznacznie rozwiewa wszelkie plotki, mówiące o możliwej koalicji PiS z Kongresem Nowej Prawicy. „Janusz Korwin-Mikke jest nieporozumieniem w polityce. (…) Nie jesteśmy zainteresowani sojuszem z nim, bo nie jesteśmy zainteresowani kompromitacją” – tłumaczy prezes PiS.

„To człowiek, którego lata temu znałem i to dość dobrze. To człowiek o dziwnej roli w polskiej polityce. I szkodliwej – bo mieszającej w głowie młodym, zdolnym ludziom, którzy zamiast myśleć o polskich sprawach, szli w wizje, które według Mikkego funkcjonują na Wyspach Dziewiczych” - tłumaczy Kaczyński.

Dodaje, że obecnie Korwin-Mikke zyskuje część wyborców, którzy mogliby głosować na PiS. „Bierze pewną część głosów niezadowolonych, które by nam przypadały. Nie jesteśmy zainteresowani sojuszem z nim, bo nie jesteśmy zainteresowani kompromitacją. Będą nas próbowali do niego przyklejać, by nas skompromitować” - kwituje Jarosław Kaczyński.

TK,Fakt.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVP.info;PiS.org.pl]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook