Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: jesteśmy w karcie dań

19.12.2011

- O co tutaj chodzi? – pyta w kontekście zaproponowanej umowy dotyczącej ratowania strefy euro prezes PiS. Według Jarosława Kaczyńskiego, Polska nie powinna uczestniczyć w europejskiej zrzutce do MFW.

Były premier na konferencji prasowej stwierdził: - Jesteśmy w karcie dań - taka jest propozycja. Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Wobec tego pozostaje pytanie, za co mamy płacić? Uważamy, ze nie należy wchodzić do tej grupy, niezależnie od tego, jak by to wyglądało, bo to zawsze przyniesie nam więcej szkód niż pożytku.

Kaczyński zwrócił uwagę, że w tej sprawie Polska „nie ma kompletnie nic do powiedzenia”, a wszystko wskazuje na to, że propozycja umowy została przygotowana pod wpływem Berlina i Paryża. - Wobec tego jest pytanie, w jakim celu Tusk tak bardzo zabiega o względy tej bliższej nas stolicy? Dlaczego mamy do czynienia z taką polityką wobec Niemiec? Skoro z tamtej strony nie ma woli nawet na jakiś bardzo kurtuazyjny gest? Trzeba postawić publicznie pytanie, o co tutaj chodzi? – zakończył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński pytany o opinię Antoniego Macierewicza, że próba postawienia mu zarzutów za publikację raportu o Wojskowych Służbach Informacyjnych jest represjami politycznymi, stwierdził, że całkowicie się z tym zgadza.  - To są represje polityczne bardzo specyficznego rodzaju, bo chodzi o rozwiązanie służby, która była bezpośrednią kontynuacją służb komunistycznych, tam nie było weryfikacji jak w przypadku Służby Bezpieczeństwa. Jeśli wszystko, co łączy się z likwidacją tej patologii, staje się przedmiotem najpierw niezwykle wrogiej kampanii prasowej, a następnie działań prokuratorskich to jest najłagodniej mówiąc w najwyższym stopniu smutne.

 

Jego zdaniem, wszyscy, którzy chcą, żeby Macierewicz odpowiadał karnie za aneks, powinni wziąć za to odpowiedzialność głosując w parlamencie: – Wtedy będzie wiadomo, kto jest za kontynuacją PRL, a kto za suwerennością.

Były premier przypomniał, że Lech Kaczyński nie opublikował aneksu do raportu ws. WSI po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który „w istocie był tak skonstruowany, że opublikowanie było de facto niemożliwe”. - Gdyby nie było tego wyroku, z całą pewnością aneks byłby opublikowany – powiedział prezes PiS.

Prezes PiS pytany czy wyobraża sobie współpracę z Solidarną Polską w kontekście planowanego stworzenia przez nią, wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka, nowej partii:

"Kto dzieli dzisiaj prawicę, ten działa na rzecz PO i tego wszystkiego, co dzisiaj się w Polsce dzieje z naszą suwerennością, z polityką gospodarczą, z polityką w sferze solidarności społecznej. Krótko mówiąc - jest realnym sojusznikiem tego sojuszu - obejmującego także partię Palikota - który dzisiaj tak bardzo naszemu państwu, naszemu narodowi szkodzi".

ruk
[fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. board-16666441280 21.01.2017

  MEN przedstawia projekt planów nauczania

  W IV klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli m.in.: język polski, język obcy nowożytny, matematykę, informatykę, historię i przyrodę.

 2. dwnld1161634114tkalita 21.01.2017

  Tomasz Kalita spoczął na Powązkach

  „Z jego niepospolitymi umiejętnościami był wielką nadzieją polskiej lewicy, ale przede wszystkim polskiej polityki".

 3. mid-17121061 21.01.2017

  Abp Jędraszewski żegnał się z Łodzią

  "Za ten wspólny czas i wspólnie podejmowane wielkie dzieła w wielu wymiarach pragniemy dziś Panu Bogu bardzo serdecznie podziękować".

 4. mid-17121021 21.01.2017

  Msza dziękczynna za posługę kard. Dziwisza

  „Będę się starał nadal służyć archidiecezji krakowskiej” – zapewnił zgromadzonych odchodzący na emeryturę metropolita.

 5. mid-17119112 21.01.2017

  Rafalska: Babcie i dziadkowie to Instytucja

  „Życzę, by znaleźli czas na realizowanie własnych pasji i zainteresowań. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli cieszyć się bezinteresowną miłością wnuków”.

 6. mid-17120119 21.01.2017

  Ziobro: Sprawa finansowania Solidarnej Polski jest jasna

  Solidarna Polska była finansowana jak inne partie, a rozliczenia zostały zaakceptowane przez Parlament Europejski - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 7. premierszydlozyczeniadobabcidziadkow 21.01.2017

  Życzenia premier dla babć i dziadków. WIDEO

  „Jesteście opoką naszych rodzin, to wy dajecie naszym dzieciom, swoim wnukom szczęście, radość i ciepło”.

 8. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook