Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: jesteśmy w karcie dań

19.12.2011

- O co tutaj chodzi? – pyta w kontekście zaproponowanej umowy dotyczącej ratowania strefy euro prezes PiS. Według Jarosława Kaczyńskiego, Polska nie powinna uczestniczyć w europejskiej zrzutce do MFW.

Były premier na konferencji prasowej stwierdził: - Jesteśmy w karcie dań - taka jest propozycja. Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Wobec tego pozostaje pytanie, za co mamy płacić? Uważamy, ze nie należy wchodzić do tej grupy, niezależnie od tego, jak by to wyglądało, bo to zawsze przyniesie nam więcej szkód niż pożytku.

Kaczyński zwrócił uwagę, że w tej sprawie Polska „nie ma kompletnie nic do powiedzenia”, a wszystko wskazuje na to, że propozycja umowy została przygotowana pod wpływem Berlina i Paryża. - Wobec tego jest pytanie, w jakim celu Tusk tak bardzo zabiega o względy tej bliższej nas stolicy? Dlaczego mamy do czynienia z taką polityką wobec Niemiec? Skoro z tamtej strony nie ma woli nawet na jakiś bardzo kurtuazyjny gest? Trzeba postawić publicznie pytanie, o co tutaj chodzi? – zakończył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński pytany o opinię Antoniego Macierewicza, że próba postawienia mu zarzutów za publikację raportu o Wojskowych Służbach Informacyjnych jest represjami politycznymi, stwierdził, że całkowicie się z tym zgadza.  - To są represje polityczne bardzo specyficznego rodzaju, bo chodzi o rozwiązanie służby, która była bezpośrednią kontynuacją służb komunistycznych, tam nie było weryfikacji jak w przypadku Służby Bezpieczeństwa. Jeśli wszystko, co łączy się z likwidacją tej patologii, staje się przedmiotem najpierw niezwykle wrogiej kampanii prasowej, a następnie działań prokuratorskich to jest najłagodniej mówiąc w najwyższym stopniu smutne.

 

Jego zdaniem, wszyscy, którzy chcą, żeby Macierewicz odpowiadał karnie za aneks, powinni wziąć za to odpowiedzialność głosując w parlamencie: – Wtedy będzie wiadomo, kto jest za kontynuacją PRL, a kto za suwerennością.

Były premier przypomniał, że Lech Kaczyński nie opublikował aneksu do raportu ws. WSI po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który „w istocie był tak skonstruowany, że opublikowanie było de facto niemożliwe”. - Gdyby nie było tego wyroku, z całą pewnością aneks byłby opublikowany – powiedział prezes PiS.

Prezes PiS pytany czy wyobraża sobie współpracę z Solidarną Polską w kontekście planowanego stworzenia przez nią, wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka, nowej partii:

"Kto dzieli dzisiaj prawicę, ten działa na rzecz PO i tego wszystkiego, co dzisiaj się w Polsce dzieje z naszą suwerennością, z polityką gospodarczą, z polityką w sferze solidarności społecznej. Krótko mówiąc - jest realnym sojusznikiem tego sojuszu - obejmującego także partię Palikota - który dzisiaj tak bardzo naszemu państwu, naszemu narodowi szkodzi".

ruk
[fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 2. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 3. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 4. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 5. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 6. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 7. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 8. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook