Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: jesteśmy w karcie dań

19.12.2011

- O co tutaj chodzi? – pyta w kontekście zaproponowanej umowy dotyczącej ratowania strefy euro prezes PiS. Według Jarosława Kaczyńskiego, Polska nie powinna uczestniczyć w europejskiej zrzutce do MFW.

Były premier na konferencji prasowej stwierdził: - Jesteśmy w karcie dań - taka jest propozycja. Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Wobec tego pozostaje pytanie, za co mamy płacić? Uważamy, ze nie należy wchodzić do tej grupy, niezależnie od tego, jak by to wyglądało, bo to zawsze przyniesie nam więcej szkód niż pożytku.

Kaczyński zwrócił uwagę, że w tej sprawie Polska „nie ma kompletnie nic do powiedzenia”, a wszystko wskazuje na to, że propozycja umowy została przygotowana pod wpływem Berlina i Paryża. - Wobec tego jest pytanie, w jakim celu Tusk tak bardzo zabiega o względy tej bliższej nas stolicy? Dlaczego mamy do czynienia z taką polityką wobec Niemiec? Skoro z tamtej strony nie ma woli nawet na jakiś bardzo kurtuazyjny gest? Trzeba postawić publicznie pytanie, o co tutaj chodzi? – zakończył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński pytany o opinię Antoniego Macierewicza, że próba postawienia mu zarzutów za publikację raportu o Wojskowych Służbach Informacyjnych jest represjami politycznymi, stwierdził, że całkowicie się z tym zgadza.  - To są represje polityczne bardzo specyficznego rodzaju, bo chodzi o rozwiązanie służby, która była bezpośrednią kontynuacją służb komunistycznych, tam nie było weryfikacji jak w przypadku Służby Bezpieczeństwa. Jeśli wszystko, co łączy się z likwidacją tej patologii, staje się przedmiotem najpierw niezwykle wrogiej kampanii prasowej, a następnie działań prokuratorskich to jest najłagodniej mówiąc w najwyższym stopniu smutne.

 

Jego zdaniem, wszyscy, którzy chcą, żeby Macierewicz odpowiadał karnie za aneks, powinni wziąć za to odpowiedzialność głosując w parlamencie: – Wtedy będzie wiadomo, kto jest za kontynuacją PRL, a kto za suwerennością.

Były premier przypomniał, że Lech Kaczyński nie opublikował aneksu do raportu ws. WSI po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który „w istocie był tak skonstruowany, że opublikowanie było de facto niemożliwe”. - Gdyby nie było tego wyroku, z całą pewnością aneks byłby opublikowany – powiedział prezes PiS.

Prezes PiS pytany czy wyobraża sobie współpracę z Solidarną Polską w kontekście planowanego stworzenia przez nią, wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka, nowej partii:

"Kto dzieli dzisiaj prawicę, ten działa na rzecz PO i tego wszystkiego, co dzisiaj się w Polsce dzieje z naszą suwerennością, z polityką gospodarczą, z polityką w sferze solidarności społecznej. Krótko mówiąc - jest realnym sojusznikiem tego sojuszu - obejmującego także partię Palikota - który dzisiaj tak bardzo naszemu państwu, naszemu narodowi szkodzi".

ruk
[fot. PAP / Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270bialymarsz 24.03.2018

  Kilkaset osób na "Białym marszu" przeciwko aborcji

  Kilkaset osób, zwolenników ochrony życia i przeciwników aborcji wzięło udział w "Białym marszu", który w sobotę przeszedł ulicami Poznania. Wiele osób niosło białe tulipany, śpiewano: "Poznań za życiem".

 2. 1270janocha 24.03.2018

  Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

  Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę - mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

 3. Boniwiki 24.03.2018

  Prawdziwa twarz walczącego z mową nienawiści Boniego. Określił ich mianem "ścierwa"

  Tak często podkreśla, że walczy z mową nienawiści, że sam zaczyna jej używać. Według europosła PO TVP to "ścierwo"

 4. MWPetru23032018 23.03.2018

  "Przynosi negatywne skutki dla Polski" Narodowcy spalili kukłę znanego polityka!

  Działacze Młodzieży Wszechpolskiej spalili w piątek na happeningu w Białymstoku kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nowoczesna uważa, że to skandal i sprawą z urzędu powinny się zająć policja i prokuratura. Jeśli tak się nie stanie, Petru zapowiedział, że sam zwróci się do prokuratury

 5. Duda23032018 23.03.2018

  Prezydent kapituluje w sprawie reformy sądownictwa? Kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

  Jeśli zmiana pewnych rozwiązań uspokoiłaby KE, to ja nie widzę problemu - kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują instytucji tej reformy - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do propozycji zmian w ustawach dot. sądownictwa

 6. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook